«П’ятниця» дістала

У мережі Facebook поширено відкрите звернення від громадськості, діячів культури,освіти, духовенства та журналістів Бережанського району Тернопільщини. Люди глибоко обурені ситуацією, при якій населення району, яке на 99% є україномовним, на 25-му році незалежності української держави позбавлене можливості слухати ФМ-радіо з українським культурним контентом і взагалі рідною мовою.

Нам їх не догнати

Нам їх не догнати

Мінорні настрої серед українців усе частішають, але це й не дивно. Адже життя в Україні з початку року вкотре подорожчало. Найяскравішим індикатором, як завжди, виступає улюблена національна страва мільйонів — борщ. Сукупна вартість продуктів, які підуть на його приготування, зараз для української господині становить у середньому по країні приблизно 88 гривень.

Полювання на «Апостола»

Книга, видана у 1574 році Іваном Федоровим, яка вважалася першим друкованим виданням України, несподівано зникла з полиці Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського. До речі, що одного з примірників унікального видання вже немає у фондах, наукові співробітники дізнались ще 10 травня, проте повідомили про крадіжку лише за тиждень.

Фігурні числа і 3D-бібліотека

Міжнародний науково-технічний конкурс молодих вчених Intel ISEF 2016, який пройшов у середині травня у місті Фінікс американського штату Арізона,тріумфально завершився для українських учасників. Від України цього року на фінал конкурсу приїхали семеро фіналістів, відібраних на конкурсах IntelТехно і IntelЕко.

І муха не пролетить

Жодна загроза не зашкодить Петру Порошенку та решті VIP-персонам, допоки їхню безпеку гарантуватимуть тілоохоронці Служби безпеки Президента України. Команда виборола перше місце на Чемпіонаті Європи з багатоборства тілоохоронців Bodyguard-2016.

Ближче до народу

Схоже, поліція і Нацгвардія таки серйозно взялися за наведення порядку в «районах бурштинового лиха». Після введення туди бійців батальйону «Дніпро-1» та груп швидкого реагування площі незаконного видобутку бурштину значно скоротилися. Під особливий контроль було взято і перекупників, що дало особливий ефект: без каналів збуту видобуток «сонячного каменя» втрачає сенс.

«Океан» патріотизму

Неабияку лють донецьких бойовиків викликав безплатний концерт гурту «Океан Ельзи», який відбувся позавчора ввечері у Маріуполі. Адже місцевий стадіон ледь вмістив 30 тис. глядачів із патріотичною символікою.

Останнє слово — не останнє

Останнє слово — не останнє

Напередодні y столиці Чечні завершилися дебати y справі українських політичних в’язнів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. На вчорашньому судовому процесі українці виступили із заключним словом. Як i під час досудового слідства, свою провину полонені не визнали i вчергове розповіли про застосування тортур щодо них.

Боже, поможи!

Депутати Тернопільської облради прийняли звернення до Президента України та уряду з проханням скасувати нормативні акти, згідно з якими комплекс Почаївської лаври був незаконно (без згоди обласної ради, що порушувало закон про місцеве самоврядування) був вилучений зi спільної власності територіальних громад Кременецького району і переданий у відання Державного комітету будівництва та архітектури.

Хрестики без ноликів

Хрестики без ноликів

Святкувати День вишиванки, який цього річ припадає на 19 травня, українці планують у всьому світі. Вже традиційні марші вишиванок, які проводять десять років поспіль не тільки по українських містах, а й далеко за кордоном, закликають любити та носити рідний національний одяг.