Куди поділись снігурі?

Куди поділись снігурі?

Червоногруді красені ще у 1980–х були одним iз символів зими та новорічних шкільних канікул. Снігурі ставали окрасою кожної другої новорічної поштівки, які по 5 копійок продавалися в кіосках «Союзпєчать». Кіоски ті зникли, радянські будні теж, а з ними й снігурі канули в Лету?

Створюючи світи

Створюючи світи

Нещодавно в Музеї Олеся Гончара проходила презентація створених дітьми коротеньких мультфільмів на тему щедрівок. «Орудував» у майстер–класі для дітлахів відомий аніматор Степан Коваль, лауреат Берлінського кінофестивалю–2003 (він отримав «Срібного ведмедя» за мультфільм «Йшов трамвай номер дев’ять»). Метр показав і свою роботу — мультик–«короткометражку» «Щедрик», саме той, що презентували на «Різдвяній Країні мрій» у Олега Скрипки. «УМ» не пропустила можливості розговорити аніматора, тим більше що й актуальний привід був «під рукою» — робота Степана Коваля над першим народним мультсеріалом «Моя країна — Україна».

Щоб Станіславський не підкопався

Щоб Станіславський не підкопався

Скандинавський бестселер Стіга Ларсона «Чоловіки, які ненавидять жінок» до американської екранізації йшов довго і наполегливо. Це на батьківщині письменника зняли за рік усі три частини. А в США придивлялися і рахували економічний зиск. Знімати картину за цією історією запропонували Девіду Фінчеру («Бійцівській клуб», «Сім», «Соціальна мережа»), але той відмахнувся і взявся за «Таємничу історію Бенджаміна Баттона». І дав згоду «чоловiкам, якi ненавидять жiнок», лише за декілька років, коли до нього вкотре звернулися з пропозицією про зйомки.

Замість стелі — небо й зорі

Замість стелі — небо й зорі

Як повідомив «УМ» начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації Олександр Міхєєв, до Приморського районного відділу МНС надійшло повідомлення про те, що на вулиці Пішонівська, у двоповерховому будинку з лиховісним номером 13, обвалилася стеля площею 75 квадратних метрів. Можливо, розвалився би весь будинок, якби не стара тополя, яка росте поруч, — вона стала своєрідною опорою для стіни. На щастя, ніхто не постраждав. Хіба що була складна ситуація з 47–річним інвалідом тре­тьої групи, який самостійно не міг покинути будинок та просив про допомогу. Співробітники МНС, використавши спецзасоби, допомогли чоловікові вибратися зі зруйнованого будинку.

Трагедії Нового року

Учора одинадцятирічна Віолетта Завадська, котра отримала черепно–мозкову травму від бракованого феєрверка у селі Лиманському Якимівського району, опритомніла і почала дихати самостійно, повідомив очільник Запорізької обласної дитячої лікарні Юрій Борзенко. Загалом постраждало троє дітлахів: у стані середньої важкості до Якимівської райлікарні з опіками голови було доправлено семирічну дівчинку і чотирирiчного хлопчика, який наразі потерпає від невралгії. Потреба у їхній госпіталізації до клініки обласного центру не виникла.

Новий рік у полоні

Сомалійські «однодумці» капітана Джека Горобця не відпочивають навіть у свята. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, пірати захопили італійський танкер «Енріко Іеволі», що проходив біля узбережжя Оману. Серед членів екіпажу захопленого судна є і українці. П’ятеро наших співвітчизників тепер ризикують провести новорічні свята в не надто приємній компанії, а разом iз ними — й семеро індійців та шестеро італійців. «Ми одразу отримали всю необхідну інформацію з Неаполя (там базується компанія–власник судна «Марнаві». — Ред.), тому знаємо паспортні дані наших громадян. Із кораблем є постійний зв’язок, і тішить той факт, що всі моряки в задовільному стані. Знаю, що зараз судновласник спільно з МЗС Італії розробляє план визволення корабля з полону», — повідомив «УМ» речник Міністерства закордонних справ нашої держави Олександр Дикусаров.

Смерть на чужині

Трагедія сталася у Можайському районі Московської області: зіткнулися вантажний автомобіль та «маршрутка», заповнена громадянами України (всі — мешканці Житомирської області). Люди поверталися додому із заробітків. Як повідомляє Міністерство закордонних справ із посиланням на посольство України в Російській Федерації, внаслідок ДТП вісім українців загинули одразу, чотирьох доправили до лікарні. Трьох станом на вчора вже виписали, а четвертий перебував у реанімації Центральної районної лікарні Можайська.

Місія можлива

Місія можлива

На екранах українських кінотеатрів — «Місія Неможлива: Протокол Фантом». У четвертій частині пригод Ітана Ханта, якого незмінно грає Том Круз, багато хорошого гумору — за нього відповідає чудовий британський комік Саймон Пегг («Зомбі на ім’я Шон», «Прибулець Павло»). Звичайно ж, у картині присутня гарна дівчина (Пола Петон) та ще один крутий хлопець Джеремі Реннер, який зараз на піку популярності після головної ролі в «оскароносному» «Володарі бурі». Серед акторів побачимо і Володимира Машкова — російська зірка тут чи не найголовніший брутальний персонаж.

Мічені ялинки

Мічені ялинки

Учорашнiй «рейд» журналiстiв «УМ» пiдтвердив: порiвняно з минулим новорiччям ялинкових базарiв у столицi вкрай мало. Рiч у тiм що цьогоріч, аби запобігти незаконній вирубці дерев, Державне агентство лісових ресурсів запровадило обов’язкове маркування ялинок. Люди нарікають: без відповідних маркувань міліція затримує автiвки з ялинками на під’їздах до столиці. Помітивши торговця на узбіччі, підходимо, начебто ми пересічні покупці. Пан Микола, який продає лiсових красунь, неохоче повідав, що реалізовувати продукцію дуже важко, бо «міліція може підійти і все закрити».

«Косить» не кір, а ускладнення

Днями від ускладнень пiсля кору, що призвели до двосторонньої пневмонії, помер 16–річний хлопець, мешканець Дрогобицького району. Завідувач епідеміологічним відділом Львівської обласної санітарно–епідеміологічної станції Наталя Тімко пояснює «УМ»: «Не так небезпечний кір, як ускладнення від нього. Юнак з високою температурою потрапив до районної лікарні, а вже потім його перевезли в обласну інфекційну. Якби батьки звернулися до медиків не на 16–ту добу захворювання, можливо, все сталося б інакше. У хлопця була гарячка, висипи та задишка, тож за два тижні реанімації він помер. Помер він не від кору, а саме від ускладнення. Пневмонія розвинулася як вторинна інфекція».