Наука про ополонку
Традиція пірнати в ополонку під час хрещенських морозів з’явилася давно. Але й сьогодні мало людей знають, кому можна пірнати, кому це категорично заборонено та для чого це взагалі потрібно. «УМ» поцікавилася в любителя зимового плавання з двадцятирічним стажем, пана Юрія Поганяйла, які є тонкощі в цій справі.
«Кіря» проти Кірєєва
За інформацією фанатського порталу «Динамоманiя», в Печерському суді Києва відбувся розгляд справи про побиття 7 серпня минулого року під час футбольного матчу «Динамо» — «Карпати» працівника стадіону Андрія Саламатова. Він, нагадаємо, наблизившись до гостьового сектору, зірвав банер із зображенням Романа Шухевича й намагався зробити те саме з банером Бандери, але був побитий уболівальниками обох команд.
Дивись у корiнь
Україна — держава з довгою історією та глибоким корінням, причому в буквальному сенсі. На території нашої держави знаходяться дерева, одні з найстарших у Європі. Ці живі свідки різних епох привертають увагу науковців з усього світу, та, на жаль, тільки не наших чиновників. Відомі екологи Сергій Шнайдер та Володимир Борейко б’ють на сполох. Держава нічого не робить, аби захистити найстаріше дерево України — ялівець iз мису Сарич (Крим), якому приблизно три тисячі років. Причому рішення про надання охоронного статусу мали прийняти буквально днями, але питання зняли з порядку денного Севастопольської міської ради за кілька годин до засідання. «Це ж часу десять хвилин — підняти руку та й усе, — каже пан Шнайдер. — Нам iще потім намагалися задурити голову, кажучи, що на збереження дерева немає коштів. Але ж це взагалі не потребує грошей — усі роботи проводить еколого–культурний центр. Держава не витрачає ні копійки».
Номер, що став головним
До Євро–2012 у нашій державі має запрацювати єдиний номер порятунку для населення. За європейськими стандартами, це буде набір цифр «112». Першим етапом стало створення сайту. «Основне завдання інтернет–сторінки — інформування громадськості про діяльність нової системи єдиного номера служби порятунку. Веб–ресурс вміщуватиме останні новини щодо впровадження системи «112» в Україні, фото– та відеоматеріали, нормативно–правові акти, які стосуються цієї теми. Також на сайті можна ознайомитись iз функціями та можливостями нової системи», — розповіла «УМ» прес–секретар Міністерства надзвичайних ситуацій Юлія Єршова.
Снiг i снiг навколо лiг
Хоч якась традицiя та зберiгається у природi. Українцi обiйшлися цьогорiч без рiздвяних морозiв, але дочекалися–таки славнозвiсних хрещенських. Снiг i мороз нинi — по всiй країнi, у Карпатах — аж до мiнус 12 градусiв. Проте потерпати вiд снiгових заметiв нам навряд чи доведеться. Як розповіла «УМ» синоптик Гідрометцентру Людмила Савченко, «сніг падатиме й надалі, але до реального снігопаду ще далеко, також зберігатиметься помірно холодна температура — до мінус десяти градусів».
Беззахисні пам’ятки
Щоб відповісти на це непросте питання, Комісія з питань культури та туризму Київради організувала прес–конференцію на тему: «Використання Кримінального кодексу України для збереження об’єктів культурної спадщини». Голова комісії Олександр Бригинець навів убивчу статистику: за останні шість років у Києві знищено або серйозно пошкоджено понад двісті пам’яток історії та культури!
Просто турбота про місто
Мораторій на розміщення зовнішньої реклами в Києві — справа зовсім не політична. Так прокоментував ситуацію, яка викликає все більше запитань, виконавчий директор Асоціації зовнішньої реклами України Артем Біденко. «Ніхто ж не забороняє рекламу як таку — просто на час дії мораторію не можна встановлювати нові рекламні щити та інші носії. Ми хочемо розробити нову концепцію вигляду зовнішньої реклами в містах. Плануємо повністю очистити місця з історичними чи культурними пам’ятками від рекламних повідомлень, а на розташованих поряд вулицях зменшити її кількість. Тільки в центрі Києва таким чином зникне кілька тисяч білбордів, розтяжок та сітілайтів. І це дуже добре, бо місто вже давно просто задихається від засилля рекламних оголошень, що псують його зовнішній вигляд».
Престолонаступникові не терпиться?
Не надто очікувана поява митрополита УПЦ Московського патріархату Володимира, який 8 січня після важкої хвороби очолив літургію в Покровському монастирі, здавалося, мала б завершити чутки про обрання нового глави УПЦ МП. Але не все так просто. По–перше, Володимир іще не повністю одужав. За повідомленням офіційного сайту церкви, «фахівці та провідні геронтологи України, під спостереженням яких проходить реабілітацію Блаженнійший митрополит Володимир, оцінюють стан хворого як такий, що покращується і має позитивну динаміку». По–друге, на нещодавньому зібранні священного синоду головуючим, до одужання Володимира, було призначено одеського митрополита Агафангела. За статутом духовної організації, такі обов’язки покладають на старшого по хіротонії члена синоду (тобто з найбільшим стажем єпископа).
Не вирок, а зневага
У скандальній справі студента Ігоря Індила, який загинув у Шевченківському райвідділі міліції Києва 18 травня 2010 року, Деснянський райсуд столиці засудив до п’яти років ув’язнення з відстрочкою виконання вироку на два роки дільничного інспектора Сергія Приходька — за перевищення службових повноважень. Оскільки суд так і не спромігся встановити причину смерті студента, дільничного визнали винним тільки в тому, що він безпідставно силоміць затягнув хлопця до камери тимчасового утримання. Відтак Приходькові заборонили протягом двох років працювати в силових структурах. Утім днями з’ясувалося, що це не завадило Сергієві Приходьку ще минулого літа (якраз у розпал судового процесу!) отримати чергове звання капітана. І зараз він працює в органах.