Бути головою чи без голови

Бути головою чи без голови

Сумського міського голову Геннадія Мінаєва 15–16 липня посадять у слідчий ізолятор. Таке припущення впевнено озвучив у понеділок на прес–конференції громадський діяч, екс–заступник голови обласної адміністрації Олег Медуниця. Мінаєву не лишають вибору. Уже сьогодні, розповів пан Олег, є приклади, коли перевірки правоохоронних органів блокують роботу міських структур. «Місто буде паралізованим або Мінаєв піде з посади. Хіба його врятує те, що напише заяву про вступ до Партії регіонів», — каже Медуниця. Пов’язана така ситуація, вважає, із тим, що Суми залишилися єдиним містом поза впливом «регіоналів».

«Червоні ліхтарі» офіціанток

45–річного сумчанина, який приїхав до Конотопа, щоб змусити юну знайому дотриматися попередньої угоди і поїхати на роботу офіціанткою до Іспанії, правоохоронці затримали безпосередньо на вулицях міста. Обіцяна платня мала складати сто євро за добу! Такий стабільний заробіток і те, що документи «вербувальник» пообіцяв оформити сам і швидко, спокусили дівчину.

З доби Арабського Халіфату

З доби Арабського Халіфату

Кілька пакунків із золотими та срібними монетами виявили правоохоронці в особистих речах пасажира потяга «Москва—Хмельницький» під час традиційного огляду на митному посту «Конотоп». 103 срібні та золоті монети 38–річний росіянин віз до Києва. Що хотів із ними робити, поки не розповідає. Затриманий ніде не працює і відрекомендувався колекціонером, хоча серед збирачів старовини жодним чином не «засвічений». Найшвидше, вважають працівники Сумського управління СБУ, мав намір обміняти чи продати предмети нумізматики.

Чому в брата чорний рот?

Звичайне психологічне тестування дітей в одному з навчальних закладів Конотопа не передбачало несподіваних результатів. І завдання, що привернуло увагу педагогів, було, здавалося б, простим — намалювати свою родину. Та подивившись на один із малюнків — дев’ятирічного учня, психолог вирішила з’ясувати його підтекст. У результаті співробітники закладу звернулися до міліції.

Дубовий листок Кожедуба

Дубовий листок Кожедуба

Сьогодні в селі Ображіївка Шосткинського району на Сумщині, де народився Іван Кожедуб, урочисто відзначатимуть 90–річчя льотчика. Саме він та ще росіянин Олександр Покришкін — ті двоє, хто за всю Другу світову війну тричі удостоїлися звання Героя Радянського Союзу за бойові заслуги. Як підрахували вже в повоєнні часи, за кількістю вильотів та збитих літаків Кожедуб є найрезультативнішим льотчиком. Він почав війну сержантом, закінчив — гвардії майором. Потрапивши на фронт лише в 1943–му, Кожедуб ніби надолужував пропущене: здійснив 330 бойових вильотів, узяв участь у 120 повітряних боях, особисто збив 62 літаки.

Свині Семиноженка

Свині Семиноженка

...Їдучи дорогами Курської області, ми обговорюємо дві віковічні проблеми, описані класиком: дурні та дороги. І погоджуємося: хто знає, як тут із дурнями, а от із дорогами тут усе гаразд. Це враження підсилюється, коли з центральних звертаємо на периферійні шляхи чи просто заїздимо до села — а таки ж асфальт та ще й гладенький! Парадокс, але одним із добродійників для російської глибинки виступає віце–прем’єр–міністр... України Володимир Семиноженко. «УМ» вирішила розібратися, як і чому він допомагає сусідній країні.

Чи вчать яйця курку

Чи вчать яйця курку

Якщо зібрати спогади учасників сумської Спілки української молоді, можна видати, певно, не один том. Двадцятиріччя організації увінчане поки однією книжкою — нарисом історії Олега Корнієнка з назвою «Хроніка прапороносців». Вона так детально відображає роки становлення України, відтворює настрої й характери, що мимоволі відчуваєш атмосферу тих років. Коли все починалося. Коли нині поважні чоловіки, які зібралися на ювілейну зустріч, були хлопцями, сповненими романтичних ідей і бажання змінити світ у межах своєї країни.

Напилися й загубили

Водій маршрутного таксі Микола Носачов ішов до гаража о п’ятій ранку — зміна починається вдосвіта. У безлюдному місці біля заводського паркану побачив дивний згорток. Зупинився подивитися і остовпів — зі згортка дивилася дитина й усміхалася. Певно, відчула в чоловікові свого рятівника.

Мама на похорон не прийшла

Про цього хлопчика з Білопільського району «УМ» розповідала на початку року. Його довелося госпіталізувати, забравши з міліцією у батьків. На сполох тоді забила голова сільради. А коли співробітники кримінальної міліції у справах дітей зайшли до будинку, були вражені тим, у якому стані знаходяться діти.

Брати Клички — братам Шелестюкам

Суми можуть стати наступним містом, де з’явиться центр боксу. Фонд братів Кличків запросив сумчан до участі в тендері на отримання коштів для створення такого спортивного закладу. В Україні фонд побудував уже п’ять подібних спорткомплексів. «Місто виділяє приміщення, і хочеться сподіватися, що восени центр з’явиться», — говорить віце–президент Сумської обласної федерації боксу Юрій Шкромада.