Перші вітаміни весни

Перші вітаміни весни

Як тільки починає танути сніг, разом iз підсніжниками до сонця починає тягнутися черемша. Перші квіти — для душі, а вітамінні листочки, що мають часниковий смак, — доречні у стравах на обідньому столі. Дикий часник — як називають черемшу — у наш час рослина рідкісна, навіть занесена до Червоної книги.

Дарунок грецьких богів

Дарунок грецьких богів

Наш соняшниковий край «диктує» найбільше вживати саме соняшникову олію. Одна з причин її найвищого рейтингу — звичайно, ціна. Цілюща оливкова олія відчутно дорожча. Втім, якщо дбати про здоров’я та красу і сприймати продукт як надзвичайно смачну складову та природні профілактичні ліки, — варто балувати себе стравами з цією олією.

Очищення душі і тіла

Очищення душі і тіла

Весна душі — так називають християни Великий піст, який почався цього тижня. Сорок днів перед Великоднем — це нагода очистити свою душу прощенням, любов’ю і молитвами, а тіло — пісними стравами і помірністю в їжі. Жодним чином утримання від споживання деяких продуктів — це не голодування.

Масляна іде — весну веде

Масляна іде — весну веде

Масляна народилася у сиву давнину, в люті морози, і батьком її був Мороз. Якось діти запросили її до себе на свято, бо дуже змерзли і захотіли зігрітися–потанцювати, весну покликати. І прийшла Масляна до них не тендітною дівчинкою, як вони її собі уявляли, а червонощокою молодицею, веселою, з усмішками і піснями.

Скатертина–самобранка зі східної казки

Скатертина–самобранка зі східної казки

Своє знай — і чужого не цурайся. Львів’янка Тетяна Дяків, яка вийшла заміж за офіцера підводних сил Туреччини на прізвище Куру, 14 років жила на батьківщині чоловіка. Жінка може довго розповідати про країну, в якій ще й досі витає дух давніх східних казок.

Романтичні вечері як орбіти кохання

Романтичні вечері як орбіти кохання

Новітнє свято всіх закоханих із його атрибутами–сердечками найактуальніше для покоління тінейджерів. Усі трохи старші, кого вдалося опитати, у День святого Валентина не будуть обдаровувати других половинок особливими подарунками і влаштовувати урочистих дійств. Письменниця Ірен Роздобудько радить усі вечері робити романтичними.

Чаювання по–британськи чи по–французьки

Чаювання по–британськи чи по–французьки

Настрій буває різним. Для ласунів піднесеним його можуть зробити різні солодощі. Сьогодні пропонуємо підглянути, чим себе балують британці й французи.

Якщо ваш ранок починається з чаю, соку чи кави з булочкою, сирниками, млинцями, круасанами чи хлібцями, то рецепт курду — саме для вас.

Рецепти п’яти поколінь під однією обкладинкою

Рецепти п’яти поколінь під однією обкладинкою

Мало хто в Україні знає кулінарку Тетяну Гусак. А в Лондоні кілька років тому вийшла друком її «Маленька українська кулінарна книжечка». Назва досить умовна, бо збірник містить у собі понад півтисячі рецептів. Скоро має з’явитися ще одне видання авторки «Швидко. Просто. Смачно».

Торти, що мало шкодять талії

Торти, що мало шкодять талії

Морози міцніють, а це означає, що чай і далі буде нашим незмінним супутником до весни — зігріватиме і додаватиме ендорфінів (гормонів щастя, які в теплі місяці усім дарує сонце). А де чай — там випічка. І може вона бути не такою вже й калорійною. Тетяна Гусак (Лаврентюк), педагог за освітою, знає, як можна влаштувати собі, рідним і друзям чаювання з пишними тортиками, які при цьому будуть красиві, дуже смачні, а головне — не відкладатимуться помітно на талії.

Прийди, кутя, на покуття вдруге і втретє

Прийди, кутя, на покуття вдруге і втретє

Навіть атеїсти знають, що від Святвечора перед Різдвом до Водохреща православні християни влаштовують святкові вечері з обов’язковими стравами, головною з яких є кутя. Як це відбувається і які особливості її приготування у різних регіонах України — знає Надія Сергіївна Скуратівська.