Не вишневі усмішки,

Не вишневі усмішки,

Поняття «гумор» непомітно для стороннього вуха втратило додаток «український» і друкований аналог. Тепер гумор — тільки в телевізорі і, за окремими винятками, лише російськомовний. Не виправив ситуації навіть український телеканал «Гумор ТБ», який нещодавно оселився у кабельних мережах. Він транслює старі випуски російських гумористичних програм, які, у свою чергу, тасують радянські, перебудовчі та не нові російські зразки естрадного гумору зі старими випусками комедійних скетчів Віктора Андрієнка на кшталт «Кримінальна міліція» та повторами вітчизняних розважальних проектів на зразок «За гроші». Тобто кволі сподівання на те, що «Гумор ТБ» буде замовляти в Україні або виробляти власний свіжий та ще й смішний контент, поки що не справдилися.

П’ять хвилин батьківської слави

П’ять хвилин батьківської слави

Телеканал «Інтер» продовжує експериментувати зі своїм вранішнім блоком. Через тиждень щобудня в ефірі з’являтиметься п’ятихвилинна програма «Ша­лені татусі». «Ідея створити проект виникла після того, як до нас одночасно зателефонували дружини, коли ми сиділи в ресторані утрьох: Єгор (Бенкендорф — виконавчий продюсер телеканалу «Інтер». — Авт.), Діма (Носиков — співведучий програми. — Авт.) і я, — розповідає Олексій Семенов, ведучий «Шалених татусів», який свого часу отримав «Теффі» як автор, ведучий та режисер проекту «Дитячий адвокат», що виходив на одному з російських регіональних каналів.

Іменинник–«інтернаціоналіст»

Іменинник–«інтернаціоналіст»

Про вихід на український ринок MTV Networks — одна з найбільших музичних телемереж у світі, що віщає у 161 країні, оголосила ще влітку 2005 року. Проте весною 2006–го глядач не побачив музичної телепрем’єри. Натомість уже у вересні MTV Networks відкликала у ТОВ «Мрія–ТВ» — першого власника українського каналу — ліцензію на бренд MTV. На початку 2007 року заговорили про поновлення проекту. Інвестором каналу став інвестфонд Horizon Capital. І перший (і поки що єдиний) міжнародний канал в Україні вийшов в ефір. Нещодавно активи MTV Ukraine, за оцінками учасників ринку, за 15 мільйонів доларів придбала медіагрупа «Інтер».

Виняток і правила «Першого»

За неповний місяць в ефірі «Першого Національного» з’явилися політичні ток–шоу «Золота булава» та «Українська рулетка». Обидва проекти об’єднує президентсько–виборча направленість. Проте якість у новачків державного каналу — діаметрально протилежна.

Вогонь, вода і багнюка

Формат компанії Endemol має оригінальну назву Wipeout і в перекладі означає «повне знищення». Відбувається воно за допомогою великих і малих атракціонів, води, багнюки та вогняних куль, що рухаються з надшвидкістю. Шоу–змагання Wipeout за кількістю падінь учасників упродовж секунди увійшло до Книги рекордів Гіннеса. І тому не дивує, що для охочих стати учасником «Битви українських міст» є обов’язковим заповнення спеціальної «Картки здоров’я». «Повноцінне медичне обслуговування ми проведемо вже на другому етапі кастингу і запросим для цього професійних лікарів», — розповідає «УМ» виконавчий продюсер каналу Єгор Бенкендорф. В Аргентині, де зніматимуть усі 16 епізодів програми, біля знімального майданчика — як завжди на зйомках таких екстрім–шоу — чергуватиме кілька карет швидкої допомоги.

Оприявлення правди про мор

Цьогоріч до Дня пам’яті жертв Голодомору на телеекранах з’явилося кілька документальних робіт: на «Першому Національному» відбувся прем’єрний показ стрічки Юрія Терещенка «Пейзаж після мору», «Україна» показала фільм режисера Олександра Смирнова та продюсера Дмитра Харламова «Творці Голодомору». Крім цього, на «Першому» йшли дві роботи 2008 року відомого документаліста Леоніда Мужука «33–й. Материнський спогад» і «33–й. Материнський наказ», які повторювали і на інших каналах, до речі, разом зі стрічкою режисера Наталі Сущевої «Свічка Джеймса Мейса». «Плюси» її включили до своєї програми скорботного дня разом із фільмом «Хлібна гільйотина».

Соціальні танці

Соціальні танці

Не тільки музика, а й танці — вічні. Серед вітчизняних телевізійників першими це зрозуміли на «Плюсах» — спочатку три сезони «Танців із зірками» і три — «Танцюю для тебе». І хоча динаміка рейтингів цих проектів, м’яко кажучи, негативна, румунські інвестори наполягають на тому, що й четвертому сезону танцювально–соціального шоу бути.

«Ящик» без голови,

«Ящик» без голови,

Якщо пройтися по рейтингах вітчизняних телеканалів, може скластися враження, що українців найбільше цікавить політика. Навіть більше, ніж розважальні проекти та серіали. Адже нічого іншого наше ТБ практично не пропонує. Напрошується висновок: телеменеджери цілеспрямовано вже не один рік поспіль намагаються переконати глядачів, що існує тільки той світ, який показують по «ящику». Проте, якщо по телевізору не показують людей, здатних аналітично мислити, це не означає, що їх немає.

Життя без дублів і суфлерів,

Життя без дублів і суфлерів,

Сьогодення завжди пов’язане з минулим, особливо недалеким. Це зовсім недавно ще не було телевізорів, телеведучих і телешоу. Наша сьогоднішня авторка — Людмила Олександрівна Лисенко — одна з перших телеведучих на українському ТБ. Їй 61 рік, 43 з яких пов’язані з телебаченням. Вона активна і невгамовна. Напередодні професійного свята радійників, телевізійників і зв’язківців, яке відзначатимуть 16 листопада, «УМ» друкує роздуми заслуженої журналістки України і повного кавалера ордена княгині Ольги про телебачення — сучасне і колишнє.

Від «Мегаспорту» до «Ігор» — кілька місяців

Від «Мегаспорту» до «Ігор» — кілька місяців

У понеділок на загальних зборах колективу спортивного каналу «Мегаспорт» голова правління медіагрупи «Інтер» Сергій Созановський повідомив про переорієнтацію каналу — зі спортивного на молодіжно–розважальний. На каналі з’явиться більше програм на зразок «Ігор патріотів», залишиться рейтингова спортивна документалістика.