Європа дає «добро»

Європа дає «добро»

Минулих вихідних Україна почала отримувати природний газ зi Словаччини. Оператори української і словацької газотранспортних систем — «Нафтогаз» і «Юстрім» — після обіду 16 серпня розпочали тестове прокачування палива газогоном «Вояни — Ужгород».

Нехай вона вам краще зогниє!

Нехай вона вам краще зогниє!

Свій природний газ наш східний сусід в особі компанії «Газпром» транспортує до Європи головним чином територією України. Тож в інтересах постачальника, тобто Росії, — аби наш газогін був у відмінному технічному стані. І, до речі, кілька зауважень iз цього приводу — що українську ГТС треба би злегка модернізувати — з уст росіян свого часу лунало.

Монополії під носом Антимонопольного

Монополії під носом Антимонопольного

Експерти попереджали про цю небезпеку давно: разом із неконтрольованим зростанням вартості долара почнуть дорожчати й інші групи товарів. Насамперед автомобільне пальне. Але навіть вони здивувалися, яким стрімким, всеоохопним і незворотнім вийшло це подорожчання у виконанні українських нафтотрейдерів.

А вас, Валеріє,ми попросимо залишитися!

А вас, Валеріє,ми попросимо залишитися!

Українська грошова одиниця переживає, мабуть, найдраматичнішу сторінку у своїй історії. Її вартість знижується вже лавиноподібно, українці, що тримають збереження у гривні, перебувають у паніці, намагаючись купити валюту. Будь-яку. Як наслідок, дорожчають лiки, пальне та основні групи товарів — і цей процес також викликає занепокоєння у людей.

Алло, ФСБ слухає!

Алло, ФСБ слухає!

Після того як практично цілий світ висунув санкції до Росії за агресію щодо нашої держави, на цей крок відважилася і Україна. Вчора Верховна Рада взяла за основу урядовий законопроект про санкції щодо фізичних і юридичних осіб, яких підозрюють у злочинах проти територіальної цілісності нашої держави. Підтримали це рішення 243 народні депутати.

Між підводою і лімузином

Наприкінці минулого тижня Прем‘єр-міністр України Арсеній Яценюк вчергове запевнив: із такими труднощами підписану економічну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом буде ратифіковано. Тим часом, вітчизняні й зарубіжні експерти продовжують аналізувати текст документа та прогнозувати наслідки, які матиме її ратифікація для економіки України.

Нова висота — 13?

Нова висота — 13?

Учорашній ранок приніс чергову порцію негативу для більшості українців — принаймні тих, хто отримує заробітну плату в національній валюті. На міжбанківських торгах гривня рвучко опустилася: за один долар спочатку давали 12,6—12,9 грн, а через кілька годин гривня упала до 13,1...

Кидайте, нам не шкода!

Кидайте, нам не шкода!

Попри рожеві прогнози урядовців та експертів, що вже у перших числах серпня курс долара в Україні мав би відкотитися хоча б до попередніх 11,70 гривні, насправді ситуація виглядає трохи по-іншому. В обмінниках за «зелений» уже просять 12,40 і навіть 12,50 грн., нафтотрейдери готуються піднімати ціну на бензин, уже на гривню подорожчав скраплений газ, а українці, що зібралися у відпустку, змушені суттєво доплатити.

Чужі тут не літають

Чужі тут не літають

Авіапасажири — а особливо ті, які вже кілька років тому остаточно пересіли з потягів та автобусів на пасажирські реактивні літаки — вже наприкінці весни зіткнулися з величезним розчаруванням. Літати стало дорожче! Нові лоукости, наприклад «Райянейр», появу яких періодично анонсували державні чиновники, над Україною так і не з’явилися.

Головне — вчасно прогнутися

Головне — вчасно прогнутися

Ще наприкінці минулого тижня ніщо на валютному ринку не віщувало біди: ажіотажу із придбанням валюти не було, гривня потроху укріплювалася, і «зелений» на міжбанку продавали уже по 11,70. На результати міжбанківських торгів відреагував і готівковий ринок. Долар подешевшав до 11,8—11,9, до 30—40 копійок зменшилася маржа — це, звичайно, не 1-2 копійки, які ми мали у «мирний» час, але і не 1,5 грн., зафіксованих у період найбільших коливань валютної «каруселі».