Милуватиметься «Греммі» у в’язниці

Милуватиметься «Греммі» у в’язниці

Суд американського штату Флорида визнав ямайського співака та музиканта в стилі регі Буджу Бантона винним у змові з метою поширення кокаїну. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, артистові загрожує щонайменше 15 років ув’язнення. За примхою долі, Феміда визвірилася на 37–річного артиста майже одразу після того, як йому усміхнулася Фортуна. Нагадаємо, минулого тижня Бантон, чиє справжнє ім’я Марк Майрі, здобув нагороду «Греммі» за альбом Before the Dawn («Перед світанком»), який визнали найкращим у категорії регі.

«Скажений пес» у глухому куті

«Скажений пес» у глухому куті

«Дуже страшно. Вулицями ходять банди екзальтованих молодиків і все на своєму шляху громлять. Яка там мирна революція! А от будинки, принаймні в Тріполі, не бомбили, як про це пишуть деякі газети». Так про свої враження від подій у Лівії розповідають українці, які втекли з країни, що фактично перебуває в стані громадянської війни. Літак Міноборони, який вилетів до столиці Лівії для евакуації звідти наших співвітчизників, позавчора пізно увечері повернувся до київського аеропорту «Бориспіль» зі 163 пасажирами на борту. Серед них — 125 громадян України, а решта — восьми інших країн, зокрема 11 поляків, 10 азербайджанців та п’ятеро росіян. Серед евакуйованих — 38 дітей та 47 жінок.

Не встояла Христова Церква на піску

Не встояла Христова Церква на піску

Щонайменше 65 людей загинули та ще близько 200 залишаються під завалами внаслідок руйнівного землетрусу, який учора сколихнув Нову Зеландію. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, американська сейсмічна служба приблизно опівдні за місцевим часом зареєструвала поштовх магнітудою 6,3 бала за 10 км на північний схід від міста Крайстчерч (у перекладі з англійської — Христова Церква). Епіцентр був на дуже малій глибині — лише 5 км, тому в місті з населенням 370 тисяч мешканців завалилися десятки будинків. Особливо постраждав центр міста з його історичними пам’ятками. Мер Крайстчерча Боб Паркер запровадив у місті надзвичайний стан і закликав городян залишити навіть уцілілі помешкання, адже можливі повторні поштовхи. Енергопостачання здійснюється з перебоями, у багатьох будинках після поштовху пошкоджена електропроводка спричинила пожежі, які гасять iз гелікоптерів.

Наших там не було

Учора опівдні інформаційний простір вибухнув «новиною»: нібито пілоти, які на винищувачах обстрілювали антиурядових повстанців у Лівії, були українцями. Про це повідомило американське «розвідувально–аналітичне» видання «Стратфор» iз посиланням на неназвані «дипломатичні джерела в регіоні». Гнобити лівійських повстанців українським пілотам нібито допомагала ще й італійська мафія, яка керувала кораблями, що атакували демонстрантів у містах Тріполі та Бенгазі, розташованих на березі Середземного моря.

Сутінки диктатора

Сутінки диктатора

Лівійський лідер Муаммар Кадафі вдається до крайніх заходів у спробах за будь–яку ціну втриматися при владі. Кількість жертв в охопленій народним повстанням Лівії сягнула 400. Після кривавої лазні, яку влаштували урядові війська та найманці з інших африканських країн минулими вихідними в центрі повстання — місті Бенгазі на сході країни, позавчора військові винищувачі розстріляли антиурядових демонстрантів у кількох районах столиці Тріполі, про що повідомив із посиланням на свідків телеканал «Аль–Джазіра». Вчора на «зачистку» цих столичних районів влада кинула елітні підрозділи спецназу та африканських найманців, які за високу платню зберігають вірність диктатору. Та сама «Аль–Джазіра» повідомила, що ці бойовики Каддафі розстрілюють людей із кулеметів у столичних районах Таджура, Фашлума та Сук аль–Джумаа, і кількість загиблих обраховується сотнями.

За інформацією агенції «Рейтер», учора пожежа охопила будинок уряду Лівії, в якому також відбуваються засідання лівійського парламенту. Раніше демонстранти розгромили в столиці приміщення державного радіо та телебачення. Влада Єгипту закрила свій кордон з Лівією, але при цьому організувала біля нього військово–польовий шпиталь, куди звозять поранених зі східних провінцій Лівії, які перші здійняли повстання проти диктатора.

Китай засипав Італію отруйним одягом

До небезпечних для здоров’я іграшок та харчових продуктів китайського виробництва додався ще й одяг. Італійські карабінери конфіскували найбільшу за кілька останніх років партію контрабандного одягу та взуття з Китаю — 20 мільйонів одиниць, уже готових до відправки в магазини та на ринки.

Червоний півень на білому снігу

В Естонії вчора було оголошено день національної жалоби. Країна оплакувала десятьох вихованців дитячого будинку з приморського містечка Хаапсалу, що за 110 кілометрів на південь від Таллінна. Діти живцем згоріли у вогні, який фактично в мить знищив будівлю інтернату.

Від Варшави до Лондона — не переводячи стрілок

Континент охопила годинникова лихоманка. Україна, мавпуючи Росію, вже й собі розглядає варіант скасування переходу «на зимовий час» (хоча насправді увесь світ переходить на літній, бо офіційно поняття «зимового» часу взагалі не існує). А британський уряд розмірковує над тим, чи не перевести стрілки на годину вперед, щоб таким чином перейти на центральноєвропейський час, за яким живуть всі континентальні країни — члени ЄС.

Вали диктаторів!

Вали диктаторів!

На півночі Африки та на Близькому Сході не вщухає хвиля народних протестів. На межі громадянської війни опинилася багата на нафту Лівія. Тамтешній лідер Муаммар Каддафі, який править країною з 1969 року, не збирається поступатися владою. І, як дав зрозуміти у телезверненні до народу син очільника держави Сейф Аль–Іслам, задля її збереження готовий потопити країну в крові.