Ох, який ґвалтівник

Ох, який ґвалтівник

Колишній президент Ізраїлю Моше Кацав наступні сім років проведе за ґратами. Іще в грудні минулого року 65–річного екс–главу держави визнали винним у зґвалтуванні та інших злочинах сексуального характеру, а вчора Тель–Авівський суд призначив йому міру покарання. Як повідомляє «Рейтер», суд довів, що Кацав двічі зґвалтував свою помічницю, коли в 1990–х роках обіймав посаду міністра туризму. А за часів президентства у 2000—2007 роках неодноразово ґвалтував та сексуально знущався з двох інших жінок. Окрім ув’язнення, Кацава засудили до трирічного випробувального терміну та виплати компенсації постраждалим у розмірі 100 тисяч шекелів. Загалом його звинувачували в сексуальних злочинах щодо десяти жінок, що свого часу надихнуло прем’єр–міністра Росії Володимира Путіна на захоплений коментар: «Ох, який мужик!»

«За спробу захиститися від міліцейського кийка можна сісти на кілька років»

«За спробу захиститися від міліцейського кийка можна сісти на кілька років»

Минулого тижня в Білорусі затримали російського правозахисника Андрія Юрова. Провівши ніч у райвідділку міліції, Андрій отримав на руки припис із наказом упродовж 24 годин залишити територію країни, в’їзд до якої йому тепер заборонено щонайменше до 2013 року. Юров очолював місію Комітету міжнародного контролю за ситуацією щодо прав людини в Білорусі — єдину наразі міжнародну структуру, яка «на місці» стежить за переслідуваннями опозиції владою Олександра Лукашенка. Прізвище росіянина Мінськ вніс до переліку персон, чиє перебування на території Білорусі «недоцільне».

Не виключено, що в переліку «небажаних» може з’явитися й прізвище українця Антона Голобородька. У міжнародній місії в Білорусі він представляв Фундацію регіональних ініціатив — одну з най­впливовіших молодіжних організацій нашої держави. Днями Антон повернувся в Україну й поділився з «УМ» враженнями про роботу міжнародних спостерігачів. Сповнений емоціями і враженнями, хлопець багато розповідав, проте певну інформацію все ж просив не афішувати, аби не зашкодити білоруським друзям.

Корупція по–європейськи

Двоє депутатів Європарламенту подали у відставку, а третій призупинив виконання повноважень після майстерної провокації журналістів британської газети «Сандей таймс», яка довела, що європейські народні обранці теж можуть бути корупціонерами. Матеріали, зібрані журналістами видання, опубліковані в недільному випуску, є прямим звинуваченням на адресу колишнього міністра закордонних справ Словенії Зорана Талера, колишнього віце–прем’єр–міністра Румунії Адріана Северина та екс–міністра внутрішніх справ Австрії Ернста Штрассера. Усі троє за грошову винагороду в сумі до 100 тисяч євро висловили готовність провести законодавчі зміни, написані під диктовку вдаваних лобістів. У наступному номері «Сандей таймс» планує опублікувати статтю з аналогічними звинуваченнями на адресу двох іспанських євродепутатів.

Мир ціною війни?

Мир ціною війни?

«Звільнення лівійського народу від диктатора», «збройне втручання у справи суверенної держави», «новий Ірак» — як тільки не називають міжнародні експерти операцію «Світанок Одіссея», розгорнуту силами міжнародної коаліції на чолі зі Сполученими Штатами в Лівії. Та, попри кардинально протилежні оцінки ситуації, оглядачі сходяться в одному: чим завершиться ця війна — відомо лише Всевишньому, незалежно від того, як його називати — Богом, Аллахом, Єговою...

19 березня, восьму річницю початку Іракської кампанії, міжнародна спільнота вирішила відзначити у своєрідний спосіб — атакою на Лівію. Цього разу навчена сумним досвідом президента Буша Америка президента Обами вирішила не перетягувати ковдру на себе: як заявив міністр оборони США Роберт Гейтс, його країна, хоч і очолила операцію проти Лівії, «не відіграватиме у ній провідну роль». І перші бомби, які впали на територію чужої держави, випустили не американські, а французькі винищувачі. Але ця війна має всі шанси завершитися так само, як іракська — безславно для її ініціаторів. Звісно, може статися й інакше: після тріумфальної підтримки лівійських повстанців міжнародною коаліцією режим полковника Каддафі ганебно впаде, звільнивши територію для нової влади. От тільки чи приведе такий розвиток ситуації до покращення життя для лівійського народу? Утім такі подробиці «визволителів» навряд чи надто турбують.

Триколірний чобіт без халяв

Триколірний чобіт без халяв

Уся Італія цими днями забарвлена у зелено–біло–червоні кольори національного прапора: в країні відбуваються грандіозні святкування 150–ї річниці об’єднання. Саме 17 березня південні та північні італійські землі остаточно злилися в єдину державу, першим королем якої парламент проголосив Віктора Еммануеля ІІ. Вчорашній день в Італії був вихідним, а масові святкування почалися ще напередодні. Ніч із середи на четвер було проголошено «Ніччю триколора», тому народні гуляння тривали до ранку. У Римі з нагоди урочистостей музеї працювали до другої години ночі — вхід безкоштовний. Безкоштовними є й концерти найвідоміших артистів Італії на встановлених у багатьох кварталах столиці вуличних сценах.

Вітер в море дув…

Ситуація на аварійних енергоблоках японської АЕС «Фукусіма–1» стає дедалі небезпечнішою. Вчора увесь день тривала операція з охолодження реакторів, постраждалих після землетрусу та цунамі. Спершу підвищену температуру намагалися збити, поливаючи енергоблоки морською водою, яку зачерпували в океані й виливали на АЕС військові гелікоптери. Втім операція тривала лише 12 хвилин — надалі було вирішено, що ефективніше в цьому випадку спрацюють пожежні машини. Щоправда, ні вони, ні поліцейські водомети не забезпечили належного ефекту — розпечені третій та четвертий реактори, в яких після цунамі вийшли з ладу системи охолодження, залишаються на межі вибуху. Але про те, наскільки близькою є ця межа, фахівці затято сперечаються. Одні запевняють, що хвилюватися не варто, інші закликають бити на сполох і прогнозують: до вибуху реактора (принаймні одного з них) залишилися лічені години.

«Теребі хосо»: до і після цунамі

Землетрус і цунамі в Японії «підкинули» для світових інформагенцій новину і про громадську телерадіокомпанію Країни Східного Сонця: NHK дозволила газетам безкоштовно (із зазначенням джерела) публікувати фото, зроблені зі стоп–кадрів її відео, проте категорично заборонила трансляцію відео. «Ми розіслали своїх кореспондентів повсюди, й самі можемо транслювати своє відео, — пояснив таку позицію піар–відділ компанії. — Тож охочим варто звернутися до нашого каналу або сайту, щоб його переглянути». Таке рішення захистити свою інтелектуальну власність, обмежуючи доступ громадськості до надважливої події, дещо здивувало як японську медійну спільноту, так і світову. модные Канадские пуховики

На ядерній волосині

На ядерній волосині

У центрі світової уваги залишається розбурхана найпотужнішим з 1923 року землетрусом Японія. Станом на вчора офіційна кількість загиблих від майже 9–бальних підземних поштовхів та спричиненого ними цунамі становила 3 373 людини, ще майже 7 тисяч вважалися зниклими безвісти. Проте цей мартиролог, без сумніву, зросте — щодня рятувальники відкопують з–під завалів та нанесеного океанською хвилею мулу нові тіла.