Регресивна революція

Уперше в історії єгипетського державного телебачення на екрані з’явилася ведуча з покритою головою. Як за поваленого революцією президента Хосні Мубарака, так і за його попередників Анвара Садата й Гамаля Абделя Насера (тобто впродовж понад півстоліття) жінкам, які працювали в кадрі, не радили носити хіджаби. Але після «Арабської весни» до влади в Єгипті прийшли ісламісти. І хоча чинний президент Мохаммед Мурсі чесно залишив пост голови ісламістської партії «Брати–мусульмани» й пообіцяв, що всі релігії в Єгипті будуть рівними, тенденція до ісламізації очевидна.

Схід Європі допоможе?

Канцлер ФРН Ангела Меркель учора вранці прибула до Пекіна з дводенним візитом — уже другим упродовж цього року. Головною метою вояжу німецької гості до Китаю є переконати керівництво цієї країни активніше долучитися до порятунку зануреної у глибоку кризу зони євро. У програмі візиту — переговори Меркель і з лідером КНР Ху Цзіньтао, і з прем’єр–міністром Вень Цзябао.

Вибуховий спадок

Вибуховий спадок

Вибиті шибки, пошкоджені будинки та автомобілі й палаючі дахи — такий результат невдалої спроби німецьких саперів знешкодити 250–кілограмову американську авіабомбу часів Другої світової війни, виявлену в Мюнхені. Бомбу, яку будівельники знайшли ще в понеділок у мюнхенському районі Швабінг, розбираючи будівлю старого бару, спочатку багато годин намагалися знешкодити без вибуху. Але вибуховий механізм виявився настільки складним, що всі спроби саперів були марними. Тоді вони вирішили здійснити контрольований вибух на місці. Бомбу огородили 10 тисячами лантухів із піском, а з прилеглих вулиць Мюнхена евакуювали майже три тисячі мешканців. Проте повністю опанувати ситуацію фахівцям не вдалося: від вибуху, який було здійснено о 22–й годині вівторка, у сусідніх будинках повилітали шибки й запалали покрівлі. Займання сталося від соломи, якою вибухотехніки також обклали бомбу — вибуховою хвилею її рознесло на багато метрів навколо. Потужний вибух було чути в радіусі кількох кілометрів, а зарево пожежі видно з усіх кінців міста. Ніхто не зазнав поранень, але матеріальні збитки дуже великі. Евакуйовані мешканці досі не можуть повернутися до своїх домівок. Спеціалісти перевіряють, чи не зазнали будівлі структурних ушкоджень.

Кривава серія у Дагестані

У Дагестані в результаті теракту загинув духовний лідер мусульман республіки, шейх Саїд Афанді. Позавчора увечері жінка–смертниця увійшла в його будинок під час щоденної проповіді і привела в дію саморобний вибуховий пристрій. Окрім шейха і терористки, загинуло шестеро людей, серед яких були дружина Саїда Афанді та 12–річний хлопчик. Ще близько двадцяти осіб отримали поранення.

Буде в революції кінець?

Уряд Колумбії уклав у Гавані угоду з Революційними збройними силами Колумбії (FARC) про початок мирного процесу, повідомляє канал TeleSUR. За ті півстоліття, протягом яких триває збройний конфлікт, сторони вже кілька разів сідали за стіл переговорів, зокрема 1991 року у Венесуелі та 1992–го — у Мексиці. Але цього разу оглядачі вважають шанси досягти згоди більшими. Таємні переговори між представниками уряду президента Хуана Мануеля Сантоса та FARC розпочалися у травні в столиці Куби за підтримки й посередництва кубинського уряду, а також урядів Венесуели й Норвегії. На диво, сторони дійшли згоди, про що Сантос оголосив офіційно — це може означати початок замирення після десятиліть боротьби. У жовтні в Осло стартує офіційна частина переговорів.

Маленький крок і величезний стрибок

Маленький крок і величезний стрибок

У космічній ері Землі завершилася ще одна епоха. Минулої суботи на 83–му році життя помер американський астронавт Ніл Армстронг — перша людина, яка ступила на поверхню Місяця. Причиною смерті стали ускладнення після операції шунтування на серці, яку йому зробили 7 серпня, щоб розкупорити чотири коронарні артерії.

Таки президент

Конституційний суд Румунії визнав референдум щодо відставки президента Траяна Басеску таким, що не відбувся, оскільки явка становила лише 46% замість необхідних 50. Отже, всі питання знято — Басеску, термін повноважень якого вичерпується у 2014 році, залишається президентом попри те, що парламент оголосив йому імпічмент.

Сирія «наривається»

Президент США Барак Обама під час останньої прес–конференції у Білому домі попередив Дамаск, що застосування Сирією хімічної зброї може стати тією «червоною лінією», після якої Сполучені Штати можуть переглянути свою позицію і втрутитися у конфлікт.

Ассанж на балконі

Ассанж на балконі

Еквадор, який минулого тижня оголосив про згоду надати політичний притулок засновнику викривального сайту «Вікілікс» Джуліану Ассанжу, підтримали й сусіди по Латинській Америці, об’єднані в політичний та економічний союз UNASUR.