Перетворимо мрії у бізнес
«Оця земля ніколи перспективною не вважалася, — киває на зелені поля керівник місцевої агрофірми Олександр Кужель. — Межа району!.. Всі відомі господарства розташовувалися ближче до Охтирки чи до центральних шляхів. А ми потроху все це упорядковуємо. І, бачте, працюємо стабільно. Мене питають іноді: де там твій «Піонер»? А він не такий уже й піонер...»
Назву агрофірма позичила у маленького села, що в Охтирському районi Сумщини, де колись починав бригадиром пан Олександр. «Скільки таких сіл, хуторів зникли з лиця землі... А ми хочемо, щоб тут жили люди. І знаєте, ось у Грінченковому вже кілька років число учнів у школі стабільне — 60—70 школярів. Значить, є перспектива...»
Десятий дан, мир, сало й борщ
Ленін без голови
У ніч на 25 квітня в одному з райцентрів Сумщини, місті Бурині, зруйнували пам’ятник Леніну. У комуністичного вождя відбито голову, що зникла без сліду. Окрім того, познущалися й над «тілом»: пам’ятник ґрунтовно вимазано фекаліями. Розташований навпроти школи №3, поблизу Будинку культури цукрозаводу, монумент і раніше потерпав від рук невідомих кривдників. Торік його вже звалювали з ніг: зробити це неважко, бо висота пам’ятника невелика — близько двох метрів. Як розповіли «УМ» мешканці Бурині, варто лише закинути на Ілліча петлю й докласти певних зусиль. Утім згодом пам’ятник відновили. А тепер ось на Великдень великого атеїста знову скинули з постаменту.
«Хвора» ковбаса
«Усі свята ми працювали, щоб виявити збудник інфекції, — каже головний державний санітарний лікар Сум Олександр Черняк. — Дослідження ще тривають, але вірогідність помилки дуже мала. Причиною хвороби став золотистий стафілокок. А джерелом його виявилися салат із капусти та докторська ковбаса, що давали дітям на обід разом із картопляним пюре». За словами медиків, це умовно патогенна інфекція, і якщо перевірити кожного з нас, то її можуть виявити у багатьох. Передусім у тих, у кого хворі зуби чи носоглотка. Спричинити захворювання стафілокок може лише при значному накопиченні. У даному разі, як засвідчили аналізи, передавачами інфекції стали два працівники харчоблоку школи №6, де масово потруїлися діти.
Світлана Макаєва: Перевага бідності — у матеріальній незалежності
П’ятиразові чемпіонки України з хокею на траві та багаторазові — з індорхокею. Володарі Кубка європейських чемпіонів з індорхокею 2007 року. Чемпіони Європи–2010. Уже цього року — переможці відкритого чемпіонату Росії, а під прапором національної збірної — бронзові призерки чемпіонату світу–2011 з індорхокею в Познані. Які українські спортсмени в ігрових видах показували подібні результати? Це — про хокеїсток МСК «Сумчанка».
Кожен, хто знає цю команду, переконаний: її не було б, якби не Світлана Макаєва. Тренер–викладач СДЮШОР «Динамо», головний тренер муніципального спортивного клубу «Сумчанка» та національної збірної України з індорхокею. Жінка, яка разом зі своїми вихованками створює реальний позитивний образ міста Суми та всієї країни. Нещодавно заслужений тренер України отримала почесну відзнаку «За заслуги перед містом» I ступеня. Хоча найбільша нагорода для пані Світлани — коли достойно оцінюють її дівчат.
«Діаспора — це не гопак та пісні»
Він народився в Росії, але відкрив у собі Україну. Звичайний хлопець, якому схотілося більше знати про Батьківщину мами, а згодом — аби про неї знали й інші. Сьогодні Олександр Двоєконко — голова Саратовського українського молодіжного клубу, член правління регіональної громадської організації «Український культурно–просвітницький центр «Родина». До речі, знає й читає «Україну молоду». В Україні Сашко буває часто. Цього разу «загалом приїхав на тиждень, та не встиг і дихнути: скільки хотілося побачити й зробити». Не дивно, бо ж у хлопця, як і в цілого гурту його однодумців, є мета — зібрати молодіжний форум українців Росії.
Тростянець, освячений іменами
Це місто знає більшість українців. Адже саме тут, у Тростянці, невеликому райцентрі поблизу Сум, розташована відома шоколадна фабрика. Хтось знає про місто лише це. Хто ж схоче хоча б трішки заглибитися у хронологію, зрозуміє, скільки цікавих доль та імен тут переплелися. А власне, хіба не імена складають історію міст чи сіл? Навіть, швидше, біографію. Адже своє життя міста проживають разом із людьми, що наповнюють їх дух. Просто не кожен населений пункт має свого біографа, який прискіпливо складає історичні мозаїки, щоб отримати віковічне обличчя міста. Тростянцю пощастило: у нього біографи є.
Бува, не «нагуляна»?
Дворічну дівчинку привезли до Сумської районної лікарні вже мертвою. Судмедексперти виявили в неї внутрішній крововилив, закриту черепно–мозкову травму, інші ушкодження. «Цього разу чітко вбачався факт насильницької смерті, — розповідає начальник обласного управління міліції Петро Дяченко, — тож міліція почала пошуки вбивці».
Віддайте зароблене і не звільняйте!
Учора вже вдруге за останні дев’ять місяців робітники Харківського приладобудівного заводу імені Т. Г. Шевченка перекрили рух вулицею Жовтневої революції, вимагаючи від керівництва погашення боргу iз заробітної плати. У результаті, окрім кількасот заводчан, біля прохідної вишикувалися довжелезна черга автомобілів і трамваї одразу трьох міських маршрутів. Пікетники кажуть, що стоятимуть до кінця, оскільки борг iз заробітної плати на підприємстві вже сягнув 27 мільйонів гривень. Починаючи з 2008 року, їм по чотири місяці щороку не повертали зароблене, тому кожному з робітників підприємство завинило від 12 до 20 тисяч гривень.