15 років без Руху

15 років без Руху

Учора в Києві вшанували пам’ять лідера Народного руху України, В’ячеслава Чорновола, який загинув 15 років тому. Вранці рідні та соратники поклали квіти до пам’ятника Чорноволу на вулиці Грушевського, після чого відвідали панахиду на його могилі на Байковому кладовищі.

Від біди подалі

Від біди подалі

У Києві все більше з’являється ініціативних груп, які опiкуються проблемами кримських біженців. Людям шукають житло, роботу та навчальні заклади для дiтей.

«Спочатку волонтери діяли окремо, але зараз ми вирішили об’єднуватися, аби працювати більш ефективно», — розповів «УМ» координатор iз питань біженців Аветіс Мокроусов.

Із биткою — в музей

Із биткою — в музей

Десяток молодиків iз кувалдами вдерлися вночі до приміщення трьох музеїв, у самому центрі Києва на Хрещатику і майже повністю знищили експозицію. Директор закладів Віра Тимошенко каже, що вандали зв’язали нічного охоронця, після чого безперешкодно почали громити стіни, зривати картини та нищити експонати.

18–та сотня без даху

Горить Будинок архітекторів! Це повідомлення в середу ввечері сколихнуло інформаційний простір. Як підтвердила прес–служба ДСНС м. Києва, о 19.30 до них надійшов виклик про пожежу, а до 20.17 загоряння було ліквідоване.

Окупантам вхід заборонено

Окупантам вхід заборонено

Своєрідно відреагували на події в Криму й окупацію півострова з боку Росії працівники столичного Музею Михайла Булгакова. Віднедавна на дверях музею з’явилося скромне застереження: «Особам, які підтримують військову окупацію в Україні, вхід до нашого музею не є бажаним».

Коли потяг у даль загуркоче

Коли потяг у даль загуркоче

Ситуація в Криму не є перешкодою для роботи Укрзалізниці — вона відновила попередній продаж квитків на поїзди, які прямуватимуть з 18 квітня у напрямку півдня України. Поки є проблеми з продажем на дати з 31 березня по 17 квітня включно, але їх вирішать уже найближчим часом, повідомляє «УМ» прес–служба відомства.

Пустіть газети до метро

Віднедавна купити українську пресу в багатьох переходах столичного метрополітену стало практично неможливо. Замість звичних столиків–розкладок iз газетами там з’явилися незрозумілі конструкції, які здалеку нагадують автомати для продажу преси. От тільки торгують біля цих автоматів, як і раніше — вручну.

Їжачка в тумані… роззброїли

Їжачка в тумані… роззброїли

Лише день протримався автомат на популярному в Києві пам’ятнику анімаційному героєві — Їжачкові в тумані. Ще у вівторок він гордо позував з іграшковим автоматом на шиї, повернувшись на своє звичне місце у скверику поряд із будівлею Державної прикордонної служби України.

Небо на замку

Самопроголошена влада Криму закрила повітряний простір над півостром на час проведення рефендуму, який має відбутися 16 березня. Про це у своєму «Твіттері» повідомив самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов. «З метою безпеки повітряний простір над Кримом на період проведення референдуму буде закрито.

Маєткам — спокій

Маєткам — спокій

Із початком робочого тижня найпопулярніший туристичний об’єкт столиці останніх тижнів — Межигір’я — закрито для відвідування. Як повідомили в МВС, це зробили «у зв’язку з необхідністю проведення інвентаризації майна та об’єктів, а також щоб уникнути його псування і випадків вандалізму».