«Вконтакті» з ФСБ

Федеральна служба безпеки Росії вимагала від соціальної мережі «Вконтакті» особисті дані організаторів груп Євромайдану, повідомив на своїй сторінці засновник соцмережі Павло Дуров.

Післясмак мітингу

Післясмак мітингу

Учора близько двох сотень людей, серед яких і представники Самооборони Майдану та «Правого сектору», протестували проти бездіяльності влади щодо російської агресії та вимагали відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Бійці «Правого сектору» створили з щитів коридор, яким мали проходити нардепи до ВР.

Кримський кляп на освіту

Найкраща гімназія Криму та єдина україномовна школа Сімферополя може стати російськомовною. У Міністерстві освіти Криму заявляють, що вони вже отримали кілька десятків заяв від батьків із проханням змінити мову навчання. Коли їх буде сотня, питання винесуть на загальне обговорення. «Я не можу 67 заяв покласти під стіл і ніяк на них не реагувати. Нехай вирішують батьки навчального закладу, мерія міста», — заявила кілька днів тому журналістам ТСН «міністр» освіти, науки та молоді Криму Наталя Гончарова.

Лiкувати заборонено

Через окупацію Криму 806 пацієнтів, які отримують замісну терапію (лікування для наркозалежних), виявилися фактично заручниками ситуації, оскільки російська влада оголосила про намір до кінця квітня припинити ці програми.

Не плати за війну з власної кишені

Не плати за війну з власної кишені

Із гаслом «Російське вбиває» активісти Громадянського руху «Відсіч» провели акцію в трапезній «Академія», розташованій біля «Києво–Могилянки». Власників «Академії» студенти просили відмовитися від продуктів російського виробництва і не сприяти розвитку російського бізнесу в Україні.

Загублена сотня

Минулого тижня група «Пошукова ініціатива Майдану», яка займається пошуком імовірних місць поховання жертв Майдану, виявила на кладовищі у Броварах підозріло свіжі могили без розпізнавальних знаків. «На них хрести виглядають старішими за земляні насипи, не кажучи вже про вінки і хустинки. Загалом виявлено десяток свіжих могил. Ми написали про це заяву до міліції», — розповіла «УМ» активістка «Пошукової ініціативи» Тетяна.

Зловили підозрюваного у вбивстві журналіста «Вєстєй»

Правоохоронці затримали чоловіка, причетного до вбивства кореспондента газети «Вєсті» В’ячеслава Веремія. Затриманим виявився 40–річний уродженець Донецької області, який останні 11 років мешкає у Києві. На життя чоловік заробляв, керуючи групою спортсменів, які за гроші надавали охоронні послуги, повідомляють «УМ» у прес–службі МВС України.

«Граніт науки» для кримчан

Міністерство освіти України готове прийняти всіх студентів окупованого Криму, якi бажають продовжити навчання на материковій Україні. Спеціально для них процедуру переведення до інших ВНЗ було спрощено: згода керівника вишу, в якому навчається студент, уже не є необхідною, дозволено переводити на вакантні місця державного замовлення чи на контрактні. Причому контрактники навчатимуться за ті самi кошти, що й на попередньому місці.

Кіна не буде

Столичний кінотеатр «Магнат» вирішив відмовитися від показів російських стрічок. «Ми не покажемо «Зальотчиків», «Скорий «Москва—Росія», «Авантюристів». Натомість чекаємо вас на показ українських фільмів «Зелена кофта» та «Трубач» Анатолія Матешка», — підтвердили «УМ» інформацію в касі закладу.

«Смерть» під Верховною Радою

Учора близько сотні активістів вляглися на тротуар під стінами Верховної Ради, імітуючи власну смерть. У такий спосіб учасники акції вирішили ще раз нагадати депутатам про проблему нестачі ліків у медичних закладах України.