Позика на старість

Пенсійному фонду України на виплату пенсій за січень цього року потрібно вісім млрд. гривень. 4,5 млрд. грн. із цієї суми вистачило 40% пенсіонерів, які Пенсійний фонд України вже виплатив. На пенсії не вистачає ще 5,5 млрд. грн., які Пенсійний фонд зобов’язаний знайти до 25 січня. «Фактично говорити про те, що Фонд не віднайде ресурси, не варто, — заспокоює голова правління Пенсійного фонду України Віктор Колбун. — Усі пенсії будуть профінансовані». За словами міністра фінансів Віктора Пинзеника, дефіцит фінансів для виплати пенсій буде перекриватися за рахунок безпроцентної позики з держбюджету.

Гей, воли!..

Гей, воли!..

2009 рік відзначають в Україні за китайським гороскопом, як Рік бика. Так уже повелося, що бик — більше українська тварина, ніж китайська. Колись у кожного хазяйновитого українського селянина були воли. Що вже казати про корову, без якої жодна селянська сім’я не уявляла господарства.
Чомусь згадався один випадок, коли молоді бички допомогли українським ученим винайти препарат «Ербісол» від низки важко виліковних хвороб. У 1987 році в одному з тваринницьких кооперативів у Білорусі українські вчені випробовували новий препарат для підвищення імунітету у великої рогатої худоби. Експеримент проходив успішно, телята переставали хворіти і стрімко набирали вагу, але тут втрутився людський фактор. Працівниці ферми помітили, що після прийняття препарату молоді бички почали проявляти активний інтерес до корів, і жінки стали на свій страх і ризик колоти ліки для тварин своїм чоловікам. Чи було досягнуто бажаного результату, сказати важко, але ліки проявили свою дію на іншому «професійному захопленні» білоруських селян — на алкоголізмі. «Практично всі чоловіки у тому тваринницькому кооперативі страждали типовими хворобами алкоголіків — виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, — розповідає автор препарату «Ербісол» Олександр Ніколаєнко, — І після прийому препарату вони перестали відчувати симптоми хвороби». Після цього, препарат просто перестав доходити до великої рогатої худоби. Тоді вчені вирішили продовжувати наукову роботу і створили унікальні ліки для людей, які у наш час рятують життя багатьом хворим.
Яким буде 2009 рік для символу року — бичків та корів розповіли в Інституті розведення та генетики тварин, що в Переяславі–Хмельницькому, де продукують нові українські породи м’ясної та молочної великої рогатої худоби.

Роги й копита–2009

Роги й копита–2009

Традиційно склалося, що більшість нововведень і змін у державі народжується з початком нового року. Усе це «добро» сиплеться на голови українців переважно з владних кабінетів у вигляді постанов–законів–доручень — там завжди придумують щось новеньке і добре знають, як ніколи не залишати нас у спокої. Іноді, звісно, чиновникам не вдається перехитрити самих себе, і заплановане так і не втілюється в життя. Наприклад, з 1 січня 2009 року ще два роки тому урядовці Прем’єра Януковича планували запровадити в Україні страхову медицину, а новий Прем’єр Юлія Тимошенко обіцяла контрактну армію. Щоправда, ні того, ні іншого ми не бачимо. Нині є чергова порція обіцяних змін, які чекають на нас у новому році.
Про те, як нам житиметься і на що сподіватися варто у 2009 році, дізнавалися кореспонденти «України молодої».

Не засіб пересування, а розкіш

Не засіб пересування, а розкіш

У вівторок Верховна Рада прийняла законопроект, який передбачає із 1 січня 2009 року збільшення мита для імпортних автомобілів до 23 відсотків. Згідно з прийнятим у другому читанні законопроектом «Про внесення змін в деякі закони з метою поліпшення платіжного балансу України згідно зі світовою фінансовою кризою», підвищуються мита на товари, імпорт яких за останній рік виріс на 50 відсотків і більше. Підвищення мита вводиться на термін до шести місяців.

Новорічні прикраси для кризи

Учора ближче до обіду у Верховній Раді нарешті було зареєстровано проект Державного бюджету на наступний рік. Народні депутати чекали на фінансовий план із самого ранку. Тим більше що перший віце–прем’єр Олександр Турчинов напередодні заявив: у вівторок депутати мають розглянути бюджет у першому читанні. Кабінет Міністрів і проурядовий кістяк коаліції сподівалися здійснити фінансовий «бліцкриг»: протягом трьох днів пройти всі парламентські стадії (обговорення в комітетах, перше й друге читання тощо) за скороченою процедурою, щоб уже в четвер проголосувати за бюджет у цілому. В пакеті з кошторисом Кабмін подав до ВР 17 законопроектів, які «забезпечують збалансованість бюджету на 2009 рік», а також «імунітетну» програму діяльності.

Курс на безкінечність

Курс на безкінечність

Офіційний курс національної валюти в Україні не перестає бити власні рекорди з падіння. За результатами торгів на міжбанківському валютному ринку в понеділок, Нацбанк на 16 грудня встановив офіційний курс американської валюти на рівні 765,38 грн. за 100 доларів США.

Долар «заговорить» українською

Голова ради Нацбанку Петро Порошенко повідомив дуже приємну новину: виявляється, фінансовий регулятор найближчим часом ухвалить рішення про запровадження механізму, що дозволяє виплачувати відсотки за валютними кредитами в національній валюті. «Нацбанк спільно з комерційними банками повинен негайно розробити і запропонувати механізм сплати відсотків валютних кредитів у гривні, — сказав Петро Порошенко. — Ви не повинні бігати обмінними пунктами і шукати, де вам купити валюту. Найближчим часом ця пропозиція буде розглянута і прийнята в Нацбанку».

Депозит без валідолу

Депозит без валідолу

«Знав би, де впадеш — соломки підстелив би, — каже київський стоматолог Олексій М. — Я завжди користувався депозитами і зберігав гроші тільки в доларах. Але коли курс почав змінюватися, запанікував». Як виявилося, паніка стала для Олексія найгіршим порадником.

Зима буде теплою, нас не залякаєш!

Зима буде теплою, нас не залякаєш!

У четвер прем’єр–міністр Росії Володимир Путін заявив, що Росія скорочуватиме поставки природного газу в Україну, якщо українська влада порушить домовленості з приводу оплати й транзиту до Європи блакитного палива.