Олена Ляшенко: льодова королева України,

Олена Ляшенко: льодова королева України,

Я заходжу у двері з написом «Зал хореографії» столичної ковзанки «Крижинка», проте Олени Ляшенко, найкращої на даний момент фігуристки України та однієї з найсильніших у Європі й світі, не бачу. Запитую у присутніх, де ж вона є? Одразу лунає дівочий голос: «Це я»! Виявляється, Олені в кутку роблять післятренувальний масаж - помітити її, до того одягнену в усе чорне, важко. Через кілька хвилин ця тендітна дівчина, яка у фігурному катанні ледь не з пелюшок, уже готова відповідати на мої запитання. Вони передусім стосувалися «срібного» успіху 27-річної спортсменки на чемпіонаті Європи в Будапешті, де вона поступилася лише господарці Юлії Себестьєн. Але ж ми не забуваємо, що 25 березня стартує головна першість сезону - чемпіонат світу в Дортмунді.

Конкуренція низька -результати високі

Конкуренція низька -результати високі

Якщо ви любитель спорту і не відвідали традиційні змагання Гран-прі на Кубок Дерюгіної з художньої гімнастики в Києві, то втратили багато чого. Адже в ці вихідні Палац спорту зібрав велику кількість народу, а перемагали саме наші грації. Дещо псувало враження те, що головних конкуренток в українок Безсонової і Єрофеєвої - російських гімнасток Ірини Чащиної та Аліни Кабаєвої - не було. Через непорозуміння з Дерюгіними зігнорували гімнастичний турнір у Києві. Зате скільки разів лунало «Ще не вмерла...»!

Олександр Волков: Європа - з нами

Олександр Волков: Європа - з нами

«Ви все знаєте, - жартома схопився за голову Олександр Волков, почувши моє запитання про спосіб святкування цьогорічного ювілею. - Так, сорок років. Не хочеться про це навіть думати. І радості від цього мені, повірте, небагато. Я взагалі не прихильник відзначення днів народження. У дитинстві любив з цієї нагоди пити лимонад, ласувати тортом, та на сьогодні мене все це не приваблює. Намагаюся в такі дні зникнути, щезнути, загубитися»...
Та якщо про власну круглу дату Олександр Волков воліє не згадувати, то від іншого свята чемпіону XIV Олімпійських ігор, володареві багатьох світових і європейських нагород, українському баскетболісту, який першим протоптав стежку в НБА, грав за клуби Італії і Греції, а повернувшись додому - заснував БК «Київ», не відмовитися. Адже «Матч усіх зірок» Євроліги ФІБА 16 березня відбудеться в Київському палаці спорту саме завдяки організаторським навичкам та авторитету Волкова. З цього й почалася наша розмова.

Перший струс Ренато Паскуалі

Перший струс Ренато Паскуалі

Черговий тур вітчизняного чемпіонату з баскетболу в чоловічій суперлізі знову підніс кілька сюрпризів. Зокрема, молодий «Будівельник» Євгена Мурзіна відібрав очки в ще одного клубу з «великої української п'ятірки» — «Миколаєва». Щоправда, виграти «стройка» змогла лише перший матч, у якому через проблеми з оком не брав участі лідер миколаївців Олександр Раєвський. А в повторній зустрічі малий, але вдалий Сашко вже був на майданчику і своїми 39 (!) очками приклався до реваншу. Відтак південний клуб фактично звів нанівець спроби «Будівельника» відвоювати четверте місце перед стартом «плей-оф».

Ферзі чи королеви?

З нагоди Міжнародного жіночого дня упродовж 5-7 березня 16 розумних і красивих представниць слабкої статі не на словах, а на ділі доводили українським чоловікам, що здатні раціонально мислити й логічно міркувати не гірше за них: усі вони змагалися за звання «королеви» Всеукраїнського жіночого шахового турніру «Кубок регіонів».

Чотири медалі за місто Будапешт

Чотири медалі за місто Будапешт

У столиці Угорщини протягом п'ятниці-неділі тривав чемпіонат світу з легкої атлетики в закритих приміщеннях. Варто нагадати, що минулої першості у призерах були наша спринтерка Жанна Блок, стрибунка Інеcса Кравець та «ядровик» Юрій Білоног. Названі жінки, на жаль, у Будапешті не змагалися, обравши підготовку до Олімпіади «за індивідуальною програмою» (хоча Інеcса каже, що навряд чи виступить в Афінах — «дуже болять ноги»). З ними за компанію «пасувала» й бігунка Терещук. Щодо Білонога, то він відверто «провалився», штовхнувши снаряд лише на восьме місце — 20,26. м, що навіть менше, ніж Віта Павлиш. Броварчанка порадувала вже в перший день турніру, перевершивши найближчу конкурентку більш як на півметра і взявши таким чином «золото», яке виявилося єдиним в активі української збірної.

Батько нового хокею України

Батько нового хокею України

Цього року «батькові українського хокею» Валентину Уткіну виповнилося цілих 70 років. Неабиякий вік, та, на щастя, директор київської ДЮСШ «Сокіл» із тих, кого час майже не торкається. А причини цьому довголіттю є. «Я 13 років працював у професійному спорті, — розповідає Валентин Павлович, — хоча на той час у нас його начебто й не було. Маю сказати, навантаження позитивно позначилося на здоров'ї. До того ж я ніколи в житті не палив, навіть не знав смаку сигарет. Коли ж був професійним спортсменом, взагалі не вживав алкоголю, окрім, може, великих свят, та мені цього й не хотілося. І зараз я не припиняю виконувати фізичні вправи — ранкова гімнастика, пробіжка. Плюс після того, як я завершив кар'єру хокеїста, почав займатися великим тенісом, де перемагав навіть значно молодших за мене суперників. Регулярно, раз на тиждень, граю в футбол й парюсь у лазні».

«Азовмаш» ледь не погорів на «хімії»

«Азовмаш» ледь не погорів на «хімії»

Після провалу маріупольського «Азовмашу» у двох зустрічах із грецьким «Маруссі» в 1/8 фіналу Євроліги ФІБА азовці тепер зосередили увагу на внутрішньому чемпіонаті. Наразі у графі «поразки» в команди Андрія Підковирова стоїть лише одиниця, але після відходу з клубу зіркового серба Ніколи Булатовича лідер уже не здається невразливим навіть для середняків. Із БК «Київ», котрий набрав ходу під проводом італійця Ренато Паскуалі, «Азовмашу» належить зустрітися невдовзі, а поки «перевірити» маріупольців на міцність вирішили сумські «хіміки».

Батько нового хокею України

Батько нового хокею України

Як це — бути свідком і безпосереднім учасником того, коли в країні народжується й розквітає вид спорту? І не просто прийти, устряти, попрацювати й зійти зі спортивного небокраю. Ні, навпаки, назавжди, міцно увійти в історію радянського й українського хокею на правах фундатора. Таких сумлінних титанів у нас мало. Знайомтесь ближче: Валентин Павлович Уткін. Саме він є «батьком» українського радянського хокею. Між ним і хокеєм, за його власним зізнанням, — обопільна любов з першого погляду.

Українці вилетять із СЄХЛ?

Колись дитячі спортивні школи були одним із основних елементів системи виховання міцного й здорового представника радянського суспільства. І в цьому суспільстві, попри всі його недоліки, таки були свої позитиви, принаймні у ставленні до ДЮСШ та спорту загалом. Нині ж, як не прикро, становище закладів такого штибу в Україні стає дедалі катастрофічнішим. Проблема, звісно, у коштах, точніше — у їх нестачі.