Аврал по–справжньому — це півфінал Росія—Україна

Українським уболівальникам, які планують відвідати матчі цьогорічного чемпіонату Європи з футболу, що відбуватимуться в Польщі, варто поквапитися з поданням заяв на отримання візи. Адже ті, хто занадто зволікатиме, можуть і не встигнути на омріяну гру — з огляду на великий наплив охочих, час розгляду заявок може затягнутися.

Пуу–революція

Московський мітинг опозиції 24 грудня став іще велелюднішим, ніж аналогічна акція за два тижні до того. Проте якщо на Болотній площі протестувальники вимагали передусім нових парламентських виборів, то на проспекті Сахарова зазирали вже далі — на вибори президентські.

«Діма, покажи пінгвіна»

«Діма, покажи пінгвіна»

З наближенням Нового року в російському сегменті інтернету активно обговорюють інтригу: що скаже у своєму останньому привітанні народу президент Медведєв і чи не почують росіяни одразу два привітання, як це було в новорічну ніч 1999—2000. Тоді, нагадаємо, хворий Борис Єльцин шокував теле­аудиторію повідомленням «Я устал. Я ухожу» — про дострокову передачу влади прем’єр–міністрові, Володимиру Путіну. Не встигли росіяни відкашлятися, подавившись шампанським, як в ефірі з’явився й сам щасливий «прєємнік». Скромно зізнавшись, що аж ніяк не очікував такого повороту, ВВП (сидячи трохи боком до столу — мовляв, «я ж іще не хазяїн, а лише вчуся») виголосив по суті президентське привітання й залишився в головному кріслі до 2008 року.

Тремтіння Кремля перед «хом’ячками»

Тремтіння Кремля перед «хом’ячками»

Російська опозиція та пересічні громадяни, натхненні масовістю мітингу 10 грудня на Болотній площі, готуються до нової акції протесту — 24 грудня. Однак скептики вважають, що протестувати вже пізно. Мовляв, ну зберемося в суботу з плакатами «Вимагаємо перевиборів», ну постоїмо — але ж обрана на сфальсифікованих виборах Державна дума на той час уже засідатиме, а отже, де–факто себе легітимізує.

Суботній мітинг усе одно відбудеться. Більшість людей демократичного складу в Росії розуміють: нинішні протести — лише перші сніжинки в тій сніговій кулі, що має перетворитися на лавину і змести путінський режим на маргінеси історії. А Держдумі про її нелегітимність нагадали вже вчора — у перший день роботи новообраного парламенту. Депутати акцію опозиції, оперативно «зачищену» силовиками, навіть не помітили. І після урочистого відкриття сесії зайнялися технічною роботою: розподілом комітетів, обранням керівництва тощо.

Довга дорога до прочинених дверей

Попри те, що, всупереч обіцянкам, на понеділковому саміті Україна—ЄС так і не було парафовано угоду про асоціацію, нинішня владна команда вважає цю зустріч із європейськими лідерами мало не своєю перемогою. І справді, в гостях у Януковича на Банковій президент Євросоюзу Герман ван Ромпей та голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу були значно більш толератними, ніж могли б. Та ще й дали зрозуміти, що угоду можуть парафувати найближчим часом, незважаючи на проблеми з демократією й судове переслідування опозиції в Україні.

Послав на пуй за Хутіна

Послав на пуй за Хутіна

«Порушення журна–лістської етики, що межує з дрібним хуліганством», — обурився російський олігарх Алішер Усманов, відкривши черговий номер журналу «Коммєрсант–Власть». І... звільнив з посад його головного редактора Максима Ковальського та гендиректора ЗАТ «Коммєрсант–холдінг» Андрія Галієва. Усманову можна, він — власник. Донедавна багато що можна було й «Коммєрсанту», який залишається чи не єдиним вільним друкованим виданням у Росії, принаймні з тих, що виходять помітним накладом. І власник–олігарх раніше в редакційну політику видань свого холдингу не втручався. Проте тепер, коли в країні вперше за останні бозна–скільки років почалися бодай трохи масові протести проти засилля путінської влади, свою політику невтручання вирішив змінити.

Мода після жеребкування

Мода після жеребкування

Після церемонії жеребкування фінальної частини Євро–2012 частина футболістів збірної України, їхні дружини, колеги з клубів та прихильниці перемістилися до внутрішнього двору НСК «Олімпійський». Тут відбувалося After–Draw party, організоване «Українським тижнем моди».

Без Каддафі. Чи краще?

Офіційне завершення громадянської війни й 42–річної епохи правління Муаммара Каддафі — 23 жовтня в Лівії відтепер відзначатимуть як національне свято. Власне, так само з подачі екс–диктатора колись почали відзначати річницю Великої Вересневої революції, внаслідок якої було «повалено диктатуру (вибачте, монархію) короля Ідріса І» та «встановлено владу народу», яка зрештою переросла в Соціалістичну Джамахірію.

Хрест проти півмісяця

Хрест проти півмісяця

Тисячі єгипетських християн — коптів — вийшли вчора на вулиці Каїра, щоб узяти участь у жалобній процесії. Представники релігійної громади, яка, за різними даними, налічує від 6 до 10 відсотків населення Єгипту, ховали своїх одновірців. Щонайменше 25 коптів стали жертвами міжрелігійних сутичок, що спалахнули наприкінці минулого тижня.

Варшавський іспит Януковича

Візит до Варшави для Президента України Віктора Януковича вчора почався зі спілкування з польським колегою Броніславом Коморовським, який запросив його на робочий ланч. Оскільки Польща, попри все, залишається й адвокатом, і другом України в Євросоюзі, ця зустріч для Віктора Федоровича була принаймні не напруженою. «Хотів би привітати із досягненнями, які видно по практично узгодженій угоді про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Це дуже важливий крок у доброму напрямку», — цитує УНІАН слова Коморовського до Януковича.