Я і друг мій «Запорожець»

Я і друг мій «Запорожець»

Засмаглий блондин у яскравій сорочці Олег Скрипка знає, як весело і з користю провести літо. З користю — це прочесати курортні райони в той час, як там скупчилися маси відпочивальників, готових на зароблені упродовж року гроші відпочити «як люди». «У нас зараз дуже навантажений графік. Зовсім не вдалося відпочити», — розповідає Скрипка «УМ». В один із таких вояжів, коли в голові пульсувало «У відпустку, у відпустку», музикант почав намугикувати якусь мелодію. З часом слова й мелодія почали оформлюватися у пісню. Так з’явилися композиція «Відпустка» й однойменний кліп на неї. Власне, презентація відео «Відпустки» відбулася 27 липня на каналі М1. Але після зйомок залишився реквізит: сачок, штучна пальма, надувний крокодил, папуга, мавпа та два ексклюзивнi пляжнi кабріолети марки «Запорожець». Один із «Запорожців» Скрипка вирішив виставити на продаж, а виручені гроші перерахувати на благодійні цілі. От вам «корисно і весело».

Слай–шоу

Слай–шоу

Берлін, Париж, Київ, Лондон — такий графік презентації «Нестримних» після американської прем’єри в Лос–Анджелесі 3 серпня. Приземлення голлівудського десанту на київські пагорби 7–8 серпня стало безпрецедентною подією культурного життя України. Візити Депардьє, Поланського, Броуді, Фанні Ардан, Жульєт Бінош, Катрін Деньов etc у даному випадку не рахуються, оскільки відбувалися в рамках певних фестивальних подій. А от точкою у маршруті промо–туру голлівудського блокбастера Київ став уперше.

«Євробачення». Літак. Дівчинка

Переможця українського національного відбору визначали увечері 31 липня в прямому ефірі Першого Національного. Нова команда НТКУ, яка щиро любить усілякі розважальні поп–імпрези, й цього разу не згаяла можливості зробити з дитячої пісні перш за все шоу.

«Минає день, минає ніч...»

«Минає день, минає ніч...»

Всенародна любов і визнання до Миколи Мозгового прийшли, коли у 1979 році Софія Ротару виконала його пісню «Край». Композиція стала шлягером, і відтоді «Край», як і ліричну пісню «Минає день, минає ніч» (слова Юрія Рибчинського), переспівало чимало наших виконавців.

Відстрочення вироку

Урядовий проект Податкового кодексу, винесений на розгляд Верховної Ради, поставить українську книгу на межу знищення. Цю тривожну новину повідомили відомі в Україні письменники та видавці брати Капранови, які в поширеній учора заяві наголосили: підготовлений Кабміном Азарова проект кодексу не містить норми про звільнення від податку на додану вартість друкованої продукції. «Стаття 19 розділу 5 цього проекту, яка містить перелік товарів та послуг, звільнених від ПДВ, не згадує про книжки, брошури, журнали та газети. Ба навіть підручники, які друкуються державним коштом, не увійшли до списку «помилуваних» новою владою. Отже, в разі ухвалення цього Податкового кодексу українські книговидавці будуть повністю позбавлені податкових пільг», — сказано в заяві.

Схід у стилі хай–тек

Схід у стилі хай–тек

Є кілька типів глядачів, які охоче підуть на свіжу картину в нашому прокаті — «Принца Персії»: фанати однойменної комп’ютерної гри, любителі фентезі й костюмованих фільмів та шанувальники східної екзотики. Всіх їх об’єднує те, що вони не чекатимуть від кіно сильної фабули, головне для таких глядачів — картинка і якість зйомки. І тут «Принц Персії» може дати фору «Піратам Карибського моря», яких також продюсував Джеррі Брукхаймер.

Читання — сила

Цьогорічний дитячий «Форум видавців», що традиційно проходитиме в Палаці мистецтв у Львові, припав на передвихідний період травневих свят — 29 квітня — 1 травня. Проте організатори популярного книжкового ярмарку, здається, й не думають, що підготовка до святкового уїк–енду може відволікти людей від книги, й запланували, як завжди, багато подій, презентацій та конференцій. Тішить, що вхід знову вільний.

Талановитий злий молодик

Талановитий злий молодик

Алан Сіллітоу відомий перш за все завдяки двом дебютним романам — «Суботня ніч і ранок неділі» (Saturday Night and Sunday Morning) та «Самотність бігуна на довгій дистанції» (The Loneliness of the Long Distance Runner). Романіст належав до літературної групи «злих молодиків», що утворилася у 1950–х роках і активно критикувала соціальний устрій післявоєнної Великої Британії. Фактично, вони писали самі про себе — освічених молодих людей, які вийшли з робітничого середовища. Одним із таких вихідців був і Алан Сіллітоу.

«Срібний ключ» Muse

«Срібний ключ» Muse

«Срібний ключ» (Silver Clef) — престижна музична відзнака у Великій Британії, яку курирує центр музичної терапії Nordoff Robbins. Щороку цю нагороду вручають відомим виконавцям світу за особливий внесок у британську музику. Свого часу її лауреатами були Елтон Джон, The Rolling Stones, Ерік Клептон, Дайдо, Take That. Відзнаку Muse мали отримати ще минулого року, але відмовилися. Цього року вони вирішили все ж прийняти нагороду.