Викрали, щоб... одружився

Влаштовуючи розіграш своєму товаришеві, компанія житомирських хлопців навряд чи розраховувала на те, що, здавалося б, невинна витівка закінчиться в Корольовському райвідділку міліції. Як розповіла «УМ» співробітник сектору зв’язків iз громадськістю Управління МВС у Житомирській області Ольга Номерчук, серед білого дня десятки житомирян, що прогулювалися центральною вулицею, стали мимовільними свідками кадрів, достойних гостросюжетного американського бойовика: з виском гальм біля тротуару зупинився автомобіль «Мерседес», з якого вискочили двоє чоловіків у масках. Висмикнувши з натовпу якогось молодика, «викрадачі» запхнули його в салон автомобіля і зникли. Жертва зловмисників від переляку навіть не чинила опору.

На «базар» до Азарова

По допомогу до вищого керівництва Партії регіонів у Київ приїхали підприємці з Одеси. «Усі вони працюють на місцевих ринках, які вже давно захоплені братвою, що ще у 1990­х почала тут хазяйнувати. А влада фактично їй допомагає», — розповідає «УМ» один з організаторів акції, голова правління ВГО «Коаліція учасників Помаранчевої революції» (КУПР) Сергій Мельниченко.

Система на 14 «лимонів»

Як повідомили «УМ» в Українській національній лотереї, 4 липня було зірвано другий за величиною джек­пот за всю історію українських лотерей — понад 14 мільйонів гривень. Багатомільйонне щастя випало гравцеві з Дніпропетровська, який виграв у 1173­му розіграші «Супер лото» 14 128 710 гривень.

Буремні 90–ті як привід для стьобу

Чи можливо в наші дні в Україні зняти фільм за невеликі гроші? Аби дізнатися це, ми відвідали знімальний майданчик фільму «Дорога на Захід», зйомки якого завершуються в Києві, й зустрілися з режисером стрічки Дмитром Захаревичем. Прокинулись о п’ятій ранку, оскільки на місці збору треба бути о сьомій. Так рано зустрічаємось, аби захопити максимум світлового дня. Адже будь–які зйомки в сутінках чи вночі вимагають додаткових джерел освітлення, чого не можуть собі дозволити малобюджетні стрічки. Коли всі зібралися, режисер картини Дмитро Захаревич представив команду проекту. Це молоді актори з університету ім. Карпенка Карого — Микола Бабин, Микола Стефаник, Денис Пасічний; з театру «Чорний квадрат» — Нінель Приходько і справжній ветеран кіно з Театру юного глядача — Леонід Леонідович Марченко, який, до речі, знімався ще в Леоніда Бикова, в його фільмах «Ати–бати йшли солдати» і «В бій ідуть одні старики».

Суперздібності супер-Паркера

Суперздібності супер-Паркера

Хтось зауважить, що нам просто «пускають павутиння в очі», хто стверджуватиме, що це дуже хороше кіно, але точно можна сказати, «Нова людина­павук» — дійсно зовсім інша історія. Для всіх поціновувачів нещодавньої трилогії про пригоди цього супергероя, роль якого виконував Тобі Макгваєр, це буде можливо мінусом. Але для всіх інших перегляд фільму точно не стане втраченим часом.

Пішли по справедливість

Пішли по справедливість

На Вседонбаському сході громадян у Брянці, де зібралися шахтарі з Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей, було ухвалено рішення провести пішу ходу до Києва, аби влада нарешті почала виконувати свої зобов’язання перед гірниками. Про це розповів «УМ» голова координаційної Ради шахтарських інвалідських, ветеранських організацій України, депутат Луганської обласної ради Юрій Хохлов.

Як тебе не бруднити, Києве мій?

Британський дослідницький центр Economist Intelligence Unit (який належить журналу Economist) визнав Київ найбруднішим містом Європи. Основні причини — велика кількість вихлопних газів, невпорядковані смітники й погана водопровідна вода. Забруднення повітря спричинила тотальна автомобілізація населення, яка в останні роки била всі рекорди. Навіть економічна криза не переломила цю динаміку, лише тимчасово пригальмувавши зростання кількості автомобілів, відзначають екологи.

Будемо плескати в долоні?

На початку червня до Верховної Ради було подано скандальний законопроект «Про порядок організації і проведення мирних заходів» iз рекомендацією до прийняття. Що це означатиме для України, вчора пояснювали журналістам громадські діячі. Серед опозиції та громадських організацій давно виникла тривога через законопроект №2450, що на розгляді у Верховній Раді ще з 2008 року. «Його ще Тимошенко вносила, — каже «УМ» Олексій Шевченко з Громадського руху «Контроль заради справедливості». — Хоча можемо не сумніватися: щойно закон приймуть, нинішня влада припише його винятково собі».

«Елітний» процес

Генпрокуратура звітує про завершення розслідування кримінальної справи щодо організаторів будівельної афери «Еліта–центр». Як ідеться у повідомленні відділу зв’язків із засобами масової інформації ГП, «обвинувальний висновок у кримінальній справі, розслідуваній Головним слідчим управлінням МВС за обвинуваченням двох службових осіб групи «Еліта–центр», які шахрайським шляхом привласнили кошти інвесторів, затверджено. Кримінальну справу для визначення підсудності скеровано до Апеляційного суду міста Києва».

Печатки ніде ставити...

Печатки ніде ставити...

Сотня молодих та ініціативних людей укотре довела, що боротися з безчинством діючої влади можна і потрібно. «Об’єднання громадян», як назвали себе учасники акції, прийшло під Кабмін, аби висловити своє невдоволення ситуацією з опечатуванням Гостинного двору. Щоб наочно продемонструвати свою незгоду, вони у відповідь опечатали Будинок уряду: кількасот метрів клейкої плівки «обійняли» будівлю з лівої сторони, а всі входи були опечатані наклейками.