Приймак тещиного кота зве на «ви», а козу називає дядиною

Приймак тещиного кота зве на «ви», а козу називає дядиною

...Приїхавши в Хорлупи, першим я зустріла пристойно вдягненого молодого чоловіка, який безуспішно намагався підвестися із землі обабіч шляху. І де можна було так набратися з самого ранечку? «Так то він ще з учорашнього не просох! Вони ж у нас напиваються, а тоді по барлогах відсипаються. А цей не встиг, — сміються жіночки в сільраді, яким розповіла про побачену картину. — П’ють, а бодай би їх! Тепер ще й ніби з користю — від грипу рятуються». По тому, яким тоном були ці слова сказані, видно, що живеться тутешнім чоловікам геть не солодко. Як не дружина, то теща отруїть свято душі. Чого–чого, а цього добра, тещ себто, тут вистачає. Бо більш як сотня представників місцевого чоловіцтва живе у приймах. За офіційною статистикою, в Хорлупах титул приймака мають більше сотні чоловіків. Коли зважити, що в селі нараховується 256 дворів, а з них 89 хат–пусток, то нелегке приймацьке ярмо, виходить, тягнуть на собі чоловіки майже в кожній хаті!

Чорнобривцеві рекорди

Чорнобривцеві рекорди

Більш як три роки тому ми розповідали про дивне захоплення волинського скульптора Василя Рижука, який засівав узбіччя дороги Луцьк—Горохів чорнобривцями (див. «Красу він сіє кілометрами» від 10 листопада 2006). Після виходу цієї публікації панові Василю надійшло чимало листів. Читачі телефонували в редакцію і просили дати його адресу. Нагадаємо, він пропонував насіння чорнобривців усім охочим, хто хоче бачити нашу Україну квітучою, а не порослою бур’янами. Митець закликав упорядкувати здичавілі двори й території біля будинків, засіявши їх чудовими й невибагливими квітками, що символізують Україну. Аби іноземці, тільки перетнувши кордон, відразу розуміли, що вони потрапили в Україну. Як тюльпани є символом Нідерландів, так чорнобривці в його мріях мали стати уособленням нашої країни.

Не пий оковиту — «льодяником» станеш

Хоча відсьогодні синоптики обіцяють поступове потепління, холод усе ж устиг зібрати свої жахливі трофеї. За інформацією МОЗ, станом на 22 грудня внаслідок негоди в Україні загинуло 32 особи, госпіталізовано з обмороженнями — 465 осіб.

Караоке від Миколая

Караоке від Миколая

Місяць тому наша газета розповідала про багатодітну родину Вілігурських (див. номер від 20 листопада). У травні 2007 року Інна Вілігурська та її молодший синок Юрчик стали відомими на всю Україну: малюк народився рекордної ваги — 6 кілограмів 930 грамів — і зростом 65 сантиметрів.

Енергетичні уроки

У школах міста залізничників з ініціативи міської ради до навчальних планів включено нову дисципліну, яку не знайдеш у списку затверджених міністерськими циркулярами. Віднині ковельські школярі вивчатимуть не лише теоретичну фізику, а й мізкуватимуть над тим, як допомогти рідному місту ощадливо використовувати енергоресурси. На так званих енергетичних уроках їм намагатимуться пояснити, чому ця тема така актуальна нині для нашої дер­жави, та їхнього міста зокрема.

Ва–банк по–луцьки

Останнім часом на Волині побільшало пограбувань. На тлі банальних квартирних крадіжок та вуличних «експропріацій» мобільних телефонів почастішали викрадення золотих прикрас та дорогоцінностей із торгових точок. Нещодавно в одному з райцентрів металевий кіоск, що торгував виробами зі срібла та золота, зловмисники просто розрізали ножицями як консервну банку. Поцупили небагато–немало — срібних виробів десь тисяч на три. Хоча точно сказати, скільки саме, не змогла навіть міліція, бо власники кіоску самі не бажали витоку цієї інформації. Напевне, мали що приховувати від податкових органів. А злочинців затримали вже за кілька днів. Чоловіки приїхали на заробітки на Волинь, але з роботою не дуже пощастило, отож і піддалися спокусі грабунку.

Друге пришестя вірусу

Друге пришестя вірусу

Не встигла Україна відійти від першої епідемічної хвилі «свинячого грипу», як рівень захворюваності знову почав лізти вгору. Як розповіли «УМ» у прес–службі МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Сумська, Черкаська області та місто Севастополь перетнули епідпоріг. Решта областей наближення до епідпорогу, і тільки Івано–Франківщина залишається відносно благополучною в плані кількості хворих на грип та ГРЗ. Загалом від початку епідемії захворіли понад 2,4 мільйона українців, 496 — померли.

Ювілей із Президентом

Ювілей із Президентом

На Волинь Президент України Віктор Ющенко приїхав на запрошення відсвяткувати разом з волинянами 70–річчя з дня утворення області та 810–річчя Галицько–Волинського князівства.

Диво за броньованим склом

Диво за броньованим склом

На цю подію чекали довгих тринадцять років. Саме стільки часу знадобилося відомому волинському реставратору Анатолію Квасюку, аби повернути автентичний вигляд чудотворній іконі Холмської Богоматері, що є не лише найдревнішою в Україні, а й однією з найдавніших у світі богородичних ікон і пам’яткою візантійського мистецтва кінця ХІ століття. Її було виставлено для огляду після багаторічної реставрації в Музеї волинської ікони, що є, до речі, єдиним в Україні подібним музейним закладом.

Чи Стане Полісся пустелею?

Делегація українських фахівців у галузі екології та гідрології щойно повернулася з Білорусі, де брала участь у громадських слуханнях, що проходили в Малоритському районі сусідньої з Волинню Брестської області. Йшлося на них про вплив промислової розробки Хотиславського піщаного кар’єру на довкілля обох держав. Нагадаємо, що в Малоритському районі в Хотиславі (це всього 26 кілометрів від озера Світязь) приватні фірми розпочали відкритий видобуток крейди. Поклади піску та крейди тут вважаються найбільшими не лише в Білорусі, а й у Європі.