Технократ, а не політик

Технократ, а не політик

У вівторок Віктор Янукович зробив прогнозований і водночас непередбачуваний крок — звільнив з посади голови Київської міськдержадміністрації Леоніда Черновецького і призначив на цю посаду Олександра Попова. Прогнозований, бо політологи чекали на нього одразу після прийняття змін до Закону «Про столицю», непередбачуваний — з тієї причини, що вже втомилися коментувати новий правовий інструмент Януковича і перестали акцентувати на ньому увагу.

Новорiчна зiрка без Сваровскі

Ялинку, яку встановлять на майдані Незалежності, цього року прикрасять виробами з народними орнаментами. Як розповів «УМ» голова Комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець, це будуть складні іграшки, які світитимуться, і вироблятимуть їх в Україні. Ескізи прикрас уже затверджені віце–мером iз питань культури Леонідом Новохатьком. «Іграшки представлятимуть різні регіони. Що стосується інших прикрас, то будуть одноразові іграшки з пап’є–маше та прикраси з символікою спонсорів. Дуже сподіваюся, що останніх буде не так багато, як минулого року, і рекламодавці зрозуміють, що не можна головну ялинку України прикрасити іграшками, більшість яких — із емблемою їхніх компаній».

«Єдиноначаліє» Києва

«Єдиноначаліє» Києва

Учора о 13.46 на офіційному сайті Президента Януковича з’явилися тексти двох указів глави держави. Перший — про звільнення з посади голови міськдержадміністрації Леоніда Черновецького. Другий — про призначення на цю посаду Олександра Попова. Тексти обох рішень короткі і без жодних аргументів: «звільнити» нинішнього і «призначити» нового.

Будинок із химерами

Будинок із химерами

Уявіть собі ситуацію: ви мешкаєте в будинку 1909 року будівництва, пам’ятці архітектури, що охороняється державою, та ще й у центрі Києва. Вам пропонують інше житло, на Троєщині. Ви відмовляєтеся, бо дізнаєтеся, що відселення незаконне. Виникає підозра, що унікальний модерн ХХ століття просто хочуть знищити. Ви виграєте суди в усіх можливих інстанціях, а місцева влада продає фіктивній фірмі будинок разом із вашою квартирою. Вам вимикають тепло, а сусідній будинок — теж пам’ятка архітектури — за дивних обставин згорає. На перший поверх селяться бійці охоронної фірми, які погрожують, записують сімейні розмови на диктофон, наводять у будинку свої порядки...

Віриться важко, але факт: саме в таких умовах живе сім’я Глухових на Малій Житомирській, 12 А. І доцент фізико–математичних наук Олександр Глухов лишається принциповим до кінця, не розуміючи, чому чиновники не виконують написані ними ж закони.

Ще одна частотна війна. За «Київ»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення цього тижня на своєму засіданні відмовила державному комунальному підприємству «ТРК Київ» у продовженні терміну дії ліцензії на ефірне мовлення на київській частоті 30 ТВК і виставила останню на конкурс. Таке рішення регуляторний орган прийняв після винесених трьох попереджень та одного штрафу столичній телекомпанії. Це, за словами заступника голови Нацради Лариси Мудрак, найбільша кількість санкцій з усіх мовників.

Орієнтир на столицю

Орієнтир на столицю

Дивакувата кон­струкція «Європейські ворота», проект якої розробив доктор архітектури, професор Київського національного університету будівництва та архітектури Олег Слєпцов, розміщуватиметься на в’їзді в столицю з боку Житомира. 42–метрову в діаметрі кулю підвісять на пілонах над дорогою на перетині проспектів Перемоги і Палладіна. Вона буде легкою і кріпитиметься за принципом мостових конструкцій. Більшу частину простору займе атріум (внутрішній дворик), все решту віддадуть під офіси і торговельні центри.

Переходимо на пластик

Нову пластикову картку для місячного проїзду в столичній підземці можна буде купити за 102 гривні. Як сказано в повідомленні на сайті КП «Київський метрополітен», у цю суму входить вартість проїзного квитка — 95 гривень, та безконтактної картки — 7 гривень. Власник квитка нового типу матиме можливість продовжити термін його дії 22–го числа на наступний календарний місяць або 15–го — на другу половину поточного місяця (за 95 і 48 гривень відповідно). Таке поповнення здійснюватимуть у касах станцій і за допомогою автоматів дозапису безконтактних карток.

Мітлою — з власної оселі

Мітлою — з власної оселі

У нашій державі, де правова система — наче слизька ковзанка, такі історії можуть трапитися з будьким. Простий українець беззахисний перед беззаконням та самоуправством: ситуація зі столичним двірником Валентиною Яровою — яскраве тому підтвердження. Жінка отримала сім років тому соціальне житло в новобудові. Але одного «чудового» дня потрапити у займану квартиру не змогла — без попередження в її оселю увірвалися невідомі, винесли звідти меблі, речі й поставили металеві двері, подякувавши за проведену роботу всім «небайдужим». Відтепер жінка ночує у під’їзді. У черзі на виселення — двоє сантехніків.

Наука бути одруженим

Наука бути одруженим

Боротися з недовговічністю шлюбів столичні соціальні служби вирішили креативно: у метро нещодавно з’явилися промовисті плакати «Коханню треба жити довше». А тепер для майбутніх столичних молодят організували ще й практичні заняття. Так, днями стартують курси Програми підготовки молоді до подружнього життя «Щаслива сім’я».