Інтернет відмовляється від принципу

Видавці газет отримають можливість обмежити кількість статей, які можна буде знайти і прочитати в інтернет–версіях їхніх видань за допомогою пошукової системи Google, повідомило керівництво цього найбільшого у світі інтернет–пошуковика. Таке рішення прийнято у відповідь на звинувачення з боку деяких видань у тому, що Google заробляє собі гроші, надаючи доступ до інтернет–версій провідних ЗМІ, які постачають новини. Відтепер усі охочі медіа можуть приєднатися до програми First Click Free, яка дозволяє перекривати користувачам необмежений доступ до веб–сторінок.

Збивши пішохода, бразильський дипломат навіть не спинив авто

Учора в Києві поховали 43–річного Володимира Щербину, інспектора Департаменту виконання покарань, якого у понеділок на швидкісній бориспільській автомагістралі збила машина віце–консула Бразилії. Нагадаємо, дипломат їхав зустрічати президента своєї країни Лулу да Сильву, котрий прилетів в Україну з дводенним візитом.

Рух у Європу на «ручнику»

Рух у Європу на «ручнику»

Сьогодні в Києві відбудеться саміт Україна—ЄС, перший після набуття чинності Лісабонським протоколом. Саме це чомусь вважають суттєвою ознакою чергового засідання, яке зазвичай проходить щопівроку. Втім більша інституційна, так би мовити, законодавча чіткість Європейського Союзу навряд чи наразі суттєво впливає на нашу відповідність критеріям членства в ЄС. Окрім того, Євросоюз ще не встиг відчути свою нову конструкцію з початком дії «Конституції ЄС». Прикро, що перша в його історії міністр закордонних справ — баронеса Кетрін Ештон, попри сподівання і розуміння, що їй «за статусом положено», на київський саміт не приїде.

До зустрічі на орбіті!

До зустрічі на орбіті!

Президент Бразилії Луїс Ігнасіо Лула да Сильва побув у Києві заледве більше доби: він провів ґрунтовні переговори з Президентом Віктором Ющенком, Прем’єр–міністром Юлією Тимошенко, відвідав українсько–бразильський бізнес–форум і натомість планованого Дніпропетровська вчора надвечір відправився до Німеччини. Таку зміну в графіку перебування на офіційному рівні не пояснила жодна зі сторін.

Ображені мінарети

Ображені мінарети

Результат недільного референдуму в Швейцарії, на якому 57,5 відсотка його учасників висловилися за заборону будівництва в країні нових мінаретів, викликав бурю дискусій в Європі та протестів у ісламському світі. Ця хвиля докотилася й до України. Глава Меджлісу кримських татар Мустафа Джемільов заявив, що його земляки–одновірці стурбовані результатами швейцарського референдуму, що він є «небезпечним прецедентом», який може поширитися на Україну. «Україна є доволі толерантною країною, хоча, звичайно, рівень демократії у нас значно нижчий. Тому я не виключаю такої загрози», — цитує його слова агенція «Новий регіон».

Дітям допоможе «Немовля Ісус»

Дітям допоможе «Немовля Ісус»

Один із найбільших педіа­тричних шпиталів Європи — ватиканська лікарня «Немовля Ісус» — співпрацюватиме з українськими дитячими лікарнями. Про це домовилася делегація Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» на чолі з головою його Наглядової ради Катериною Ющенко. Пані Ющенко прибула до Ватикану на запрошення кардинала Тарчізіо Бертоне — державного секретаря Святого Престолу, який є давнім прихильником України і високо цінує зусилля нашої країни у покращенні міжконфесійного діалогу.

У небі — пані президент

У небі — пані президент

Учора президент Індії Пратібха Патіл, яку обрали на цю посаду влітку 2007 року, стала світовою рекордсменкою — першою жінкою–лідером держави, яка здійснила політ на надзвуковому літаку–винищувачу. Пані Патіл побила ще один рекорд — стала найстаршою з жінок, які піднімалися в небо на такого типу авіамашинах.

Нагріли руки на пандемії

Нагріли руки на пандемії

Данська газета Information, публікацію якої вчора передрукували провідні інтернет–сайти світу, викрила корупційні зв’язки кількох експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я з фармацевтичними компаніями, котрі збагатилися на продажу вакцини від «свинячого грипу». Вчені отримували гроші від зацікавлених фірм–виробників за те, що давали вигідні їм експертні оцінки розповсюдження «свинячого грипу» на планеті й допомагали сіяти паніку серед необізнаних людей, пише видання. Іншими словами — воозівці створили «пі–ар» новому виду грипу, тим часом як він забрав життя не більшої кількості людей, ніж щороку інші, сезонні, віруси грипу.