Козача пристань для туристів

В області триває підготовка до проведення тут одразу двох футбольних чемпіонатів — молодіжного «Євро–2009» та «дорослого» «Євро–2012». Причому разючі зміни невдовзі відчують і господарі, і гості краю. Зокрема, аби «цивілізовано» зустріти останніх, при обласній бібліотеці імені Крупської буде створено туристично–інформаційний центр. Також забезпечуватимуть приїжджих усією інформацією про цікаві тутешні місця та об’єкти електронні центри, встановлені в аеропорту, на вокзалах та в готелях. Тобто, схоже, нині робиться все, аби в майбутньому Донеччина пережила справжній туристичний «бум».

«Чорний трансплантолог» у наручниках

Громадянин Ізраїлю, хірург Міхаель Зіс, якого називають лідером «чорних трансплантологів», затриманий у Донецьку. У відділі зі зв’язків із громадськістю обласного управління міліції підтвердили інформацію про затримання зарубіжного гостя в одному з готелів обласного центру. Правда, місцеві правоохоронці впевнені — на руках підозрюваного клацнули наручники «з подачі» колег із Молдови, на території якої проводив свою незаконну діяльність Міхаель Зіс. А тому відразу після затримання медика із сумнівною репутацією в обласній прокуратурі почали вирішувати питання про екстрадицію його до Молдови.

Родинна недостатність

Донецькі урологи спросто­вують інформацію про проведення незаконних операцій із трансплантації нирок, що їх буцімто тут проводив «чорний трансплантолог» з Ізраїлю Міхаель Зіс. Хоча присутність зга­даного медика з сумнівною репутацією на окремих операціях гро­мадян Ізраїлю донеччани не заперечують. «У нас були пацієнти з Із­раїлю, — розповів журналістам директор Донецького центру трансплантації нирки Віктор Денисов, — ми виконували донорські трансплантації, і Міхаель Зіс був як супроводжуюча особа, перекладач, і нічого більше. Ніяких лікарських маніпуляцій він не робив».

А від холоду втече?

А від холоду втече?

У Маріуполі дав про себе знати крокодил Годзі, доля якого тривалий час залишалася невідомою. Екзотичного аборигена Нілу, який вилежувався на сонечку, нещодавно помітили працівники ТЕЦ тутешнього металургійного гіганта «Азовсталь». Намагаючись його не сполохати, вони викликали пожежників. Вогнеборці, не маючи відповідного спорядження для незвичного полювання, спробували зловити крокодила голіруч. Та не на того натрапили — Годзі утік від переслідувачів, знову пірнувши у море.

Донецьк відкушує від Макіївки

Тісне сусідство двох районів — Калінінського Донецька та Червоногвардійського Макіївки — вже давно ставить під сумнів той факт, що йдеться про два окремі населені пункти. А невдовзі вони справді можуть об’єднатися вже й на цілком офіційному рівні, оскільки новий генеральний план забудови обласного центру передбачає приєднання до нього частини макіївської «гвардійки».

Дільничний детектив

Поствиборчий детектив із елементами політично­кримінального шоу запропонували донеччанам головні учасники перипетій навколо підрахунку голосів на 36й виборчій дільниці округу №40 в Донецьку. Опоненти не втомлюються звинувачувати один одного у фальсифікаціях, провокаціях, інсинуаціях...

Нічого політичного, тільки особисте

Окремі виборчі дільниці в Донецькій області не змогли недільного ранку вчасно розпочати роботу через різні причини. Серед них, на жаль, і трагічна — ні члени комісії, ні виборці спершу не могли потрапили на дільницю № 51 виборчого округу №48 у Маріуполі, бо тут виявили тіло жінки­міліціонера зі смертельним пораненням у скроню.

Довго будували — швидко впав

Трагедія, що забрала життя трьох тінейджерів, розігралася у неділю надвечір у селищі Авдотьїне Ленінського району Донецька. Повідомлення про раптове руйнування будинку, під стінами якого опинилися люди, надійшло на пульт оперативнодиспетчерської служби управління МНС України в Донецькій області після 18ї вечора. Прибувши на місце аварії по проспекту Металургів, рятувальники, насамперед з допомогою спецприладу АПП1 (автоматичний пошуковик потерпілих), намагалися відшукати під завалами потерпілих. На жаль, ніяких ознак життя виявити не вдалося.

Як голосувала Україна

Як голосувала Україна

Порівняно з буремними 2002–м, 2004–м і навіть 2006–м, «голосувальний» день на дострокових парламентських виборах–2007 можна вважати спокійним. «Я переконаний, що вибори пройдуть чесно й демократично, і всі політичні сили визнають їх результати», — спрогнозував у розмові з журналістами Президент, щойно вкинувши свій бюлетень до виборчої урни. Віктор Ющенко вже традиційно прийшов на дільницю, розташовану в Будинку профспілок, із сім’єю. Проголосувавши, глава держави висловив сподівання, що на виборах громадяни України «зроблять свій вибір на користь змін замість «лжестабільності», і вибір цей принесе Україні стабільний економічний і соціальний розвиток.
Прем’єр–міністр Віктор Янукович теж прийшов голосувати разом із дружиною, яку так рідко «виводить у світ», що журналісти Людмилу Олександрівну навіть не впізнали. «Женщіна, отойдітє, работать мєшаєтє!» — закричала одна з фотографів на пані Янукович, що з уже заповненим бюлетенем чекала біля виходу з кабінки для голосування свого чоловіка (Віктор Федорович свій вибір робив досить довго).
А лідер Соцпартії Олександр Мороз після голосування вирішив розслабитися й поїхав порибалити. По завершенні процесу — вже увечері, коли стали відомі результати екзит–полів, Мороз запевнив, що нічого з Соцпартією не станеться, якщо до парламенту вона не потрапить: «Будемо готуватися до наступної кампанії».
Масштабних фальсифікацій, які б суттєво вплинули на загальнодержавні результати, в день голосування спостерігачі не зафіксували. Але без пригод не обійшлося. У Чернігові побилися члени окружної виборчої комісії від Компартії і «НУНС», у Криму чоловік, не знайшовши себе у списках виборців, з горя розколошматив виборчу урну. У Харкові — традиція: помер спостерігач від КПУ. В Івано–Франківську мешканці вулиці Вагилевича не змогли проголосувати через помилку в документах, переданих прикордонною службою на виборчу дільницю. «Уважні» прикордонники перейменували їхню вулицю у... Вагінальну.

Помри, але проголосуй

Підготовка до фальсифікації виборів, про що розпинаються на всіх перехрестях лідери «синіх», виявляється, на Донеччині й справді відбувається ударними темпами. Зокрема, тільки активісти місцевих осередків БЮТ виявили більше 35 тисяч фактів фальсифікацій у списках виборців. Сюди потрапили і покійники — 1 436 прізвищ, і «двійники» — 28 228 персон (у цьому напрямі лідирує приморський Маріуполь, де передвиборче роздвоєння особистості зафіксовано у більш як 22 тисяч городян).