Євросоюз не розпадеться

«Чутки про ізоляцію Британії у Євросоюзі сильно перебільшені. Ми є членом ЄС, хочемо бути ним і надалі, й останній саміт нічого в цьому сенсі не змінив», — так прем’єр Девід Камерон захищав позавчора у британському парламенті своє рішення не підписувати нову європейську фіскальну угоду. Виступивши проти посилення фінансового контролю в Європі, політик, на його думку, намагався захистити національні інтереси власної країни й насамперед її фінансового сектору від втручання Брюсселя. «Я чітко пояснив, що можна бути повноправним, ідейним та впливовим членом ЄС і водночас залишатися осторонь від домовленостей, які не захищають наші інтереси», — наголосив Камерон.

Європу образив. А батьківщину захистив?

Європу образив. А батьківщину захистив?

Політичним підсумком дводенного саміту Європейського Союзу, що завершився 9 грудня в Брюсселі, стала перемога франко–німецького дуету Ніколя Саркозі та Ангели Меркель. Ця «солодка парочка», яку в Європі через частоту зустрічей охрестили Меркозі, таки відстояла свій план виходу з європейської боргової кризи. Хоча радість перемоги Парижа й Берліна затьмарив демарш Лондона: прем’єр–міністр Великої Британії Девід Камерон заблокував спільну пропозицію Франції та Німеччини про внесення поправок до установчих документів ЄС, оскільки вони «не відповідають національним інтересам» його країни.

...І відвернули «помаранчеву загрозу»

Театральний майдан Цхінвалі спорожнів. На заклик Алли Джиоєвої — екс–кандидатки в президенти Південної Осетії — її прихильники, які два тижні мітингували на площі, вчора повністю згорнули наметове містечко й розійшлися. Нагадаємо, сотні людей вийшли на безстрокову акцію протесту після того, як Верховний суд невизнаної міжнародною спільнотою республіки скасував результати президентських виборів, на яких опозиціонерка Джиоєва впевнено перемогла прокремлівського кандидата Анатолія Бібілова, і заборонив їй брати участь у повторному голосуванні 25 березня наступного року.

Градусник для атмосфери

Двотижнева кліматична конференція ООН, що проходила в Дурбані (Південно–Африканська Республіка), завершилася на 36 годин пізніше від запланованого. Лише під ранок минулої неділі учасникам саміту таки вдалося досягнути згоди щодо головного питання: розробки дорожньої карти для створення до 2015 року нової глобальної кліматичної угоди на зміну Кіотському протоколу. Дорожня карта — це пакет документів, який, згідно з рішенням конференції, матиме юридично зобов’язуючу силу для всіх країн світу. На цьому наполіг Євросоюз. Найскладніше було переконати в необхідності підписання обов’язкового для виконання пакету документів найбільших світових забруднювачів атмосфери двоокисом вуглецю: США, Китай та Індію.

«Третя» сила

Перші вибори на альтернативній основі в невизнаному Придністров’ї дали сенсаційний результат: і дійсний президент невизнаної республіки Ігор Смирнов, і «кандидат Кремля» Анатолій Камінський поступилися 43–річному Євгену Шевчуку, який зробив ставку на особисті зустрічі з виборцями.

Біла гвардія

Біла гвардія

Мітинг 10 грудня у Москві, на який зібралося, за різними оцінками, від 40 до 80 тисяч незгодних, став світовою сенсацією. «Опізнавальною» ознакою стала біла стрічка — символіка протесту. Виявилося, росіяни не заснули, відклавши надію «встрєпєнуться» лише по закінченні довічного царювання Путіна.

Мафiозi витягли з–пiд землi

Мафiозi витягли з–пiд землi

Італійська поліція позавчора заарештувала Мікеле Загарію, якого вважають найвпливовішою особою у складі неаполітанської мафії «Каморра». Загарію вполювали у бункері з залізобетонною стелею товщиною п’ять метрів (!) та загальною «житловою» площею у 50 квадратних метрів, розташованому в його рідному містечку Казапезенна неподалік Неаполя. Він просидів там близько року. Загалом впливовий мафіозі та бізнесмен переховувався від правосуддя з 1995 року.

«Менти» Росії проти Facebook

Як і під час «арабських революцій» початку року, в Росії соціальні мережі стають головним агітатором та координатором незгодних iз владою громадян. За оприлюдненими радіо «Свобода» підрахунками, станом на вчора майже 24 тисячі користувачів Facebook зголосилися вийти цієї суботи на мітинг протесту проти фальсифікації виборів до Держдуми, який заплановано на площі Революції на 14.00. Суботу вибрали ще й тому, що напередодні ЦВК РФ мусить оголосити остаточні результати виборів 5 грудня. У Петербурзі через соцмережі близько півтори тисячі людей висловили готовність вийти на аналогічний мітинг.

Саміт останнього шансу

Учора ввечері в Брюсселі розпочав роботу дводенний саміт ЄС, на який покладають великі надії: від його успіху чи провалу залежатиме доля єдиної європейської валюти та майбутнє самого Євросоюзу. Головні події розгорнуться сьогодні, коли Франція та Німеччина представлять спільний масштабний план, яким передбачаються навіть зміни у засадничих документах ЄС. Серед запропонованих заходів — ще більша інтеграція фінансових систем та суворіша бюджетна дисципліна.