Один замість 36

Один замість 36

Українські хірурги — дай їм лише нормальну апаратуру й інструменти — можуть творити з «поламаними» людьми справжні дива і ставити на ноги пацієнтів незгірш за своїх американських колег. У цьому журналістка «УМ» переконалася після візиту до Інституту травматології та ортопедії АМН України — закладу, до якого звертаються люди з найскладнішими переломами, вивихами, гнійними процесами тощо. Як розповів «УМ» заступник директора інституту професор Сергій Семенович Страфун, очолювана ним клініка мікрохірургії займається реконструктивно-відновлювальними операціями на кінцівках, починаючи із пересадки пальців зі стопи на кисть і закінчуючи ендопротезуванням кульшового (по-російськи «тазобедренного») і плечового суглобів. Найчастіше до клініки потрапляють дуже важкі хворі, яким не змогли допомогти ані численні операції у традиційних лікарів, ані всілякі припарки і примочки від народних цілителів.

Гутен МОРГен, Києве!

Гутен МОРГен, Києве!

Про те, куди людська душа потрапляє після смерті — до райського саду чи на «довічне ув'язнення» до пекла, розчиняється у безкрайньому космічному «ніщо» чи реінкарнується у баобабі в одному з наступних втілень — можна сперечатися до нестями і все одно не дійти згоди. Щодо бездиханного тіла, то його подальша доля визначається залежно від місця й обставин, за яких людина скінчила свій життєвий шлях. І всі тіла самогубців та людей, які померли насильницькою чи раптовою смертю, небіжчиків, чия особа не встановлена, а також людей, які загинули за нез'ясованих обставин, перед похованням обов'язково потрапляють до моргів судмедекспертизи. Трупи людей, які потонули у водоймі чи потрапили під КАМАЗ, згоріли на пожежі чи випали з балкона, отруїлися пігулками чи отримали кулю в серце, замерзли на вулиці чи просто лягли ввечері спати, а вранці вже не прокинулися, зберігаються у спеціальних морозильних камерах, чекаючи своєї черги на розтин. Судмедексперти з'ясовують точні причини смерті й через деякий час віддають тіло родичам чи близьким загиблого...

Мій телефон - 911?

Мій телефон - 911?

В Україні повинні бути центри екстреної медичної допомоги - таке завдання поставив міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, відкриваючи в Одесі ХІV з'їзд ортопедів-травматологів. І вже невдовзі такi центри допоможуть зменшити рівень смертності та інвалідизації українців унаслідок травм.

Уколи гальмують

Уколи гальмують

За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, сума збитків, що їх зазнає людство у разі виникнення пандемії пташиного грипу, може сягнути за трильйон доларів. Якщо, звичайно, вірус H5N1 або його рідний «брат» H5N3 після ланцюжка мутацій таки навчиться вільно передаватися від однієї людини до іншої як звичайний грип. Скільки залишилося чекати до того катастрофічного моменту, сьогодні не може впевнено сказати жоден фахівець. «Вірус живе за своїми законами, на які ми поки не навчились впливати, — констатує завідувач кафедри мікробіології, вірусології, імунології Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, академік Володимир Широбоков. — Там своя «фабрика». Всі ми зараз сидимо на пороховій дiжці й чекаємо, коли почнеться глобальна катастрофа».

Гра у костi

Гра у костi

Із дитинства ми чули, що для зміцнення кісток треба їсти зелень і сир, пити молоко, йогурти й кефір, словом, насичувати організм кальцієм — головним будівельним матеріалом кістяка. Паралельно зi споживанням молочних продуктів або таблеток з мікроелементами терапевти зазвичай рекомендують вживати морепродукти, яєчний жовток та оливкову олію — джерело вітаміну Д, який допомагає клітинам цей самий кальцій засвоювати. Особливо, як стверджують медики, такої «дієти» мусять дотримуватись діти (їхній організм стрімко росте) та люди похилого віку (для профілактики остеопорозу — захворювання, в результаті якого кістки стають тонкими й крихкими, а тому ламаються за першої-ліпшої нагоди). Традиційна медицина розглядала дефіцит кальцію та вітаміну Д як основну причину виникнення переломів при остеопорозі, тому з профілактичною метою літнім людям і дотепер призначають препарати, що містять ці мікроелементи.

Звичайні ФАРМАльності

Звичайні ФАРМАльності

Урочисте святкування Дня фармацевтичного працівника, яке відбулося минулого тижня в Палаці «Україна», зібрало в одній залі фахівців з усіх куточків нашої держави. Фармацевти приймали привітання від урядовців, прислухалися до оптимістичних прогнозів міністра охорони здоров'я Юрія Поляченка, радо розбирали диски iз заспокійливою музикою, що їх презентував один із виробників, танцювали на майже справжньому балу з прекрасними дамами у старовинних сукнях, сміялися над байками барона Мюнхаузена, брали у газетяра свіжий номер «Панацеї» й вишикувалися в чергу до справжнього придворного художника, який за півгодини видавав чудовий портрет вугіллям. А втім, «винуватці свята» ділилися й не вельми обнадійливими думками про сьогодення виробників, від яких без перебільшення залежить здоров'я нас із вами.

Ніжки-лялечки

Ніжки-лялечки

Розширення вен на ногах є хворобою всього цивілізованого світу. Ми багато годин проводимо майже без руху, ходимо на високих підборах, забагато їмо, тож не дивно, що організм починає страйкувати проти такого стану речей. За світовою статистикою, жінки потерпають від цієї хвороби утричі частіше, ніж чоловіки, а переймаються нею, мабуть, більше разів у десять — навіть найстрункіші ноги, понівечені судинною сіткою і варикозними вузлами, красуням доводиться ховати під брюками та спідницею максі. Після засмагання під палючим літнім сонечком, після виснажливих для нашої серцево-судинної системи спекотних днів вени проступають більше, ніж три місяці тому. Зарадити цьому лихові можна як за допомогою фармокологічних виробів, так і завдяки елементарним вправам та лікам із «зеленої аптеки».

Людомор цяцькований

Деякі переконання наших бабусь та дідусів (скажімо, про те, що отруйними є гриби, які ростуть біля зміїних гнізд або ж іржавого заліза) давно уже належать до царини казок, але деякі «безпомилкові» методики з дивовижною стійкістю протрималися до наших днів. Наприклад, існує думка, що дикі тварини і равлики-павлики не торкаються до отруйних грибів. Або ж, подейкують, найкращий спосіб переконатися в безпечності грибів — кинути в окріп, де вони варяться, цибулину або срібну ложку. Якщо цибуля й ложка почорніють, значить, у каструлі «плаває» бодай один отруйний гриб, якщо «індикатори» збережуть свій колір — усе в повному порядку. Але ж насправді все це байки! Будь-хто з нас може переконатися в тому, що смертельно отруйну бліду поганку гризуть і равлики, і кролики, а в процесі приготування від неї не темнішає ані срібна ложка, ні цибулина! А от від червоноголівця і підберезника (найкращих наших грибів!) ложка відразу змінює колір! Тому працівники українського МОЗ стверджують, що ці способи розпізнавання небезпечних грибів приносять людям більше шкоди, ніж користі...

Село без ескулапа

Село без ескулапа

Досить невтішні статистичні дані озвучила днями заступник начальника управління охорони здоров'я Запорізької ОДА Наталя Мотовиця. Усі вони сконцентровані в регресивній характеристиці демографічних процесів: смертність у регіоні вдвічі перевищує народжуваність, нестримно ростуть показники дитячої смертності (за ними Запоріжжя — один iз лідерів по Україні), зростає відсоток померлих від злоякісних пухлин, захворювань органів кровообігу, а також від отруєнь і травм.

Теплом — по зайвих кілограмах

Німецькі вчені з Iнституту спортивної медицини з'ясували: якщо людину, яка займається спортом, опромінювати інфрачервоним промінням, вона втрачає на два кілограми більше, нiж та, яка отримувала фізичні навантаження без теплового опромінення.