Україна передумала

Україна передумала

Учора півдня Залізничний райсуд Сімферополя розглядав справу щодо затриманого в тамтешньому аеропорту лідера азербайджанської опозиції Расула Гулієва. Як стало відомо «УМ», суддя Людмила Старова, яка провадила цю справу, оголосила перерву до 15.00, щоб по обіді розглядати нові матеріали, які щойно надійшли у справі Гулієва. А саме: документи про те, що Гулієв має у Сполучених Штатах посвідку політичного біженця. А зібравшись після перерви, суд оголосив, що розгляд справи переноситься на завтрашній ранок. Причина — Расулу Гулієву нібито стало зле в Бахчисарайському РВВС, де він зараз утримується.

Лукашенко, Єхануров і «заповітна грань»

Роками перші особи України та Білорусі не зустрічалися, хоч у політичній риториці з обох боків безугавно вживалися звороти про «сябрів» і «дружбу по-сусідськи». Нинішній робочий візит Прем'єр-міністра Юрія Єханурова до Мінська, отже, став одним з рідкісних. Юрій Іванович навіть пообіцяв, що наступного року можлива зустріч Ющенка та Лукашенка, втім для преси не було прокоментовано, як ставиться білоруський «бацька» до позавчорашніх заяв українського Президента про те, що Україна допомагатиме Білорусі демократизуватися. З коментарів після офіційних зустрічей, які потрапили у стрічки інформаційних агенцій, можна скласти враження, що про українські наміри демократизувати Білорусь упродовж візиту п.Єханурова не йшлося — щоб не загострювати тему.

«Мені подобається ваш тон»

«Мені подобається ваш тон»

«Мені імпонує тон переговорів, який був сьогодні», — сказав журналістам після зустрічі з російським президентом Юрій Єхануров. Ще вранці 30 жовтня, коли український Прем'єр-міністр вилітав до Москви зі своїм першим закордонним робочим візитом, не було певності в тому, що така зустріч відбудеться. Тим часом Віктор Ющенко зателефонував Володимирові Путіну, відтак зустріч відбулася. Тривала вона, як повідомив УНІАН речник голови уряду Валентин Мондрієвський, майже годину і, судячи з коментарів діючих осіб, які просочилися в ЗМІ, особливого наповнення, окрім задоволення від призначення пана Єханурова на посаду Прем'єра та запевнень у новому етапі розвитку дружніх міждержавних взаємин, не несла. Зустріч, передає РІА «Новості», пройшла не наодинці, з російського боку були помічені посол РФ в Україні Віктор Черномирдін та помічник Путіна Сергій Приходько.

Юрій Єхануров: А я іду, крокую по Москві

Юрій Єхануров: А я іду, крокую по Москві

Відносини між Києвом та Москвою «будуть теплими і діловими», пообіцяв напередодні свого робочого візиту в столицю Росії новий голова українського уряду. Як свого часу Президент Ющенко, так і нині Прем'єр Єхануров перший візит символічно здійснив до Москви. У програму вчорашньої поїздки були міцно вписані голова уряду РФ Михайло Фрадков, спікер Державної Думи Борис Гризлов та патріарх Російської православної церкви Алексій. Чи відбудеться зустріч із президентом Володимиром Путіним, до останнього моменту залишалося невідомим.

Переговори з Невігласом

Переговори з Невігласом

У Києві відбулася зустріч секретарів Радбезів України — Анатолія Кінаха, Польщі — Єжи Бара та Білорусі — Геннадія Невігласа. Якщо попередник пана Бара бував в українській столиці вельми часто, то візит його білоруського колеги — велика рідкість. Зустріч цю і справді можна вважати політичним раритетом, адже після того, як у липні почався скандал між Мінськом та Варшавою, внаслідок чого Польща відкликала свого посла з Білорусі, дві сусідні держави опинилися на межі розірвання дипломатичних стосунків.

Ціна дешевого газу — газо-транспортний консорціум з Росією

Єдина новина на зовнішньому фронті, яку сказав журналістам у перший день свого прем'єрства Юрій Єхануров, стосувалася Росії. Перший свій візит новий голова уряду планує здійснити в Москву. «Ситуація в ПЕК сьогодні найскладніша, — констатував він. — Буде зроблено негайні кроки для поліпшення стану справ і проведено переговори з Росією, у тому числі про ціну на природний газ, на яких ми обговоримо всі пропозиції».

Недобiр Ангели

Недобiр Ангели

Політичні велети Німеччини — християнські демократи та соціал-демократи — показали найнижчі з 1950-х років виборчі результати. Жодна з цих партій не зможе самостійно сформувати уряд або змушена буде вступати в альянс зі своїми запеклими супротивниками. Майбутні домовленості між «переможцями, які програли», політичні аналітики оцінюють як крихкий союз, що розсиплеться на очах. Ні особа канцлера, ні внутрішня та зовнішня політика не визначені. Німецький гігант показав, що він насправді... слабкий.

Як би «Пору» депортувати в Москву

Позавчора члена політради партії «Пора», експерта Міжнародного інституту демократії Сергія Євтушенка, який разом із колегами прилетів на наукову конференцію зі сміливою назвою «Демократичне майбутнє Азербайджану та Білорусі», затримали прикордонники та люди в цивільному, які не побажали представитися. Без жодних пояснень в українця забрали паспорт, посадили в закрите приміщення і тримають без їжі та води. «Лише цієї ночі за посередництва українського консула в Баку нам вдалося передати Сергієві воду, — розповів «УМ» по телефону Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократії, експерт ІМІ. — Ні самому Сергієві Євтушенку, ні нам, його колегам, прикордонники не пояснили причин затримання. Відомо тільки, що Сергієві загрожує депортація... в Москву».

У НАТО не пускати!

У випадку, якщо Україна чи Грузія вступлять до Північноатлантичного альянсу, Росія перегляне свої відносини з цими країнами. Про це заявив позавчора міністр оборони РФ Сергій Іванов, перебуваючи з візитом у Німеччині. «Вступати або не вступати в НАТО — право будь-якої суверенної держави, в тому числі й України.

Мінськ депортує чужих революціонерів

Учора з Мінська з тріском було депортовано двох грузинів, активістів молодіжної організації «Кмара», котра уславилася участю в «революції троянд» восени 2003 року, — Гію Канделакі та Луку Цуладзе. Видворення було некрасивим і, як у подібних випадках, які почастішали у країні, безпідставним. До молодих грузинів причепилися люди в цивільному, які назвалися міліціонерами, відпровадили тих до відділку внутрішніх справ, де їм і «пришили справу» — мовляв, «документи викликали підозру», тому іноземців і затримали на дві доби.