Роками перші особи України та Білорусі не зустрічалися, хоч у політичній риториці з обох боків безугавно вживалися звороти про «сябрів» і «дружбу по-сусідськи». Нинішній робочий візит Прем'єр-міністра Юрія Єханурова до Мінська, отже, став одним з рідкісних. Юрій Іванович навіть пообіцяв, що наступного року можлива зустріч Ющенка та Лукашенка, втім для преси не було прокоментовано, як ставиться білоруський «бацька» до позавчорашніх заяв українського Президента про те, що Україна допомагатиме Білорусі демократизуватися. З коментарів після офіційних зустрічей, які потрапили у стрічки інформаційних агенцій, можна скласти враження, що про українські наміри демократизувати Білорусь упродовж візиту п.Єханурова не йшлося — щоб не загострювати тему.
Говорили здебільшого про економіку. Президент Білорусі, як свідчить УНІАН, особливо радісно коментував товарообіг між двома країнами. Він, товарообіг, за словами Олександра Лукашенка, на сьогодні сягнув 1 млрд.200 млн.доларів. «Я думаю, до кінця року ми перейдемо заповітну грань у півтора мільярда», — висловив надію Лукашенко. Заради такої «заповітної грані» і взагалі задля підтримки добросусідства, яким воно й справді виглядає після візиту в забуту європейцями Білорусь українського Прем'єра, Лукашенко готовий навіть пробачити Києву частину старих міждержавних боргів. (Нагадаємо, у 2001—2003 роках Мінськ вимагав 100 млн. доларів, Україна готова була визнати лише 50 млн.). До якого остаточного висновку дійшли сторони під час учорашніх переговорів і чи дійшли, поки залишилося невідомим.
Юрій Єхануров, за повідомленням УНІАН, сказав, що Україна зацікавлена продавати в Білорусь електроенергію. А також зацікавлена у створенні нових СП. Можливо, у галузі машинобудування? Адже впродовж поїздки Прем'єр відвідав два промислові гіганти — Мінський тракторний та Мінський автомобільний заводи.
Окрім того, було підписано зміни до Угоди про вільну торгівлю, угоди про співпрацю у сфері інтелектуальної діяльності та в науково-дослідній галузі, а також внесено поправку в угоду, яка дозволить спрощений перетин кордону жителям прикордонних областей України та Білорусі. А міністр оборони Анатолій Гриценко зі своїм білоруським колегою підписав угоду про проведення наукових і конструкторських робіт у галузі озброєння та військової техніки.
Схоже, делегація залишилася задоволена візитом. Юрій Єхануров навіть сказав, що «Україна зацікавлена у вивченні білоруського досвіду з впровадження соціальних стандартів». Добре, що хоч не політичних...