Нові образи традиційних овочів

Цього тижня, коли розпочався Великий піст, згадався вислів: ми їмо, щоб жити, а не живемо — щоб їсти. Стриманість у виборі страв, незалежно від того, віруюча людина чи атеїст, — це вміння організуватися і досягати задуманого. А пісні страви корисні для здоров’я. У більшості випадків вони синонімічні дієтичним.

Фантазії з млинців

Фантазії з млинців

Цього тижня, перед початком чергового християнського посту, особливо актуальні страви, якими люди раніше задобрювали прихід весни. В українській кулінарній традиції це вареники, які нагадують формою Місяць, і млинці — круглі, як Сонце. Організатори свята «Нова Масляна», яке проходитиме у вихідні у Києві на ВДНГ, обіцяють гостям приготувати понад 100 видів різноманітних млинців. За кулінарну частину масштабного дійства від каналу СТБ відповідатиме Ектор Хіменес–Браво, суддя «МастерШефа» і ведучий «Кулінарної династії», шеф–кухар міжнародного класу, який працював у кращих ресторанах Колумбії, США, Канади, Росії, Сингапуру й України. Спеціально для «Нової Масляної» шеф–кухар підготував нові рецепти, основа яких — млинці.

Свято по–італійськи

Свято по–італійськи

Восьме березня — традиційний день, коли кожна жінка мріє про те, що їй піднесуть каву в ліжко і запросять за стіл, де все зготоване не її руками. Що буде через день у кожної читачки «Смачного життя» — не знаємо. Втiм сьогодні тільки для вас свої рецепти святкових страв презентує харизматичний шеф–кухар Арам Мнацаканов, ведучий проектів каналу «1+1» «Пекельна кухня» та «На ножах» і власник ресторанів, який дуже любить італійську кухню.

Ще Піфагор знав про користь капустоцвітих

Давно відомо, що всі види капусти: і звичана білокачанна, цвітна, броколі, й екзотична романеску — так звані капустоцвіті — містять у собі багато корисних для людського здоров’я складових. Мінеральні солі кальцію, калію, фосфору, клітковина, фітонциди, вітаміни А, В1, Р, С і ще купа всього суперкорисного. Маючи такий потужний арсенал, будь–яка капуста перешкоджає старінню людського організму та запаленням. До речі, якщо не знаєте, цінував лікувальні властивості капусти і займався її селекцією у Давній Греції Піфагор, якого всі знають як філософа і математика. Нещодавно наполегливо рекомендували щожня їсти капустяні страви дієтологи з голландського Лейденського університету, акцентуючи на тому, що капуста здатна попередити навіть окремі види жахливого раку. Крім того, капустоцвіті — прекрасний профілактичний засіб проти захворювань дихальної та серцево–судинної системи.

Напевно, у вас не лишилося сумніву, що треба щодня готувати страви з капусти. Для цього можна використовувати як запаси свіжої чи квашеної білокачанної або пекінської, так і заморожені суцвіття цвітної, броколі чи романеску.

Запорука стрункості — в оливці

Запорука стрункості — в оливці

Тим, хто прагне стежити за своєю фігурою з користю для здоров’я, варто звернути увагу на оливки та маслини. Плоди, у кожному з яких не більше 6 калорій, гармонійно доповнять салати, перші і другі страви або будуть прекрасною закускою. Отже, спробуємо готувати за рецептами, які поширює Федерація виробників оливок та маслин Іспанії — однієї з країн, символом якої вони є.

Овочеві котлети

Овочеві котлети

Якщо бути педантично точним, то слово «котлета» походить від фанцузького іменника «ребро» і спочатку вживалося винятково у значенні «шматок м’яса». Але вже багато років це не заважає людям називати котлетами всі підсмажені овально–приплюснуті вироби: з моркви, капусти, квасолі чи гороху. Якщо вам «м’ясне» визначення не до вподоби, робіть просто «морквяники» чи «капустяники».

Простота і трохи малознайомих нетрів

Простота і трохи малознайомих нетрів

Кулінарія сьогодні — друга релігія: складання меню до дня народження чоловіка, романтичної вечері чи недільного сімейного сніданку, фантазії на тему «чим я пригощатиму друзів, що приїжджають на вихідні» — знімають стреси, допомагають забути неприємності на роботі і тренують м’язи креативу. З другого боку, це дуже корисне захоплення — сім’я нагодована, гості вражені, друзі втішені. Часто нас, кулінарних маніяків, заносить у нетрі малознайомих спецій, новітніх продуктів і екзотики, але сьогодні все просто...

«Сердечна» вечеря

«Сердечна» вечеря

Кохання — поняття інтернаціональне. Тому, напевно, незалежно від віку, віросповідання і навіть настрою, завтра — у День католицького святого Валентина — не варто відмовлятися від відчуття свята. І можна дозволити собі влаштувати «сердечне» застілля — романтичну вечерю у середземноморському стилі. Обов’язково з морепродуктами.

Чому морепродукти? По–перше, вишукано. По–друге, асоціюються з Італією, звідки прийшли до нас перекази про покровителя закоханих — священика Валентина. А ще малокалорійно. До того ж морепродукти вiдносять до афродізіаків, які треба їсти, щоб було бажання любити.

Маніфест українського борщу

Не місо–суп, не бульйон, не окрошка і, не дай Боже, щі — а саме український борщ заслужив собі повагу, шанобливе ім’я і почесне місце в парадигмі національних цінностей українців.

Зимова вишня для двох

Зимова вишня для двох

«Закохуюсь у тебе щодня» — таку несподівану назву одного з найулюбленіших тортів, варіації якого ми називаємо «П’янкою вишнею», «Темним лісом», «Шварцвальдським», «Зимовою вишнею», «Ахіллесовою п’ятою», я почула від Ірини Козак–Мурин, нашої співвітчизниці, яка нині мешкає в Казахстані й професійно займається там кулінарією. Виявляється, знавці кулінарних тонкощів називають цей торт афродизіаком. Тож День святого Валентина — нагода спекти не дуже солодку, красиву зовні, не надто калорійну порівняно з іншими вишневу смакоту.