Нещасна, бо худа

Нещасна, бо худа

Останнім часом навіть ті жінки, які не мають особливих проблем із фігурою, полюбляють сидіти на дієті — бо це модно, популярно і, як запевняють усілякі зірки, надзвичайно корисно для здоров'я. Про вражаючі результати низьковуглеводних дієт (їх ще називають білковими) говорять усі, кому не ліньки. Мовляв, варто лише обмежити споживання вуглеводної їжі й перейти на білки (м'ясо, рибу, сири тощо), як зайві кілограми зникнуть без сліду. А факт, що такі дієти досить важко переносити i вони можуть спричинити багато побічних ефектів, чомусь сором'язливо замовчується...

Гру завершено!

Гру завершено!

Азартні ігри допомагають людині розслабитися, розважитися і на деякий час забути про свої проблеми на роботі чи в сім'ї. Гра залишається непоганим способом відпочинку, поки людина контролює ситуацію. Коли ж ситуація виходить з-під контролю, починаються проблеми, і в людини може виникнути залежність від азартних ігор. Такий гравець уже не володіє своїм життям. Про те, як хворий може видряпатися з цієї біди і чим йому можуть допомогти лікарі, «УМ» дізнавалася у керівника Київської міської кризової психіатричної служби психіатра Ореста Чубка.

Пігулки не чіпайте!

Пігулки не чіпайте!

Серед людей, які приймають ліки проти СНІДу, є чимало наркозалежних, які зуміли повністю відмовитися від подальшого вживання наркотиків або ж перебувають на шляху до цього. Але, на свою біду, такі пацієнти привертають пильну увагу працівників міліції. Дуже часто в затриманих відбирають таблетки (антиретровірусну терапію) «до з'ясування обставин». Про те, що ця практика є шкідливою, правоохоронці замислюються нечасто. Частково — тому що нічого не знають про особливості лікування ВІЛ, частково — тому що не хочуть забивати собі голову чужими проблемами. Як можна змінити ситуацію?

Життя — не цукор

За офіційними даними, на цукровий діабет хворіють більш як мільйон українців. Із них 126 тисяч мусять приймати препарати інсуліну для підтримки власного життя. І всі вони залежать від регулярності поставок препарату, закупленого за бюджетні гроші. А з цим, як визнає МОЗ, останнім часом не все гаразд.

Кров людська — не водиця

Кров людська — не водиця

«Допоможіть! П'ятирічній дівчинці потрібна кров третьої групи, резус негативний. Відділення онкогематології». «Терміново потрібна кров четвертої групи з позитивним резусом. Відділення гнійної хірургії». «Ваша кров може врятувати життя моєї дитини!» — такі прохання про допомогу сьогодні часто можна побачити на стінах лікарень, на спеціальних сайтах в інтернеті і навіть на дошках оголошень у міських парках. Кров, така непомітна, коли з нею все гаразд, стає дорожчою від золота під час важкої хвороби. І тоді всі ниточки життя, які тримають пацієнта на цьому світі, сплітаються в тонку трубку, підведену до донора. Сьогодні, в міжнародний День донора крові, варто згадати, чому ця трубка все частіше залишається порожньою...

Багато не треба...

Багато не треба...

Багато хто з батьків вважає, що давати дітям «градусні» напої не можна через те, що алкоголь впливає на психіку малюка і в майбутньому може призвести до алкоголізму. Водночас існує чимала армія дорослих, які не бачать нічого страшного у прикладанні дошкільнят та школярів до пляшечки з пивом, вином, а часом і більш міцним напоєм. Картина, коли шести-семирічним учасникам святкового застілля замість лимонаду наливають шампанське, в Україні нікого не дивує. Як і ситуація, коли малюк тягнеться до маминої банки з пивом і під схвальні вигуки дорослих робить кілька ковтків.

Тютюновий вогнегасник

Тютюновий вогнегасник

До 2009—2010 року в усіх країнах Євросоюзу зникнуть звичайні сигарети, до яких звикли курці. Як передають «Медновини», Європейська комісія збирається замінити традиційні цигарки такими тютюновими виробами, які самі гаснуть, якщо їх не палити. Роль вогнегасника, який спрацьовує на «холостому ходу» сигарети, виконують спеціальні смужки з непористого паперу. Коли вогонь доходить до цих смужок, курець має зробити затяжку, щоб горіння тривало. Якщо ж курець задрімав, замислився, зронив сигарету чи викинув її, через півтори—дві хвилини вона загасне.

Контрабандна панацея

Контрабандна панацея

На Запоріжжі склалася естремальна ситуація. З огляду на небувалу спеку фахівці санепідслужб прогнозують активне розмноження отруйних павуків, перш за все каракуртів, чия отрута в п'ятнадцять разів токсичніша від отрути грізної гюрзи чи тарантула. Але запорізьким лікарям скоро не буде чим рятувати покусаних пацієнтів — спеціальної сироватки немає ані в аптеках, ані в лікарнях. Те, що було до цього часу, потрапляло на територію області нелегально. І це проблема не одного регіону...

Горло в цяточку

Горло в цяточку

Пiрнання у холодну рiчку, мiнералка з морозилки, десятки пачок морозива, — вся ця «холодна вiйна» людини зi спекою часто закiнчується «сезонними» захворюваннями, насамперед горла. Коли людина стає жертвою ангіни? Як передається це захворювання? Чим лікується і які ускладнення може давати? «УМ» шукала відповіді на ці запитання в бесіді з головним інфекціоністом МОЗ України, завідувачем кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, доктором медичних наук, професором Сергієм Крамарєвим. А заразом з'ясувала, чим «плівочки» відрізняються від «мухоморів» і звідки вони беруться на наших гландах.

Чарку — смик, під лавку — брик

Чарку — смик, під лавку — брик

Думаю, що всі вже в курсі невтішних прогнозів наших демографів, які пророкують зменшення населення України до 35 мільйонів. Нагадаю, це має статися протягом найближчого півстоліття. Швидше за все, так і станеться, якщо більшості з нас не вистачить сміливості кардинально змінити ставлення до власного здоров'я і відмовитися від таких рідних серцеві, але водночас смертельних для організму звичок. Лікарі попереджають: сигарети, алкоголь і наркотики — це три монстри, які руйнують наше суспільство. Вони не лише калічать та вбивають молодих чоловіків та жінок, а й зводять до мінімуму шанси батьків-алкоголiків народити здорову дитину.
На жаль, проблема поглиблюється тим, що більшість українців не володіють детальною інформацією про шкоду, якої завдає сигарета і чарка здоров'ю людини. Як стверджує головний нарколог МОЗ України Анатолій Вієвський, пацієнтам про це ніхто не розповідає. Лікарі не читають просвітницьких лекцій, газети і журнали рідко згадують про тему, яка стала немодною, інформація надходить уже у вигляді рекомендацій нарколога, який рятує хворого від смерті чи інвалідності.