Дуже приємно. Цар

Дуже приємно. Цар

Учора по восьмій ранку, не дочекавшись підрахунку всіх протоколів із виборчих дільниць, голова ЦВК Росії Володимир Чуров оголосив переможця. Логіка дозволяла знехтувати формальністю, адже на той час було пораховано 99,3 відсотка протоколів iз виборчих дільниць. Путіна підтримали 63,75 відсотка росіян. Навіть якщо врахувати приблизно 8—10 відсотків фальсифікацій і порушень виборчого законодавства, про які говорить несистемна опозиція, це переконливий результат для того, щоб ВВП вважав себе легітимним президентом. І щоб таким вважав його світ.

«Білі» проти залізних

«Білі» проти залізних

4 березня, у неділю, в Росії відбудуться президентські вибори, результат яких передбачуваний і зрозумілий. Володимир Путін отримає свій перший строк третього президентства. З огляду на відсутність реальної йому альтернативи та на дані соціологічних замірів, чекати другого туру не варто. Можливо, другий тур трохи б пригасив бурхливі настрої росіян, багато з яких — звісно, це мешканці найбільших міст країни — готові у понеділок вийти на акції протесту. У соціальних мережах, які стали головним організатором невдоволених, зараз обговорюють одне питання: «Що робити 5 березня?»

Падіння Афін

Падіння Афін

Міжнародна рейтингова агенція Standard & Poor’s тимчасово знизила довготерміновий сувереннний кредитний рейтинг Греції на два пункти: з рівня СС до рівня SD («ви­бірковий дефолт»). Як повідомляє «Євроньюз», аналітики пообіцяли переглянути показники країни після обіцяного Євросоюзом списання 100 мільярдів євро її боргів.

«Коста проблемас»

«Коста проблемас»

Італійській компанії «Коста круїзес», яку донедавна вважали одним із провідних круїзних туроператорів світу, останнім часом як пороблено. Після резонансної катастрофи лайнера «Коста конкордія» у неприємну ситуацію потрапило ще одне з її суден — «Коста аллегра». Внаслідок пожежі, яка позавчора увечері спалахнула в генераторному відсіку й поширилася за його межі, лайнер втратив керованість і зупинився, лігши у дрейф в Індійському океані. Як повідомляє Бі­Бі­Сі, минулої суботи корабель, який здійснював 27­денний круїз, вийшов iз Мадагаскару і йшов до Сейшельських островів. Досягти мети лайнер мав учора, але через аварію зупинився за 200 миль від острова Альфонсо.

«Кока-кола» проти захисників тварин

Викривальний сайт «Вікілікс», який у жовтні минулого року був змушений призупинити свою діяльність з огляду на блокування його банківських рахунків та інших джерел фінансування урядом США, знову відродився. І гідним чином відповів на удар Вашингтона – почав видавати у мережу чергову порцію документів та листів із таємною інформацією американського розвідувально­аналітичного центру Stratfor, за яким закріпилася промовиста назва «тіньове ЦРУ». Як повідомляє Бі­Бі­Сі, загалом хакерський сайт обіцяє опублікувати п’ять мільйонів документів.

Цинічний окозамилювач

Цинічний окозамилювач

На тлі закликів опозиції до бойкоту та дедалі більшого міжнародного тиску на президента Башара Асада у Сирії минулої неділі відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції. Сам Асад в ефірі державного телебачення повідомив, що активність співвітчизників була високою, а результати голосування буде оприлюднено вже найближчим часом. Хоча Бі–Бі–Сі повідомляє, що виборчі дільниці були майже порожніми.

Крок до ЄС

Після надзвичайно складних переговорів, що тривали два місяці, минулої п’ятниці Сербія пішла на певні поступки Республіці Косово. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, серби погодилися дозволити косоварам брати участь у регіональних зустрічах країн регіону Західних Балкан, але без визнання незалежності цього етнічного анклаву (на даний момент суверенітет Косова визнали близько 80 держав світу). Друга поступка Белграда — згода на спільне контролювання кордону між Сербією та Косовим. Це було непросте рішення, яке сербська меншина Косова вважає зрадою з боку Белграда. Адже косовські серби, які мешкають у сусідніх із Сербією анклавах, прагнуть контролювати кордон без участі албанців.