НОВИНИ ПЛЮС

13.03.2012

Білорусь — найбільший цензор інтернету

До Дня свободи слова в інтернеті, який відзначають 12 березня, Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила новий список «ворогів інтернету» — країн, у яких цю свободу жорстко придушують. Очолюють цей перелік Бахрейн і Білорусь. Також серед держав із найбільш жорсткими обмеженнями свободи користувачів мережі — М’янма, Китай, Куба, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Сирія, Туркменістан, Узбекистан і В’єтнам. На думку авторів доповіді, у перерахованих державах влада бореться зі свободою слова у всесвітньому павутинні шляхом фільтрування контенту, заборони доступу до певних ресурсів, наглядом за «кібердисидентами» й онлайн–пропагандою.

«Репортери» також зазначають, що й деякі демократичні держави частково перейняли практику тоталітарних режимів після того, як соціальні мережі стали одним із каталізаторів «Арабської весни». Росія поки що залишається в списку країн «під наглядом».

У Словаччині до влади знову прийшли ліві

На дострокових парламентських виборах у Словаччині, які відбулися минулої суботи, переконливу перемогу здобула ліва партія колишнього прем’єр–міністра Роберта Фіцо — СМЕР. Посткомуністи заручилися підтримкою 45% виборців, що дає їм 83 зі 150 парламентських мандатів, тобто соратники для створення коаліції СМЕР не потрібні.

47–річний Фіцо висловив сподівання, що саме йому президент доручить формування нового кабінету міністрів. І запевнив, що прагне збудувати соціальну країну, яка підтримуватиме Євросоюз (раніше СМЕР вважалися євроскептиками) та єдину європейську валюту. Політична сила попереднього прем’єр–міністра Івети Радічової — «Словацький християнський і демократичний союз — Демократична партія» — здобула на виборах четверте місце, набравши лише 5,98% голосів (11 мандатів). Також у парламент пройшли центристський Християнсько–демократичний рух (16 мандатів), популістичний рух «Звичайні люди та незалежні особи» (16 мандатів), ліберальна партія «Свобода і солідарність» (11 мандатів) та Партія угорської національної меншини (13 мандатів). Поза парламентом залишилися націонал–радикали зі Словацької національної партії та популісти нещодавно створеного руху «99 відсотків», які закликають не довіряти жодним політикам, а лише їм. Явка на виборах становила 59%.

Пожежа у Стамбулі: 14 загиблих

Під час пожежі у передмісті Стамбула загинули 14 будівельників. Як повідомляє радіо «Свобода», пожежа виникла в ніч із неділі на понеділок на майданчику, де зводять супермаркет. Загоряння сталося у великому наметі, в якому спали працівники. За попередніми даними, пожежу спричинило коротке замикання, внаслідок якого загорівся електричний обігрівач.

У Норвегії сів на мілину танкер з українцями

11 березня біля південно–західного узбережжя Норвегії сів на мілину танкер «Селіна», на борту якого є двоє громадян України. Як повідомляє МЗС, за даними Національної служби норвезької берегової охорони, членам екіпажу судна нічого не загрожує. 12 моряків евакуювали, ще двоє залишалися на судні. Вчора берегові служби поступово розвантажували судно з метою проведення подальших рятувальних робіт.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>