Гемодіаліз по–німецьки

Уже через рік на Черкащині працюватиме сучасний Центр ниркової терапії. Свої підписи під наміром розпочати будівництво на базі першої міської лікарні поставили черкаський «губернатор» Олександр Черевко та представник німецької компанії «Фрезеніус Медикал Кер Україна». У центрі планується облаштувати 18 місць для проведення гемодіалізу (очищення крові пацієнтів завдяки апарату «штучна нирка») за європейськими стандартами, що дозволить надавати постійну допомогу 100 хворим. При потребі Центр обіцяють розширити.

Добре бути греком в Україні

Добре бути греком в Україні

До кінця тижня мешканці Маріуполя матимуть унікальний шанс потрапити на прийом до справжніх «світил» американської онкології. Провідний онкохірург однієї з лікарень Чикаго, професор хірургії в медичній школі Північно–Західного університету Сіма Хан та керівник відділення рентгенології в Лютеранській державній лікарні, що в штаті Іллінойс, Джон Анастос надають консультації хворим в онкоцентрі Маріуполя, проводять операції та обмінюються з українськими колегами досвідом роботи. Фахівці зі США приїхали в Україну в рамках програми, започаткованої грецьким гуманітарним фондом Hellenicare. У результаті такої співпраці в області має покращитися скрінинг раку молочної залози. Але цим допомога грецьких благодійників не обмежується.

Дощова «спадщина»

Дощова «спадщина»

Після двотижневого «сезону дощів», коли з неба майже безперестанку падала вода, над Україною знову засяяло сонце. Відступила осіння хандра, яка захопила багатьох моїх друзів. У розмовах оточуючих більше не фігурує слово «депресія». У транспорті стало менше «кислих» облич. А знайома студентка, яка упродовж десяти дощових днів виходила з гуртожитку тільки до найближчого гастроному, нарешті пішла на пари. Утім українські лікарі застерігають — затяжна мокра сірість лишила відбиток на здоров’ї людей. «УМ» з’ясувала, які саме неприємності тягне за собою така погода і як найкраще з ними боротися. Тим паче що в найближчі два місяці небесна канцелярія ще не раз «пропише» нам і дощу, і холоду.

Відлуння стихії

Відлуння стихії

Через п’ять днів українські лікарі та медсестри, чиї будинки підтопило «великою водою», а також родини, в яких серед загиблих є медпрацівники, отримають перший транш адресної допомоги від Українського медичного союзу (УМС). Починаючи з першого жовтня, постраждалі медики (а їх нараховується 1361) зможуть поповнити родинний бюджет на 500 гривень, обмінявши спеціальні сертифікати на готівку в місцевих осередках всеукраїнської громадської організації. А в листопаді, як прогнозує голова Президії УМС Юрій Поляченко, люди отримають другий транш у розмірі 500 гривень.

Не дими в таксофоні!

Згідно з результатами опитування, яке провів Інститут політики «Українським демократичним шляхом» у січні 2008 року, близько 80 відсотків українців вважають куріння соціальною проблемою і виступають за обмеження куріння в громадських місцях. Наші співвітчизники підтримують повну заборону на тютюнопаління у літаках (75,5%), на робочих місцях (69,2%) і заборону реклами тютюнових виробів на носіях зовнішньої реклами (75%). Утім реалії свідчать — люди курять і на зупинках, і в кабінетах та (особливо!) в коридорах більшості підприємств, і маршрутних таксі, і навіть (дуже рідко, але буває — сама бачила) в магазинах.

Отруєння за власним бажанням

Отруєння за власним бажанням

Вільний продаж антибіотиків в Україні — це ще не привід легковажно ставитися до цих потужних і, що гріха таїти, не надто безпечних ліків. Утім наш народ сприймає витвір фармакологічного мистецтва як панацею практично від усіх захворювань вуха, горла, носа й інших органів. «Навіщо йти до лікаря й марнувати дорогоцінний час? Я краще зайду до аптеки й за п’ять хвилин виберу таблетки, які швидко вб’ють інфекцію», — думають люди. І мало хто здогадується, що в більшості випадків антибіотики не тільки не допомагають, а й шкодять! Тому при перших ознаках запального процесу в горлі чи в носі не поспішайте запасатися антибіотиками останнього покоління. Спершу зайдіть до поліклініки. Можливо, візит до ЛОРа врятує вашу печінку...

Генеральський подарунок

Делегація італійських генералів — зовсім не те, що ви очікуєте побачити у дитячому відділенні лікарні. Але саме такі гості нещодавно відвідали маленьких пацієнтів Київського інституту онкології. Групу під керівництвом начальника головного штабу Італії Вінченцо Кампоріні привели сюди зовсім не воєнні справи. У квітні пан Кампоріні надав благодійну допомогу дитячому відділенню і наразі приїхав подивитись на результат — як були освоєні кошти.

Сердечна «нянька»

Сердечна «нянька»

Українські кардіологи відзначають, що ціла низка важких патологій — таких як інфаркт міокарда чи ураження серцевого м’яза при цукровому діабеті — часто виникає та розвивається абсолютно безболісно, непомітно для пацієнта. Головна небезпека цих захворювань полягає в тому, що людина до певного часу прекрасно почувається й буквально випромінює здоров’я (що аж сусідів завидки беруть), а одного дня непритомніє на вулиці й помирає через раптову зупинку серця.

Похмура нація

Похмура нація

Психологи кажуть: чим більше людина посміхається, тим краще вона себе почуває. Українці ж, на жаль, не так часто дарують посмішку оточуючим. Такий результат дало соціологічне дослідження, проведене влітку в столиці нашої держави. Дослідники хотіли дізнатися, як часто посміхаються кияни, що їм заважає частіше усміхатися і наскільки впливає здоров’я зубів на поведінку людини, на рішення — посміхнутися чи ні.

Камінь на гачку

Камінь на гачку

В ідеалі, зуби треба лікувати ще до того, як вони почнуть боліти. На практиці ж нерідко виходить, що пацієнт відтягує момент зустрічі зі стоматологом скільки може, а потім лізе на стіну від надзвичайно неприємних відчуттів. За законом підлості, «зубодробильна фея» навідує своїх жертв на вихідних чи в святкові дні, коли стоматологи найближчих поліклінік не працюють. Що в такому випадку робити хворому? Як без втрат дожити до ранку і, головне, не погіршити свого стану? Які «безвідмовні» народні методи вгамування болю жахають дипломованих лікарів? Відповіді на ці та інші питання кореспондент «УМ» шукала в лікарястоматолога Центральної поліклініки Солом’янського району Києва Романа Самборського.