Кримський варіант відпочинку

Кримський варіант відпочинку

Ось і маківка літа. Для Криму — це масовий наплив відпочивальників звідусіль, забиті їхніми оголеними тілами пляжі та готелі в Утесі, відповідно, кон'юнктура на кожному кроці. Бо це золота пора, коли корінні кримчани, і особливо власники більш-менш пристосованої для ночівлі нерухомості біля моря, намагаються «вичавити» з приїжджого люду грошенят по максимуму. Вірніше, стільки, скільки це їм дозволить прийнятне співвідношення між попитом і пропозицією. А воно наразі таке, що ціни за ліжко-місце чи то в елітному санаторії, чи то в тісному «курятнику» виросли в середньому в півтора-два рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Знову за грати

Про першу «відсидку» засновника, видавця і редактора газети «Євпаторийская неделя» Володимира Лутьєва, точніше його майже місячний арешт як міру запобіжного заходу, «УМ» повідомляла наприкінці 2002 року. Тоді журналіста, до речі, інваліда 2-ї групи, підозрювали в організації замаху на свого земляка, депутата Верховної Ради Криму Миколу Котляревського. Арешту, нагадаю, передував крутий детектив із «викраданням» народного обранця-бізнесмена, спеціально організований задля достовірності висунутих звинувачень кримським УБОЗом. Пікантність ситуації полягала у тому, що майже двома роками раніше ті самі місцеві правоохоронці професійно «пресували» Котляревського і навіть на кілька місяців запроторили у СІЗО, позаяк той проходив одразу аж за одинадцятьма статтями Кримінального кодексу. Проте тутешня Феміда виявилася до Миколи настільки прихильною (всю провину на себе взяв його брат), що не тільки зняла всі звинувачення, а й компенсувала за рахунок держави йому моральні страждання у сумі понад 900 тисяч гривень.

Через поле навпростець

Сталось це надвечір поблизу села Фронтове Ленінського району. Безробітний феодосієць на «Жигулях» вирішив скоротити шлях до місця риболовлi (так принаймні після затримання він пояснив міліції) і тому рвонув через пшеничне поле навпростець. Мало того що чолов' яга був добряче напідпитку, так ще у «копійки», власника якої, до речі, відразу встановити так і не вдалось, вихлопний колектор іскрив.

Рибалка зі стріляниною

Усі безпосередні учасники цієї історії наразі «прилаштовані»: двоє, пос-траждалі, в лікарні з вогнепальними пораненнями, ще один, підозрюваний у злочині, — у Сакському СІЗО.
Історія, що трапилася на пляжі неподалік місцевого санаторію «Полтава», водночас із розряду курйозів і банальної «битовухи». 32-річний сімферополець М. із дітьми спокійно собі рибалив у районі пляжу, поки на вудку не клюнув... 25-річний відпочивальник, теж, до речі, мешканець кримської столиці.

Анатолій Матвієнко: Ми робимо все, щоб бути в Криму зрозумілими

Анатолій Матвієнко: Ми робимо все, щоб бути в Криму зрозумілими

До «стоденки» нинішньому кримському прем'єру ще далеко — парламент автономії з подання Президента України затвердив його на посадi 20 квітня. Інтрига з призначенням Анатолія Матвієнка зберігалася буквально до останнього моменту. Нагадаю, його попередник Сергій Куніцин написав заяву про відставку лише за годину до відкриття доленосної сесії. Раніше він цього принципово не робив, бо був категорично проти кандидатур своїх імовірних наступників — місцевого «нашоукраїнця»-нардепа Володимира Шкляра, інших бажаючих, ніби демонструючи тим самим офіційному Києву, що Крим — не звичайна область, «що тут не можна одним розчерком пера замінити прем'єра, як «губернатора». Після цього Куніцин таки поступився Матвієнку — лідерові УРП «Собор», який був «прив'язаний» до Києва і мав амбіцію обійняти посаду віце-спікера у парламенті України. Анатолій Сергійович піддався на умовляння глави держави, виходячи із національних інтересів.
Який же в Анатолія Матвієнка інтерес, точніше, необхідність працювати майже в пожежному режимі, обходитися без вихідних, сім'ї? Невже така запущена ситуація на півострові? З відповіді на це запитання розпочалось його інтерв'ю кримського прем'єра «Україні молодій».

Їдемо до моря

Їдемо до моря

На Сімферопольському залізничному вокзалі, «воротах Криму», стало більш людно, гамірно. Різноголосу і різнобарвну «картинку», традиційну для цієї пори року, доповнюють «рої» маклерів, автоперевізників, вуличних торговців сувенірами... Для них розпочався сезон «полювання» на безтурботних і грошовитих відпочивальників. Дехто із приїжджих після надокучливого умовляння здається на милість метикуватих приватників, більшість все ж таки протискується до автобусних і тролейбусних кас. Бо «рогатий» всього за 10 гривень 20 копійок і за дві з половиною години з вітерцем доставить вас до бажаної Ялти, до Алушти ж — на годину раніше, за якихось 6 гривень 12 копійок.

Рукотворні субтропіки

Рукотворні субтропіки

Язик не повертається назвати творіння рук 57-річного пенсіонера Юрія Богдановського аматорством. Це, по суті, справжня й унікальна сортовипробувальна станція екзотичних субтропічних плодових культур. Дехто з фахівців приписує їй навіть статус неофіційної філії відомого Нікітського ботанічного саду. Мовляв, що у «Нікіті» представлено у декоративному вигляді, у Богдановського можна ще й скуштувати.

Нахімічили з топазами

Поціновувачі міцних напоїв виробництва однойменного ЗАТ із приморського міста можуть бути спокійні: самі марочні вина і коньяки не постраждали. Просто на заводському складі, розташованому неподалік Феодосії у селі Насипне, сталось самозаймання (далась взнаки спека, яка до вчорашнього дня трималась на півострові) картонної тари та бочок із малотоксичними отрутохімікатами. Вогонь охопив складську територію на площі приблизно 6 квадратних метрів.

Під контролем водні розваги

До пляжного літа в Криму готуються всі — і місцевий депкорпус, і служби МінНС, і санстанція. Постійна комісія Верховної ради автономії з промисловості, транспорту і зв'язку на чолі з Анатолієм Коцерубою, наприклад, перевірила на предмет готовності до курортного сезону (він офіційно стартує 5 червня) основні бази водних атракціонів, тобто місця, звідки у небо над морськими пляжами здіймаються з відпочивальниками на борту платні мотодельтаплани і відчалюють швидкісні гідроцикли. І дійшла висновку, що повністю має законне право моторизований екстрім лише в Ялті, Феодосії та Євпаторії. У решті міст ці бази допоки не узаконені, відтак прогнозують, що цьогоріч водних атракціонів на кримських пляжах поменшає майже втричі. Когось це, можливо, стурбує, інших, навпаки, лише втішить. Адже коли поруч на воді на «всіх парах» туди-сюди несуться «Ямахи» та інші плавзасоби, комфорту і безпеки відчутно мало. Бо тії «гонки» можуть закінчитися не лише легким переляком. Торік, нагадаю, у Євпаторії сталася НП — внаслідок зіткнення гідроцикла з «бананом» покалічились 7 дітей. Отож цілком резонно кримська влада вирішила обмежити кількість водного транспорту на міських пляжах.

Хто продавав княжі землі?

23 травня на розкроєну між місцевими, столичними, російськими та іншими можновладцями ласу землю кримського Південнобережжя вдруге з початку року висадився десант Генпрокуратури. Якщо згадати, що днями раніше відповідну накачку з цього приводу тутешнім і київським урядовцям, правоохоронцям зробив на місці секретар РНБО Петро Порошенко, то, схоже, за заплановані два тижні перевірки силовики просто змушені видати «на -гора» з десяток резонансних земельних кримінальних справ.І таким чином гідно відзвітувати перед Президентом Віктором Ющенком, як, власне, він і визначив, перед початком його майбутньої літньої відпустки у Криму. Як напередодні зізнався місцевим ЗМІ республіканський прокурор Віктор Шемчук, «за деякий час ми будемо свідками скандалів, і серед фінансових кланів у тому числі».