Не світить, але гріє

Не світить, але гріє

Черговий тур ще яскравіше засвідчив, що між звичними лідерами чемпіонату — «Шахтарем», «Динамо» й «Металістом» — та амбітними переслідувачами й середняками залишається відчутна різниця в класі. Представники України у єврокубках, попри втому, на внутрішній арені обійшлися без втрат. «Гірники», скажімо, мали значну перевагу над «Ворсклою», навіть тривалий час граючи в меншості. У Луцьку «Волинь» була близькою до сенсації, однак відібрати очки в «Динамо», схоже, завадили... електрики.

Колотнеча за спинами

Колотнеча за спинами

«Приголомшливий день видався! Вранці — кваліфікація й виграний «поул», уже після полудня — перемога в гонці. Фантастика! У цьому «винна» моя команда, яка бездоганно виконала свою роботу», — так тішився після фінішу в Судзуці Себастьян Феттель із «Ред булла».

Друге з кінця «Відкриття»

Друге з кінця «Відкриття»

Першого листопада з космодрому на мисі Канаверал має стартувати у свій 39–й політ «шатл» «Діскавері». Фахівці Американської національної аерокосмічної агенції (НАСА) проводять тестування як ніколи ретельно. Адже це може бути фінальний — 133–й — запуск за програмою космічних кораблів багаторазового використання.

Для корабля «Діскавері» (в перекладі — «Відкриття») цей старт буде точно останнім. Човник візьме курс на Міжнародну космічну станцію, до якої має пристикуватися 3 листопада. У рамках польоту № STS–133 запланована доставка на МКС обладнання та матеріалів у модифікованому транспортному модулі «Леонардо», який стане додатковим складським приміщенням для небесної станції, і на експериментальній транспортній платформі. Також на «Діскавері» летить «Робонавт–2» — робот, що є спільною розробкою компанії «Дженерал моторз» і НАСА. Командиром останнього екіпажу «Діскавері» є Стівен Ліндсі. За графіком, найбільш заслужений із «шатлів», який служив НАСА впродовж 26 років, має повернутися 12 листопада.

Раніше планувалося, що саме цього дня закінчиться велика та визначна ера в освоєнні космосу човниками. Однак, за повідомленням прес–служби НАСА, у лютому 2011–го ще має полетіти «шатл» «Індевор» («Старанний»).

Як перемогти, нікого не обігнавши

Гран–прі Італії в Монці став останнім європейським етапом у цьому напруженому чемпіонаті — попереду ще три гонки на Далекому Сході, Бразилія й розв’язка в ОАЕ. Перед вояжем у Сінгапур підняли собі настрій пілоти «Феррарі»: «домашній» Гран–прі виграв Фернандо Алонсо, а Феліпе Масса фінішував третім. Між ними вклинився минулорічний чемпіон Дженсон Баттон із «Макларена». У лідери ж заліку вийшов Марк Уеббер із «Ред булл» — для цього виявилося достатньо приїхати шостим (що теж було непросто, але австралієць показав справжній клас, коли на заключних колах майстерно обігнав Ніко Хюлькенберга).

Блокуй не блокуй — все одно...

Блокуй не блокуй — все одно...

Одна бійка, дві різнокольорові блокади, два мітинги на площі перед парламентом — сьо­ма сесія Верховної Ради шостого скликання стартувала. Депутати від опозиції, які за літо знудилися без сцени для виступів і мають потребу «розкручувати» свої партії перед місцевими виборами, почали новий політичний сезон найактивніше.

Водні процедури Спа

Водні процедури Спа

«Лотереєю» назвав 13–й етап чемпіонату «Формули–1» британський гонщик Льюїс Хемілтон. На трасі серед мальовничих бельгійських лісів пілот «Макларена» витягнув щасливий квиток — зміг фінішувати першим і відтак вийшов у лідери загального заліку. Автодром біля відомого курорту Спа й так називають одним із найцікавіших у світі — тут багато цікавих поворотів, а довжина кола — аж 7 км. До всього, позавчора в Арденнах то починався, то припинявся дощ, тож ризик був подвійним.

Пейс–кар — машина небезпеки

Пейс–кар — машина небезпеки

Ніхто – навіть керівництво «Ф–1» — так і не зміг пояснити, звідки взялася на трасі ця машина. Точніше, у зв’язку з чим пейс–кар утрутився в перебіг гонки. Є версія, ніби десь по дорозі валялися уламки аеродинаміки команди «Форс Індія».

Нічні шлагбауми

Міністерство внутрішніх справ — те саме, яке прагне виперти опозиційних демонстрантів із центру Києва на околиці й розганяє будь–які пікети, що можуть потрапити в поле зору Януковича і Ко, — стверджує, ніби не заважало вірянам Київського патріархату дістатися з областей до столиці, аби взяти участь у Хресній ході УПЦ КП. «Заяви представників окремих конфесій щодо начебто вибіркової заборони в’їзду паломників до місць святкування Дня Хрещення Київської Русі не відповідають дійсності та носять провокативний характер», — ідеться в повідомленні прес–служби МВС.

Ми всі помремо?!

Ми всі помремо?!

Чим ближча дата 23 грудня 2012 року, тим більше люди вигадують варіантів її «апокаліптичного» втілення. Це число вказане в древніх пророцтвах індіанців майя. Тамтешні жерці, які склали календар, що є точнішим за нинішній григоріанський, нібито передбачили, що нинішня епоха в розвитку людства почалася 12 серпня 3114 року до н. е. і завершиться саме 23 грудня 2012–го. Тож, стверджують дотепники — автори анекдотів, Україна таки має готувати своє Євро–2012 (адже футбольний чемпіонат відбудеться в липні), а от росіяни можуть даремно не гарувати задля Олімпіади–2014. Серйозні науковці вказують на те, що у 3114 році до Різдва Христового якихось катаклізмів не траплялося, але фаталістів не спинити. Чого вартий лише голлівудський блокбастер «2012» — за його сюжетом на планеті починається глобальна катастрофа із множинними землетрусами, зсувами земної кори та великий потоп. За іншими версіями, у грудні 2012–го очікується аномальна сонячна активність, «парад планет» тощо.

Тепер у прихильників кінця світу з’явилася нова версія — глобальні кліматичні зміни, які спричинить катастрофа на нафтовій платформі «Глибоководний горизонт» компанії «Брітіш петролеум» у Мексиканській затоці. Мовляв, плями нафти вплинуть не лише на креветок та чайок біля берегів Техасу й Луїзіани, а й спричинять те, що ми всі помремо. І досить скоро.

«Це Україна — Африка, а не ПАР!»

«Це Україна — Африка, а не ПАР!»

«За рівнем інфраструктури (дороги, торгові центри, житло, готелі) — це ми Африка, а не ПАР!» — робить висновок один із нечисленних українських туристів, який побував на чемпіонаті світу з футболу. Роман, програміст із Києва, відомий у інтернет–мережі «Живий журнал» під ніком lad_dal_lad_dal, влаштував собі майже двотижневу екскурсію до Південно–Африканської Республіки. Разом із трьома друзями він надумав їхати до Південної Африки ще тоді, коли шанси потрапити на чемпіонат мала збірна України. Після програшу «синьо–жовтих» у «плей–оф» вирішили план не міняти — надто вже цікаво. Тепер хлопці не лише збагатилися унікальними враженнями та викладають в інтернеті дивовижні фоторепортажі, а й можуть порівнювати підготовку африканців до ЧС–2010 із нашими приготуваннями до Євро–2012.