Країна, де нас люблять і чекають

Країна, де нас люблять і чекають

Казахстан вважається однією з найуспішніших дер­жав не лише пострадянського простору, а й усього тюркського світу. Тож економічна співпраця з цією країною могла б чимало дати й Україні. Тим паче, більшість двосторонніх зв’язків збереглася ще з часів СРСР. Щоправда, за роки незалежності бізнесмени Казахстану та України можуть більше розповісти про втрати, ніж про здобутки.

Суха статистика з відкритих джерел засвідчує, що якщо до 2008 року загальний товарообіг між нашими державами лише зростав (до 5 млрд. доларів США порівняно з 3 млрд. у 2007–му), то з 2009 року почався спад. Торік загальний товарообіг скотився на «дно» — десь до 2 млрд. доларів. І не останню роль у цьому відіграло створення Митного союзу за участі Росії, Білорусі та Казахстану.

Утім українські дипломати в Астані оптимізму не втрачають. Тим більше що вже цього року показники товарообігу почали зростати, передусім за рахунок співпраці в енергетичній сфері. Про те, чому українські підприємці втрачають можливості в Казахстані і як цю ситуацію змінити, а також про вигоди, які наша держава може отримати від створення Митного союзу, «УМ» розповів Надзвичайний і Повноважний посол України в Казахстані Олег Дьомін.

Ганс–Юрген Гаймзьот: Києву не варто недооцінювати глибоку стурбованість ЄС

Ганс–Юрген Гаймзьот: Києву не варто недооцінювати глибоку стурбованість ЄС

Уже не перший рік перед наближенням саміту «Україна—ЄС» ми чуємо від влади оптимістичні прогнози щодо підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Черговий саміт призначено на грудень. Зараз, коли тривалі і складні переговори про створення зони вільної торгівлі справді добігають кінця, у Києва, здавалося б, з’явилися реальні шанси не помилитися зі своїм оптимізмом. Але «регіональне» керівництво України власноруч організувало проблему, яка може не лише відсунути перспективу підписання угоди про асоціацію з ЄС на невизначений час, а й узагалі поставити під питання реалізацію євроінтеграційних прагнень нашої держави. Спостерігаючи за відверто політичними судовими процесами над лідерами опозиції — Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком, європейська спільнота дедалі менше розуміє, навіщо взагалі мати справу з такою далекою від дотримання стандартів ЄС державою. І дедалі частіше відходить від дипломатичної мови еківоків, вказуючи на це офіційному Києву.

Проте Ганс–Юрген Гаймзьот, Надзвичайний і Повноважний посол Німеччини — однієї з найпотужніших держав Європи, у відповідях на запитання «УМ» залишається дуже стриманим. Хоча навіть у цих обережних оцінках досвідченого дипломата звучить тривога за Україну й неоднозначне нагадування нашій владі: у цій ситуації перспектива євроінтеграції залежить насамперед від неї.

Режим упав. Де Каддафі?

Режим упав. Де Каддафі?

У ніч із неділі на понеділок лівійські повстанці фактично захопили столицю країни — Тріполі. Станом на вчорашній ранок під їхнім контролем перебувало більше 80 відсотків території міста, за винятком оплоту Муаммара Каддафі — дільниці Баб аль–Азізія, де розташована його резиденція. Саме тому цей квартал досі віддані лідеру Лівійської Джамахірії сили боронили до останнього, хоча сили були нерівні — на боці повстанців виступає авіація НАТО, яка активно бомбардувала Баб аль–Азізію. Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила в інтерв’ю Сі–Ен–Ен, що територія, яку в Тріполі контролюють залишки сил Каддафі, «швидко зменшується».

У темній–темній КІМнаті...

Лідер комуністичної Північної Кореї Кім Чен Ір минулої суботи прибув до Росії з візитом, факт якого до останніх хвилин тримали в таємниці. Точна програма цього перебування так і залишилася невідомою. Востаннє лідер КНДР відвідував Далекий Схід Росії з ознайомчим візитом 2002 року. Кім Чен Ір ніколи не подорожує літаком (боїться), тому в далеких поїздках пересувається на особистому бронепоїзді.

Фідель Павленко: Ми не «автономна одиниця»

Фідель Павленко: Ми не «автономна одиниця»

Завтра, 24 серпня 2011 року, о 15.00 відбудеться запуск повноформатної української версії Euronews. Україномовна команда у центральному офісі каналу у Франції — 14 журналістів. Її очолює Фідель Павленко, британський журналіст українського походження, який працював продюсером української служби BBC у Лондоні.

Із Києва до Нью–Йорка за 25 хвилин

Із Києва до Нью–Йорка за 25 хвилин

Подолати відстань із Києва до Нью–Йорка за 25 хвилин — це вже не фантастика. Учора у США відбувся перший випробувальний політ найшвидшого літака світу, для якого заввиграшки долетіти з Лондона до Сіднея (це майже 17 тисяч кілометрів) усього лише за годину. Щоправда, поки що ця розробка має передусім військове призначення, але якщо випробування пройде успішно, це значно наблизить еру й пасажирських надшвидкісних польтів.

Час загадувати бажання

Час загадувати бажання

Цієї ночі бажання можна буде загадувати досхочу: у небі падатиме до 60 «зірок» на годину. Метеорний потік Персеїди, назву якому дало сузір’я Персея (під час зоряного дощу виникає враження, ніби зірки падають саме звідти), пролітає над Землею щороку о цій порі. Пік його активності зазвичай припадає на 12–13 серпня, а до 24–го потік, поступово зменшуючи свою активність, повністю «пересихає».

«Яблуко» котиться вгору

Компанія комп’ютерних технологій Apple святкує одразу дві перемоги. Позавчора на момент закінчення роботи фондового ринку США дітище Стіва Джобса стало світовим лідером за обсягами корпоративного капіталу, випередивши при цьому багаторічного лідера — нафтовий гігант Exxon Mobil. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, після закриття торгів на Нью–йоркській біржі ринкова вартість «Еппл» становила 337 млрд. доларів, тоді як акції «Екссон мобіл» впали в ціні, і загальна вартість компанії зменшилася до 331 млрд. доларів.

А Башару все по барабану

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти режиму сирійського диктатора Башара Асада. Як повідомляє мінфін США, під них потрапляють Комерційний банк Сирії, який належить державі, а також найбільший сирійський оператор стільникового зв’язку «Сиріатель», власником якого є один із чільних представників сирійського режиму». Відтепер американським громадянам «заборонено підтримувати ділові контакти із вказаними компаніями, а всі активи цих підприємств у США будуть заморожені». Приводом для запровадження нових штрафних заходів стала «участь сирійських фінансових інститутів у розповсюдженні зброї масового враження».