І всі напасті нам — трин–трава!

Випадок нерідко зводить нас із незвичайними людьми. Коли у мене вкотре почала боліти спина, мама сказала: «Я на завтра Тамілу Іванівну запросила, хай тобі зробить лікувальний масаж». До того я чула про немолоду жінку, яка добре знається на травах. Моя мама завжди відгукувалася про неї з великим захопленням. Щоб не ображати маму, я погодилась, а сама подумала: «Який там масаж... Людині вже за сімдесят, а для такого масажу сила потрібна». І подумала даремно. Бо згодом була просто вражена і силою рук цієї немолодої жінки, і потужною позитивною енергетикою, що струменіла від неї і зігрівала, як сонечко.

Сам собі «цар»

Сам собі «цар»

«Один день життя хворого на гемофілію важко описати словами, адже його просто не можливо прогнозувати. Прокидаючись уранці, людина не знає, чи трапилися в її організмі якісь негаразди впродовж ночі. Це можна порівняти з грою в шахи: всі «ходи» треба ретельно продумати та спланувати так, щоб день не закінчився трагедією», — розповідає голова правління Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Всеукраїнське товариство гемофілії» Олександр Шміло.

Суглобні та внутрішні кровотечі — постійні супутники людей, які страждають через цю недугу, — не одразу дають про себе знати. Навіть задумавши невеличку поїздку в межах міста, хворий має скласти для себе більш–менш безпечний маршрут. До уваги береться все: від транспорту, яким краще дістатися місця призначення, до «небажаних» сходинок, яких треба уникати.

Знайшли у банці

Знайшли у банці

В Україні — більш як мільйон бездітних пар. Лікарі б’ють на сполох: у більшості випадків безпліддя стається через захворювання, що передаються статевим шляхом. Ці недуги, які не були своєчасно вилікувані, створюють запалення, яке й перешкоджає зачаттю дітей. Медики розводять руками: вони й раді допомогти, але пацієнти чомусь до них не приходять. По медичну допомогу звертаються далеко не всі бездітні пари: лише 5—10% із мільйона. «Хтось зневірюється у житті, а когось просто лякають чутки про високу вартість вирішення цієї проблеми», — констатує завідувач кафедрою акушерства, гінекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти В’ячеслав Камінський.

Лікар нагадує, що безпліддям називається неможливість зачати дитину впродовж року спільного життя. Якщо протягом цього часу подружня пара жила статевим життям та не користувалася контрацептивами, а дитинки на горизонті досі не видно, В’ячеслав Камінський радить швиденько бігти до жіночої консультації за місцем проживання. У великих містах існують відповідні структури для городян, а мешканці сіл мають звертатися до обласних центрів. Там обстеження слід пройти і чоловіку, і жінці: лише після огляду та отримання результатів аналізів стане відомою причина безпліддя.

У самісіньке серце

У самісіньке серце

Медики констатують, що в Україні шість із десяти смертей спричинені серцево–судинними захворюваннями. Це більше, ніж помирає людей від раку, туберкульозу та СНІДу разом узятих. Парадокс, але саме Україна розробила і має надсучасну апаратуру ранньої діагностики хвороб серця. Чому про це мало хто знає навіть серед лікарів — то вже інше питання...

Жуйте вітаміни!

Постійна утома, роздратованість, сонливість — саме таке самопочуття переслідує більшість людей навесні, а виною цьому — нестача вітамінів. Це сезонне явище, яке фахівці називають гіповітамінозом. Правда, у народі гіповітаміноз помилково плутають із авітамінозом, однак це зовсім різні поняття. Справжній авітаміноз — це важкий патологічний стан, пов’язаний із гострою нестачею в організмі вітамінів. Гіповітаміноз виникає при неправильному і неповноцінному харчуванні, коли з їжею людина не отримує потрібної кількості вітамінів та мікроелементів. Фахівці стверджують, що гіповітаміноз давно перестав бути сезонним явищем. Брак вітамінів у більшості людей спостерігається впродовж усього року. Причиною цього є незбалансоване харчування, вживання неякісних і консервованих продуктів, шкідливі звички (наприклад, потреба курців у вітаміні С у п’ять разів вища, ніж у тих, хто не курить).

Порятунок для голови

Порятунок для голови

У Черкаській міській лікарні №3, яка працює в режимі швидкої допомоги, хірурги вже два роки успішно рятують людей від геморагічних інсультів. І не лише черкащан, а й хворих із сусідніх областей, котрих спеціально привозять туди родичі. Лікарі кажуть, що ще двадцять років тому з таким недугом у стаціонари не клали. Бо хворих вважали безнадійними, і летальність перевищувала 70 відсотків.

НаОЧНА загроза

НаОЧНА загроза

Глаукому називають дуже підступною та мінливою Вона наче хамелеон. Відчувши симптоми цієї хвороби, пацієнти не одразу здогадуються, у чому річ: вони вважають винними у дискомфорті короткозорість, катаракту чи навіть мігрені. Не одразу сможуть розпізнати глаукому й лікарі. Проте ті, кому вдалося діагностувати глаукому на некритичних стадіях, мають усі шанси зупинити згасання зору та уникнути сліпоти.

Сифіліс та гонорея пішли у підпілля

Сифіліс та гонорея пішли у підпілля

Шкірно–венерологічний диспансер... Навіть для тих, хто ніколи не стикався із хворобами, які там лікують, назва звучить страшнувато. Гонорея і сифіліс тривалий час були своєрідними жупелами для суспільства, відповідно впливаючи на його моральні рамки. Зараз ці рамки, схоже, розширилися до безміру. Сьогодні ж СНІДу боїмося, гепатиту боїмося, «свинячого» і «курячого грипу» також, а про «венеру» ніби й забули. То, може, все гаразд у цій сфері? З таким питанням я звернулася до головного лікаря Тернопільського шкірно–венерологічного диспансеру, фахівця із більш як тридцятирічним стажем Олександра Хари. Те, що він розповів, шокувало...

Хлопчик–мізинчик

Хлопчик–мізинчик

Син 28–річної черкащанки Юлії Демченко з’явився на світ на десять тижнів раніше від очікуваного терміну пологів. Вага крихітки становила всього 1 кг 200 г. Але лікарі Черкаського пологового будинку №2 зробили все можливе, аби дитина народилася живою, розправила легені й почала самостійно дихати. Унікальність цього випадку в тому, що медики змогли обійтися без дефіцитного препарату «Куросурф», який допомагає новонародженому розправляти легені. Хтозна, як за інших обставин склалася б доля маляти, адже дороговартісного препарату на той момент у лікарні не було, а родичі не змогли придбати його в жодній аптеці...

Упритул до раку

Упритул до раку

Медичний світ перейшов на новий рівень діагностування онкології: сучасна техніка дозволяє відстежувати фізіологічні процеси на молекулярному рівні. Позитронна емісійна томографія (ПЕТ) — так називається спеціальна технологія ядерної медицини, за допомогою якої можна побачити, як і де зароджується онкологічне захворювання.