Прощавай, «лампочко Ілліча»

Закін­чується епоха традиційних лампочок. Процес скасування неефективних джерел світла Європейська Комісія розпочала 2009 року, а з 1 вересня він вступив у заключну фазу: в усіх країнах Євросоюзу почався етап виведення з експлуатації «неенергоефективних» лампочок. Раніше в ЄС було заборонено виробництво та продаж лампочок потужністю 100, 75 та 60 ватт, а віднині доведеться розпрощатися і з 40–ваттними та 25–ваттними лампами розжарювання. Втім, як повідомляє «Німецька хвиля», серед клієнтів вони й надалі залишаються популярнішими, ніж «економні», оскільки дають більш приємне для зору світло. Тому, за словами представниці Торговельної інспекції ФРН Моніки Майхшик, виробники й споживачі навчилися обходити закон. У продажу з’явилися лампочки нібито технічного призначення, які формально призначені для вуличної сигналізації або майстерень, але їх можна використовувати й у звичайних побутових умовах.

Ігри незламних

Ігри незламних

На лондонському ста­діоні у Стратфорді, де лише 12 серпня урочисто закрилася ХХХ Олімпіада, знову запалав олімпійський вогонь. Позавчора увечері там відбулася церемонія відкриття Паралімпійських ігор, які триватимуть до 9 вересня. За 503 комплекти медалей у 21 виді програми змагатимуться 4280 спортсменів із 166 країн світу — це найбільше представництво в історії паралімпійського руху, який налічує 52 роки. Серед країн–дебютантів — Албанія, Антигуа і Барбуда, Сан–Маріно та Американські Віргінські острови. Як і під час відкриття Олімпіади–2012, на стадіоні була присутня королева Великої Британії Єлизавета ІІ — саме вона оголосила про початок ігор.

Схід Європі допоможе?

Канцлер ФРН Ангела Меркель учора вранці прибула до Пекіна з дводенним візитом — уже другим упродовж цього року. Головною метою вояжу німецької гості до Китаю є переконати керівництво цієї країни активніше долучитися до порятунку зануреної у глибоку кризу зони євро. У програмі візиту — переговори Меркель і з лідером КНР Ху Цзіньтао, і з прем’єр–міністром Вень Цзябао.

Вибуховий спадок

Вибуховий спадок

Вибиті шибки, пошкоджені будинки та автомобілі й палаючі дахи — такий результат невдалої спроби німецьких саперів знешкодити 250–кілограмову американську авіабомбу часів Другої світової війни, виявлену в Мюнхені. Бомбу, яку будівельники знайшли ще в понеділок у мюнхенському районі Швабінг, розбираючи будівлю старого бару, спочатку багато годин намагалися знешкодити без вибуху. Але вибуховий механізм виявився настільки складним, що всі спроби саперів були марними. Тоді вони вирішили здійснити контрольований вибух на місці. Бомбу огородили 10 тисячами лантухів із піском, а з прилеглих вулиць Мюнхена евакуювали майже три тисячі мешканців. Проте повністю опанувати ситуацію фахівцям не вдалося: від вибуху, який було здійснено о 22–й годині вівторка, у сусідніх будинках повилітали шибки й запалали покрівлі. Займання сталося від соломи, якою вибухотехніки також обклали бомбу — вибуховою хвилею її рознесло на багато метрів навколо. Потужний вибух було чути в радіусі кількох кілометрів, а зарево пожежі видно з усіх кінців міста. Ніхто не зазнав поранень, але матеріальні збитки дуже великі. Евакуйовані мешканці досі не можуть повернутися до своїх домівок. Спеціалісти перевіряють, чи не зазнали будівлі структурних ушкоджень.

Кривава серія у Дагестані

У Дагестані в результаті теракту загинув духовний лідер мусульман республіки, шейх Саїд Афанді. Позавчора увечері жінка–смертниця увійшла в його будинок під час щоденної проповіді і привела в дію саморобний вибуховий пристрій. Окрім шейха і терористки, загинуло шестеро людей, серед яких були дружина Саїда Афанді та 12–річний хлопчик. Ще близько двадцяти осіб отримали поранення.

373 метри відчаю

Якщо підприємство вже давно й безнадійно збиткове, єдиний вихід для власника — закрити його, доки не збанкрутів. Та як пояснити це людям, для яких робота на цьому підприємстві — єдине джерело прибутку? У такій непростій ситуації опинилося керівництво компанії «Карбонсулчіс», а разом із ним — і весь італійський уряд. Післязавтра міністри зберуться на спеціальне засідання, аби вирішити, що робити з останньою в Італії вуглевидобувною шахтою.

Буде в революції кінець?

Уряд Колумбії уклав у Гавані угоду з Революційними збройними силами Колумбії (FARC) про початок мирного процесу, повідомляє канал TeleSUR. За ті півстоліття, протягом яких триває збройний конфлікт, сторони вже кілька разів сідали за стіл переговорів, зокрема 1991 року у Венесуелі та 1992–го — у Мексиці. Але цього разу оглядачі вважають шанси досягти згоди більшими. Таємні переговори між представниками уряду президента Хуана Мануеля Сантоса та FARC розпочалися у травні в столиці Куби за підтримки й посередництва кубинського уряду, а також урядів Венесуели й Норвегії. На диво, сторони дійшли згоди, про що Сантос оголосив офіційно — це може означати початок замирення після десятиліть боротьби. У жовтні в Осло стартує офіційна частина переговорів.

Корупційний відсоток ВВП

«Життя невільника на галерах. Палаци, яхти, автомобілі, літаки та інші аксесуари» — так співголова російського Опозиційного демократичного руху «Солідарність» Борис Нємцов та активіст Леонід Мартинюк назвали своє дослідження, присвячене розкішному життю президента Росії Володимира Путіна. Офіційна презентація цієї праці відбулася вчора в Москві. Брошуру, видану накладом 5 тисяч примірників, розповсюджуватимуть під час автопробігу «Сибір—Москва», який стартував 27 серпня й закінчиться 15 вересня масовою акцією протесту проти режиму Путіна у столиці Росії.