«Сокіл» відлітав

Страждання українського клубу у відкритому чемпіонаті Білорусі закінчилися 8 березня — «Сокіл» не зміг зробити подарунок ані жінкам, ані своїм прихильникам чоловічої статі. На останній матч команди у Броварах прийшло всього 550 глядачів (трибуни вміщують 1400). Утім усе логічно: сьома команда регулярного сезону поступилася другій. Причому гродненському «Німану» кияни програли і всі п’ять попередніх матчів регулярної першості.

Стовідсоткова «суперовість»

Стовідсоткова «суперовість»

Останні дні зими виявилися надзвичайно успішними для українських тенісистів. Приємним саме по собі є вже те, що наші дедалі частіше потрапляють до вирішальних стадій турнірів. Стосується це передусім чоловіків, чий прогрес просто неможливо не помітити. Але минулих вихідних відзначилися представники обох статей – престижні турніри у складі інтернаціональних дуетів виграли Сергій Стаховський та Марія Коритцева.

Олексій Касьянов: Гроші у спорті вирішують далеко не все

Олексій Касьянов: Гроші у спорті вирішують далеко не все

Ще кілька років тому його практично ніхто не знав. Нині ж він входить до п’ятірки провідних майстрів легкоатлетичного багатоборства у світі. На чемпіонаті України, що минулого тижня відбувся в Сумах, 25–річний Олексій Касьянов був однією з найбільших зірок, при тому що нашій «королеві спорту» є чим пишатися. Утім на чемпіонат Європи, який наступної п’ятниці стартує у Парижі, запоріжанин не поїде. Чому саме, а також про особливості життя «залізних людей», Касьянов розповів «Україні молодій».

Шматок м’яса і патріотизм

Позавчора стало відомо, що найкращий на сьогодні тенісист України Олександр Долгополов не захистить честь національного прапора в матчі Кубка Девіса проти голландців наступного тижня. Раніше спортсмен заявляв, що не гратиме лише «за шматок м’яса». Згодом зі слів виконавчого директора Федерації тенісу України Сергія Лашкула стало відомо, що італійський менеджер Сашка приніс на підпис проект контракту, за яким Долгополов за щонайбільше три матчі на рік у складі збірної мав отримати 225 тисяч доларів. Звісно, з огляду на те, що річний бюджет ФТУ загалом становить 150 тисяч, запит Долгополова відкинули.

Такі різні подарунки

Позавчора президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак відзначив 54–й день народження. І саме цього дня чудовий подарунок йому зробив підопічний — Артем Прима. На відкритому чемпіонаті Європи, що стартував на оновленому стадіоні в італійському Ріднауні, чернігівець переміг в індивідуальній гонці на 20 км, припустившись на чотирьох вогневих рубежах одного промаху. Друге й третє місця з відставанням у 10 і 31 секунду відповідно посіли росіянин Устюгов та болгарин Анєв. Ще троє наших фінішували далі від п’єдесталу: Антон Юнак — 10–й, Віталій Кільчицький — 31–й, Андрій Возняк — 36–й.

Побачити Париж у Сумах

Наступного тижня, в п’ятницю, у Парижі стартує головна подія легкоатлетичного зимового сезону в Старому світі — чемпіонат Європи в закритих приміщеннях. Рівно за два тижні до нього українські легкоатлети завершили свої національні змагання, за підсумком яких і формується склад збірної. Причому, аби потрапити до делегації, недостатньо було перемогти всіх опонентів у сумському манежі Академії банківської справи. Тренери на чолі з керманичем збірної Олександром Апайчевим вимагали від спортсменів показати високі результати, аби поїхати в Париж не просто в ролі туристів, а й гідно представити країну. При цьому до заявки потрапить чимало молоді, оскільки деякі лідери бережуть сили для літніх турнірів.

Падіння зірок

Падіння зірок

Другий день зимового чемпіонату України в Сумах запам’ятався кількома неординарними подіями. Шкода лише, що дуже мало шанувальників «королеви спорту» мають змогу стежити за змаганнями в манежі Академії банківської справи, адже відбуваються вони переважно в денний час і завершуються вже до 19–ї, а то й 18–ї години. Тож на трибунах і сидять переважно тренери та спортсмени.

Шоколадка від чемпіонки

Другий у цьому році турнір в Україні під дахом — чемпіонат України (першим був національний Кубок у Запоріжжі) — сповна відповідає назві «зимовий». Цими днями в Сумах встановилася сніжна сонячна погода з температурою –17 удень. Через це навіть у манежі Української академії банківської справи, найкращій критій легкоатлетичній споруді держави, термометр показує всього +14–16. Тож спортсмени вдягаються тепліше й довго на одному місці не застоюються.

Як «Шахтьор» ставав «Шахтарем»

Сьогоднi «Шахтар» проведе перший у своїй історії матч «плей–оф» найпрестижнішого клубного турніру Європи. Шлях донеччан від першої кваліфікації Ліги чемпіонів до ігор на вибування виявився тривалим — завдовжки майже десять із половиною років. Це зараз із «гірниками» на виїзди мандрують сотні вболівальників, а у вересні 2000–го, коли історія лише починалася, все було значно скромніше...

На межі можливого

На межі можливого

Останній раз наша національна збірна грала у вищому дивізіоні світового хокею ще в 2007 році. Вилетівши до «першої ліги», українці щорічно силкуються повернутися нагору, але тричі — невдало. Цього року «синьо–жовтим» випав чудовий шанс перемогти у першому дивізіоні, адже квітневий турнір прийматиме Київ. Для багаьох із нинішнього покоління хокеїстів він може стати лебединею піснею, тож непогано було б залишити наступникам прописку в еліті.