Бурштин: багатство чи біда?

Бурштин: багатство чи біда?

Ще кілька років тому мешканці заповідних куточків волинського Полісся, які завжди виживали завдяки дарам своїх лісів, навіть не підозрювали, яке екологічне лихо чекає на їхній край. Навіть у страшному сні не могли вони передбачити, що їх хтось не пускатиме до прадідівського лісу. Та ще й прикладами битимуть і погрожуватимуть.

Як «прирУчити» будинок

Як «прирУчити» будинок

Двоповерховий будинок у стилі українського модерну на вулиці Кармелюка, 3 у Львові збудований за кошт професора Мар’яна Панчишина. З 1925 по 1943-й у ньому жив цей видатний чоловік, тут приймав тисячі пацієнтів — серед них митрополита Андрея Шептицького, багатьох — безкоштовно.

Коли труби пересохли...

Коли труби пересохли...

Протягом місяця бригада з кількох чоловіків викопувала сталеві труби колишнього водогону вздовж двох сіл — Перепростині та Рибника. Красти водогін чоловіки приїхали з усім необхідним спорядженням та навіть важкою технікою. Гоп-бригада точно знала, де закопаний трубопровід, як і те, що він уже не діючий. І це нахабство ніхто не зупинив.

Світло давай!

Позапланові відключення електроенергії спровокували на Миколаївщині соціальний вибух. Більше ста обурених жителів села Коблево, де проблема постачання електроенергії стоїть особливо гостро, на знак протесту заблокували трасу міжнародного значення Одеса—Мелітополь—Новоазовськ.

Життя як подвиг

Життя як подвиг

Минуло тридцять років від дня трагічної загибелі вчителя військової підготовки Іваничівської школи №2 Юрія Лелюкова, який ціною власного життя врятував 26 своїх учнів. Під час уроку він накрив собою гранату, яка виявилася не навчальною, а бойовою. Але ні тоді, в часи радянські, ані зараз цей героїчний вчинок учителя не пошанований належно...

Відпрацювати зміну

Схоже, ленінопадом, тобто масовим знесенням численних пам’ятників ідолу недалекого комуністичного минулого Владіміру Лєніну, прощання з цим минулим в Україні не обмежиться. Тепер вже заговорили і про зміни назв населених пунктів.

Бунт у вотчині «батька і сина»

Бунт у вотчині «батька і сина»

Кривий Ріг привернув до себе всеукраїнську увагу ще минулого тижня. Відтоді, як зо два десятки місцевих активістів не змогли потрапити до сесійної зали міської ради. Причому активістів зовсім не простих, а недавніх кандидатів у депутати Верховної Ради України по мажоритарних виборчих округах.

Лицарям Майдану і АТО

Лицарям Майдану і АТО

На Соборній площі Черкас відтепер стоїть незвичний інтерактивний пам’ятник Героям України. Це — велика стела з екраном висотою 2,5 метра, на якому цілодобово демонструються фотографії Героїв України, уродженців Черкащини, котрі загинули на Майдані під час Революції гідності, а також захисників Вітчизни, які поклали свої голови в зоні АТО.

Вони боролися за Україну

У Черкасах на сесії міської ради депутати проголосували за постанову «Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України». Свої голоси за таке рішення віддали 45 депутатів, окрім чотирьох, котрі були «проти» та «утримались».

Триста одеських спартанців

Майже місяць точиться «війна» одеситів iз міським керівництвом за право вільно ходити однією з найбільших пішохідних зон Одеси. Йдеться про «Трасу здоров’я» — асфальтовану дорогу вздовж узбережжя від парку Шевченка до Аркадії. Це тіниста дорога довжиною понад шість кілометрів — чи не єдине місце в місті, де можна безкоштовно займатися спортом на свіжому повітрі.