На курорт — під конвоєм

Цього року майже всі харківські діти, які перебувають на обліку в міліції, матимуть змогу відпочити у літніх таборах. Під власний дах представників неблагонадійного контингенту (йдеться про півтори тисячі дітей) уже погодилися прийняти керівники 56 оздоровчих закладів регіону.

Наркобарон у погонах

Харківські правоохоронці затримали на власній території полтавського колегу, який жваво торгував героїном. Завдяки попередній інформації й професійно розробленому плану захоплення спритний молодик спіймався на гарячому. Тобто в момент, коли продавав свій згубний товар клієнтам. Але одразу одягти наручники наркоторговцю не вдалося. Спочатку він затіяв бійку, а потім відкрив стрілянину. І хоча його пістолет був заряджений гумовими кулями, п'ятеро оперативників таки отримали тілесні ушкодження.

«Хімізація» металевого проекту

Компанія «Російський алюміній» (РАЛ) уже найближчим часом може взяти активну участь в модернізації Первомайського «Хімпрому». Напівживий промисловий гігант Харківщини став чимось на зразок розмінної монети в ході продажу акцій Миколаївського глиноземного заводу.

Гупали пам'ятники,

На Харківщині підлітки знову влаштували побиття цвинтарних пам'ятників. Цього разу ідея розважитися в такий спосіб спала на думку старшокласнику села Савенці Балаклеївського району. Правоохоронці хуліганів знайшли досить швидко, але так і не отримали від них конкретного пояснення причини неадекватного вчинку. За словами хлопців, їм просто сподобалося, як гупають об землю падаючі обеліски.

Під землею «плаває» Акула

Уперше підземні ходи виказали своє існування у 1852 році. Тоді з невідомої для тодішніх городян причини у таємниче провалля «пірнула» корова. Подію, схоже, зарахували до числа резонансних, бо муки бідолашної тварини описала міська газета «Южный край». Спеціалісти ж, викликані на місце НП, залишилися до пригоди фактично байдужими. Переконавшись, що глибока яма навколишній архітектурі не загрожує, вони наказали просто засипати її піском. Тобто з притаманною вітчизняним управлінцям звичкою заплющили на проблему очі.

«Корова» не була здорова

Санітарний лікар Харкова Тетяна Ковпакова назвала головного винуватця масового отруєння дітей регіону молочними продуктами. Це підприємство «Харківплемсервіс». І під його виробничим дахом, і у виготовленій ним сметані та сирові «висiяли» паличку збудника інфекції. На сьогодні діяльність неблагонадійного виробника призупинено. Така ж участь спіткала і приватне підприємство «Ковальова», що займалося безпосередньою доставкою молочної продукції дитячим закладам області. Як з'ясувалося, посередники часто працювали без супроводжувальної документації. Тобто в принципі могли завезти товар будь-якої якості.

Залізного коня напоїв і згорів

Трагедія сталася у селі Черкаські Тишки Харківського району. Вже під кінець робочого дня 50-річний механізатор вирішив перевірити готовність трактора, який щойно привезли до аграрного господарства з ремонту. Чоловік залив до баку машини дві каністри палива, підпалив цигарку і взявся заливати третю. Тієї ж миті пролунав вибух. У шаленому вогні дотла згорів трактор і серйозно постраждав автомобіль, який стояв поруч.

Людмила Гурченко: Я дуже часто говорю собі «стоп»

Людмила Гурченко: Я дуже часто говорю собі «стоп»

Як геніально вона грала себе саму! У кожному русі — глибокий підтекст, у кожному слові — рух душі. Вона ніби звідти, з минулого, і водночас — над ним. Моновиставу, в якій прима експромтом прожила на сцені Харківської опери власне життя, глядач ладен був дивитися скільки завгодно, причому без антракту. Адже у московській гості захоплювало все — салонний макіяж, яскраво-червоний шкіряний костюм, бездоганна фігура, пропущений через душу монолог, хід думки, поворот голови, реакція на шалені оплески залу. З висоти свого п'єдесталу вона зуміла впізнати у кількох земляках друзів дитинства, довго цитувала вчительку української мови, яка не могла читати Шевченка без сліз і при цьому ненав'язливо повідомила місцевим дівчатам, що черевички з гострими носами більше не в моді. У ній цілком гармонійно вживаються світська пані і бешкетливе дівча з харківської вулиці Клочківської. Причому друга, схоже, з роками стала їй ще дорожчою. Інакше навіщо визнаній актрисі Гурченко потрібно було оголювати власну душу у трьох відверто написаних книгах. Презентація останньої з них — «Люся, стоп!» — і стала для неї формальним приводом в енний раз відвідати місто свого дитинства та юності.

Хотіли залякати, та злякалися самі?

У суботу двох помічників народного депутата Володимира Філенка («Наша Україна») Івана Варченка та Євгена Золотарьова, затриманих за першотравневе носіння «останньої сорочки Януковичу» в Харкові, було звільнено з-під варти. Насправді помічники Філенка мали сидіти в буцегарні ще з добрий десяток днів. Але, зважаючи на величезний розголос, протести громадськості (нещодавно було подано заявку на багатоденне пікетування облдержадміністрації, яке здійснювали більше десятка політичних сил регіону) і намір опозиції звернутися до світової спільноти, влада завернула голоблі. У ситуацію втрутився сам «губернатор» Євген Кушнарьов, який направив звернення на ім'я голови Харківського апеляційного суду Василя Бринцева і прокурора області Василя Синчука з приводу постанов Київського районного суду Харкова. Цей суд, як уже повідомляла «УМ», визнав активістів «НУ» винними в порушенні порядку організації й проведення масових акцій і засудив Золотарьова та Варченка до 15 і 10 діб адмінарешту відповідно.

Скорбота Веселого

Останки 143 воїнів поховали за всіма військовими і християнськими обрядами у селі Веселе на Харківщині. Стихійний цвинтар, де знайшли останній прихисток визволителі Слобожанщини, понад шість десятиліть мав статус неврахованого.