Круті Крути Донецька

Минулої п’ятниці у Донецьку вперше на офіційному рівні вшановували героїв Крут. Уранці біля пам’ятного знака поету Василю Стусу відбувся мітинг, присвячений 91–й річниці подвигу юних вояків Армії УНР. У ньому взяли участь студентська молодь, викладачі, представники громадських організацій, від обласної влади — заступник голови облдержадміністрації Олена Петряєва. Захід пройшов мирно й спокійно.

Ще один Алчевськ?

Заручниками клятих січневих морозів стали мешканці 15–тисячного містечка Родинське, що в Красноармійському районі на Донеччині. Через часткове перемерзання труб системи опалення 102 різноповерхові будинки залишилися без тепла. Це сталося ще 23 січня, після того як сніговий буревій пошкодив кабель, що забезпечував електроенергією дві міські котельні. Комунальні служби не змогли швидко й адекватно відреагувати на ситуацію, як наслідок — у багатьох квартирах розмерзлися труби. При 20–градусному морозі жителі постраждалих осель змушені були виносити зі своїх помешкань воду, яка хлинула в домівки з порепаних труб.

Донецькі так і пруть — до чемпіонства

Донецькі так і пруть — до чемпіонства

Клубний чемпіонат України серед чоловічих команд суперліги перетнув екватор. Матчі третього кола найсильніші вітчизняні клуби зіграли минулих вихідних у спортивному комплексі «Грета» у Дружківці, що на Донеччині. Саме в цьому місті базуються дві команди елітного дивізіону — срібний призер минулого чемпіонату «Промкріплення» та дебютант першості «Грета».

Бо хто Голод забуває...

Бо хто Голод забуває...

20 січня в Україні розпочався розгляд першої судової справи проти людини, яка публічно засумнівалася в тому, що Голодомор 1932—1933 років був геноцидом українського народу. Звинувачуваний — Сергій Шведко, редактор районної газети «Родноє Пріазовьє», яка видається в Новоазовську Донецької області. 25 листопада минулого року він розмістив статтю «Голодомор шагаєт по странє», яка так обурила місцевого бізнесмена і керівника районної організації «Наша Україна» Василя Коваленка, що він подав на автора до суду.

Англійські акценти з міліцейською вимовою

Жахлива подія сталася ще 15 грудня минулого року. Коли мама 11річної Каті прийшла додому з роботи, знайшла свою доньку повішеною на одвірку. Петлю дитина зробила з краватки вітчима. У кімнаті мати знайшла записку: «Я більше так жити не можу. Пробач мене, мамо». Ця подія набула широкого розголосу, і тому для правоохоронців було справою честі якнайшвидше розкрити темну справу.

Усе буде «Донбас»!

Усе буде «Донбас»!

Клубний рух в українському спорті — якщо не брати до уваги ігрові види — розвинений слабо. Тому донецький спортклуб «ІСД» на цьому тлі виглядає білою вороною. На відміну від деяких псевдоклубних організацій, які під спортивною вивіскою переймаються насамперед розкруткою торгової марки, у Донецьку не зчиняють зайвого галасу навколо своєї діяльності, а справді допомагають спорту не просто виживати, а й розвиватися. Особливу увагу «ІСД» надає велосипедистам, важкій атлетиці, стендовій та кульовій стрільбі, не залишаючи без копійчини футбол і хокей.

Навіть у часи світової економічної кризи металургійна корпорація «Індустріальний союз Донбасу» не залишила своє спортивне дітище. СК «ІСД» не просто існує, а й будує плани на майбутнє. Про це в інтерв’ю «Україні молодій» розповів президент клубу Віталій Ковальчук. Розмова почалася з питання про маріупольську важкоатлетку Юлію Калину — матеріал про неї з «УМ» саме лежав на столі президента клубу. «Так, вона не належить до нашого клубу, — каже Ковальчук, — проте ми радіємо успіху цієї дівчинки, як і будь–якого українського спортсмена на міжнародній арені, адже вони створюють позитивний імідж дер­жави у світі».

«Кримська світлиця» грітиме з Києва?

В один з останніх днів минулого року, а саме 29 грудня, наказом, підписаним директором державного підприємства «Газетно–журнальне видавництво» Віталієм Сатаренком і завізованим міністром культури Василем Вовкуном, було звільнено головного редактора газети «Кримська світлиця» Віктора Качулу. Як у «добрі», брежнєвські часи формальною причиною звільнення стали «систематичні порушення вимог наказів і розпоряджень Міністерства культури без поважних причин і неналежне виконання службових обов’язків». Фактично ж, головного редактора, заслуженого журналіста України Віктора Качулу звільнили за те, що на сторінках газети було «занадто багато Президента й патріотичної тематики». Саме такі недвозначні застереження на адресу колективу «КС» та її редактора лунали з уст чиновників міністерства. За словами Віктора Качули, від нього вимагали радикального скорочення колективу редакції, з чим він погодитися не міг, а, зважаючи на специфіку регіону, навпаки, домагався розширення штату журналістів.

«Кассандра» віщувала аншлаг

«Кассандра» віщувала аншлаг

Донецький обласний академічний український музично–драматичний театр став першим серед двадцяти семи нині діючих в Україні музично–драматичних театрів, якому указом Президента України Віктора Ющенка було надано статус національного.

«Багато років театр залишається лідером серед музично–драматичних театрів України й працює на рівних із національними театральними колективами. Статус національного надається не будівлі, а колективу, тому ми відчуваємо підвищену відповідальність перед нашими глядачами щодо якості репертуару. Ми це усвідомлюємо і намагатимемося їх не розчарувати», — сказав художній керівник театру, заслужений працівник культури України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Марко Бровун.

Відлиги не дочекалися...

Відлиги не дочекалися...

Миколаївські рятувальники працюють, не покладаючи рук. Станом на шосту годину ранку понеділка зі снігових заметів на автошляхах області евакуювали 41 людину: зі снігового полону звільнили автобус, сімнадцять вантажівок та сім легкових автомобілів. Як повідомила «УМ» помiчник начальникa Головного управління МНС у Миколаївськiй областi Свiтлана Водолага, за допомогою спеціальної техніки у віддалені села сьогодні постачають найнеобхідніші продукти харчування. За інформацією «Миколаївобленерго», внаслідок погіршення погодних умов від електропостачання відключено 31 населений пункт. В області працюють центри та пункти обігріву для соціально–незахищених верств населення, в яких, станом на неділю, перебували 123 особи.

Історія на межі істерії

Наша газета вже повідомляла, що депутати Донецької міськради вирішили написати «свою історію» й подавати її учням міських шкіл як «урок правди». Народних обранців, більшість яких — представники Партії регіонів, — не задовольняє трактування історії України, рекомендованої до вивчення усім школярам Міністерством освіти. Від цілком абсурдних намірів, слуги народу і за покликанням — «професори й академіки від історії», перейшли до конкретних дій. Спираючись на закони України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про загальну середню освіту», вони прийняли рішення №37/8 від 23.09.09 «Про фальсифікацію історії у шкільних підручниках 5—11 класів при вивченні курсів «Історія України» і «Всесвітня історія», яке вже підписав донецький міський голова, а отже, воно набуло чинності.