Смачний салат... без пестицидів

Смачний салат... без пестицидів

Редиска і огірки, помідори, солодкий перець і цвітна капуста... Важко проминути лоток на базарі чи полицю в супермаркеті, де гіркою, мов на підбір, викладена розкішна городина і садовина. Особливо нині, на порозі літа, коли торішні овочево–фруктові припаси, вирощені на власному городі, або майже вичерпались, або практично «розгубили» вітаміни.

Відпочинок iз душею. І розумом...

Відпочинок iз душею. І розумом...

Відпустка — ідеальний час для того, аби зміцнити здоров’я. Однак, вирушаючи на відпочинок, необхідно врахувати погодно–кліматичні умови регіону, куди прямуєте, і обов’язково порадитися з лікарем. Скажімо, вологий морський клімат може посилити перебіг і спровокувати загострення бронхолегеневих захворювань.

«Домашнє завдання» на літо

«Домашнє завдання» на літо

«Ура, канікули!» Активний сезон відпочинку розпочнеться буквально за лічені дні. Як використати літні місяці, аби діти максимально набралися здоров’я і заслужено «перевели подих» після напружених шкільних буднів і свят? Адже впродовж навчального року сучасні школярі трудяться по 9—10 годин на добу. Саме стільки займають уроки в школі, приготування домашніх завдань, читання, музичні заняття, спортивні тренування та інші «гуртки за інтересами». Навантаження для дітлахів часом перевершує робочий день дорослих. І це, на жаль, позначається на їхньому здоров’ї. Тож перше, що можуть і повинні зробити батьки влітку, — зміцнити здоров’я дитини. Адже від того, як вона відпочине та набереться сил, залежить не тільки її працездатність і успішність у навчанні, а й уміння радіти життю. Тож ці три місяці треба правильно організувати.

«На кожному солярії треба писати: це провокує рак»

«На кожному солярії треба писати: це провокує рак»

З–поміж усіх злоякісних новоутворень шкіри меланома є найбільш підступною, швидкоплинною і агресивною. 18 травня, у День меланоми, який в Україні проходить вчетверте, понад 70 лікарів–дерматологів у 27 містах проведуть безкоштовні огляди щодо раннього виявлення новоутворень на шкірі. В Інституті дерматології і косметології, який очолює професор Ольга Богомолець, буде застосована дистанційна діагностика родимок, яка дозволить лікарям за один день оглянути якнайбільше пацієнтів. Як уберегтися від цієї небезпечної недуги, чому засмага ніколи не буває корисною, а сонцезахисні креми не запобігають зло­якісним новоутворенням шкіри, «Україні молодій» розповіла координатор програми «Євромеланома» Ольга Богомолець.

Як зберегти інтелектуальні здібності до старості

Як зберегти інтелектуальні здібності до старості

Ситуація, знайома багатьом: у відповідальний момент не можемо згадати важливу інформацію — підводить пам’ять. А тут ще й рідні та друзі вказують на нашу забудькуватість. Переживаємо, дратуємось. Як наслідок — погіршується самопочуття, з’являється депресія. Але ж покращити пам’ять і навчитися продуктивно мислити можна. Треба лише додати трохи зусиль.

Цілюща сила рослин

Якщо ви помітили, що у вас чи ваших близьких є проблеми з пам’яттю, не затягуйте з візитом до лікаря.

— Ви завжди можете звернутися до нас, — говорить провізор–фітотерапевт, косметолог, учениця відомого фітотерапевта Данила Зубицького, спадкоємиця технології та рецептури його ліків, керівник виробництва «Скарбниця народної медицини» Тетяна Ансович. — Ми пропонуємо цілу низку рослинних засобів для покращення роботи нервово–психічної системи, зокрема пам’яті.

Вийти з темряви

Ще донедавна медики вважали втрату зору «прерогативою» літніх людей. Однак нині, за спостереженнями вітчизняних офтальмологів, ця проблема дедалі більше турбує тих, хто зовсім недавно перетнув «віковий екватор» — сорокаріччя. Хвороби очей тривалий час можуть ніяк себе не проявляти, і в цьому їх підступність. Тому кожен чоловік і жінка зрілого віку, наголошують лікарі, має регулярно навідуватись у кабінет окуліста для профілактичного огляду. Адже найпоширеніші і найскладніші «вікові» хвороби очей — катаракта і глаукома — можуть призводити до сліпоти. Аби не поринути в цілковиту темряву, зазвичай достатньо кількох зважених кроків. Насамперед — уваги до себе.

Чому ти, серденько, тріпочеш?

Чому ти, серденько, тріпочеш?

Статистичних даних щодо кількості хворих на аритмію в Україні немає. Європейські кардіологи, проаналізувавши власні дослідження, дійшли висновку, що ця недуга вражає 12 людей із тисячі. Враховуючи, що у країнах Старого світу здоровий спосіб життя культивується віддавна і не є даниною швидкоплинній моді, ситуація там не видається катастрофічною. Натомість у нас, навіть за відсутності спеціального обліку, кардіологи можуть підтвердити: кількість хворих на аритмію з кожним роком зростає. Це при тому, що ми, за хибною звичкою, терпимо біль до останнього, уникаємо профілактичних оглядів, отже, не поспішаємо посвятити у свої проблеми людей у білих халатах...

І начхати на застуду!

Підхопити ГРЗ і злягти в ліжко з високою температурою навесні дуже образливо: природа оживає, погода тяжіє до тепла, а ти — в ліжку із закладеним носом. Проте саме цей мінливий час, коли сонце ніби гріє, але вітер ще пронизливий, земля не встигла прогрітися, а дощ буває холодним і непривітним, дуже легко підхопити застуду. Тим паче, після зими наш організм виснажений браком вітамінів, тож не завжди спроможний чинити опір вірусам. Якщо нежить, кашель і головний біль уже обеззброїли вас, замкнувши в чотирьох стінах, то виборсатися з лабетів хвороби допоможе лише лікар. Однак будь–яку хворобу легше попередити. Для цього лікарі радять:

Здоров’я зумисне: їжте корисне!

Мати гарний вигляд і водночас чудово почуватися — природна потреба людини. Коли весняне сонечко дозволяє нам нарешті зняти iз себе «броню» з теплого одягу, багато хто, перебираючи гардероб, схвильовано нарікає, що улюблені речі раптом «зменшилися в розмірі». Обмін речовин, який узимку зазвичай пригальмовує, і обмеження фізичної активності роблять свою чорну справу. Результат — кілька (або й більше) зайвих сантиметрів на талії, стегнах, і, зрозуміло, зіпсований настрій... Ми «раптом» розуміємо, що час братися за себе всерйоз, починаємо перебирати дієти, намагаючись вибрати найефективнішу (щоб схуднути швидко і без надмірних зусиль), продумуємо комплекс фізичних вправ, для якого потім «катастрофічно бракує часу». Однак, на думку лікарів, виправити ситуацію можна, розпочавши з елементарних кроків. Насамперед — налагодивши своє харчування.