Сімнадцятирічний маніяк

Тіло маленької дівчинки на розі вулиць Луганської та Сагайдачного поруч з баками для сміття знайшов випадковий перехожий. Саме він сповістив міліцію про НП, яка вже другий день поспіль не сходить з уст приголомшених харків'ян. У ході слідства з'ясувалося, що вбита дитина і є тією школяркою, яка, згідно з повідомленням батьків, днями не повернулася додому після уроків.

Битва за Тараса

Представники ВО «Свобода», Української консервативної партії та Молодіжного націоналістичного конгресу не дозволили керівникам Харківської області покласти 9 березня квіти до підніжжя бронзового Кобзаря. Поважну колону у святкових краватках не врятував навіть міліцейський кордон. Адже рішуче налаштовані пікетники були готові дістати управлінців навіть через голови оперативників.

З «язиком» наввипередки

Харківська міськрада таки надала російській мові статус регіональної. За цю пропозицію проголосували 53 депутати. І лише троє з риторичним «Ганьба!» та «Ви розпалюєте міжнаціональну ворожнечу» принципово покинули сесійну залу. На думку мера Володимира Шумілкіна, який, власне, й ініціював розгляд цього питання, відтепер у Харкові під час виборів уже ніхто не спекулюватиме мовною проблемою. А сама мова (звісно ж, російська) використовуватиметься фактично скрізь — у системі освіти, державних органах управління, судочинстві та «в багатьох інших аспектах».

Занадто високо літає

Занадто високо літає

Харківська обласна рада не відгукнулася на пропозицію Генпрокуратури дати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності чотирьох депутатів обласної та районних рад. Причина як для «регіонального парламенту» доволі незвична —відсутність кворуму. Тобто у переддень жіночого свята 32 із 68 народних обранців, очевидно, віддали перевагу корпоративному або сімейному застіллю і «на роботу» не приїхали.

Не згаси вогонь холодом заяв

Не згаси вогонь холодом заяв

У цікаву ситуацію потрапив глава Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков. Його вже кілька місяців поспіль, мов грізна тінь батька Гамлета, переслідує народний депутат Василь Салигін. Спочатку «регіонал» звинуватив «нашоукраїнця» у підкупі виборців різдвяними цукерками для дітвори, потім лякав неминучою сваркою з мером. Трохи пізніше взявся переконувати громадськість у тому, що на березневих виборах його «синьо-біла» команда візьме дві третини в обласній раді і нарешті оголосить «помаранчевому» «губернатору» «імпічмент». А нещодавно, схоже, для більшої надійності пустив у хід і важку артилерію: звинуватив обласного голову у намірі... загасити в центрі Харкова Вічний вогонь та розпочати будівництво на святому місці навпроти двох соборів розважально-культурного центру.

Штраф за відморожені хвости

На автошляху Харків — Сімферополь співробітники ДАІ та «Беркуту» затримали громадянина Сирії, який перевозив у легковому авто чотири мавпочки та 130 черепах. Свій живий товар контрабандист спакував у дві непримітні на перший погляд коробки. Правоохоронці, зупинивши автомобіль для огляду, можливо б взагалі не звернули на них увагу, якби не специфічний запах у салоні.

Бунтар

Бунтар

У пік лютневих морозів по харківському телебаченню показали просто неймовірний сюжет. На подвір'я в плавках босоніж виходить мужній чоловік, занурюється майже по плечі у величезну кучугуру снігу і дає зрозуміти журналістам, що вже готовий відповісти на всі їхні запитання. Націлені в його бік мікрофони ідеально вловили спокійний тембр голосу, а не очікуване клацання зубів, і довгий філософський трактат на тему єднання людини з природою.
Після такого кадру чомусь здалося, що цей умиротворений характерник серцем уже десь над нами і йому, досконалому, немає ніякого діла до енерговитратної мімікрії навколишнього світу. Але дарма. Як з'ясувалося пізніше, нетутешня личина буддiйського монаха ідеально приховує душу справжнього бунтаря. І, до речі, ніскільки не завадила йому об'їздити всю Україну, написати близько трьохсот пісень, вибороти титул лауреата кількох республіканських конкурсiв бардів, організувати персональні виставки живопису та батику. А ще Ігор Березюк як професійний біолог тривалий час досліджував морські глибини, борознив матросом водну далечінь і понад усе цінує власну свободу. Або точніше — право на повну самореалізацію через пізнання світу й себе самого.

Виростив корову — отримай нагороду

Усі тваринницькі підприємства Харківщини, незалежно від форми власності, отримають цього року за кожну вирощену корову по тисячі гривень преміальних. Аби грошей вистачило на всіх, управлінці облдержадміністрації виділили на вищезгадану програму три мільйони бюджетних коштів. Як повідомила заступник начальника обласного управління агропромислового комплексу Олена Кулик, цією скромною матеріальною підтримкою чиновники намагаються врятувати тваринницькі комплекси від повного знищення.

Життя після Жолдака: шоку не буде

Класичний принцип «Святе місце порожнім не буває» чомусь і понині не спрацював під дахом Харківського театру імені Шевченка. Із трьох посад — директор, худрук і головний режисер, які ще півроку тому неподільно утримував за собою Андрій Жолдак, сьогодні без вакансії тільки перша. Це крісло «успадкувала» одразу після від'їзду великого експериментатора до Берліна професійний економіст Маргарита Сакаян. Кастинг же творчих особистостей триває і досі, проте безрезультатно. «Сам по собі новий режисер з'явитися не може, тільки через постановку вистав», — говорить пані директор. І при цьому додає, що у шевченківців уже є солідний досвід роботи без худрука і головрежа, тому колектив наявність цих вакансій як творчу драму не сприймає. Тим більше що бажаючі попрацювати з успішною трупою активно оббивають театральний поріг. Найбільш вірогідними кандидатами на співпрацю в українській драмі Харкова називають пітерця Володимира Тиккє і киян Мирослава Гринишина, Дмитра Богомазова та Андрія Білоуса.

«Язик» до виборів доведе

Уже через десять днів мова сусідньої держави у першій столиці УРСР може отримати статус офіційної. Про це заявив мер Харкова Володимир Шумілкін, який має намір винести проект відповідного рішення на розгляд березневої сесії міськради. Стара ідея набула нового імпульсу після недавньої ратифікації Верховною Радою України Європейської хартії про мови. Ця звістка в письмовому вигляді днями надійшла до мерії, що й стало причиною чергового сплеску емоцій.