Столицею декабристського руху була Кам’янка

Столицею декабристського руху була Кам’янка

14 грудня 1825 року на Сенатській площі в Петербурзі, коли на престол мав зійти Микола I, розпочалося повстання декабристів. Того дня на площу прийшли майже три тисячі солдатів та матросів, очолювані тридцятьма офіцерамидекабристами. Імператор ще за два тижні знав про підготовку заколоту. Втім, спочатку він справді розгубився.
До повстання на Сенатській площі декабристи старанно готувалися ще з 1821 року, коли в Україні було створене Південне товариство. Велася така підготовка і в тихому та мальовничому містечку на Черкащині — Кам’янці. Тут розташовувалася центральна садиба Катерини Давидової, матері декабриста Василя Давидова, який був одним із керівників Кам’янської управи.

Повнолітній довгобуд

Повнолітній довгобуд

Черкащина — єдиний регіон в Україні, в якому досі немає обласної дитячої лікарні. Це при тому, що, за статистикою, в області на 10 тисяч дітей віком до 18 років реєструється 22 тисячі хвороб, тобто в регіоні практично немає здорових дітей.

Черкаська Голгофа

Черкаська Голгофа

Ця страшна сторінка в історії Черкащини донедавна була «білою плямою». Та завдяки архієпископу Черкаському і Канівському Софронію, який першим ініціював дослідження архівних документів про червоний терор проти священнослужителів у центрі України, люди дізналися правду. Вдалося опрацювати понад 800 «справ» на служителів церкви. 144 мученики, невинно убієнні горезвісними «трійками», церква прирахувала до лика святих. А черкаські художники на пам’ять про них написали ікону, де над ликами священиків — зруйнований храм, скинутий дзвін, тюремна вишка і сухе дерево, як символ знищеної віри.

Черкаси без переправи?

Великою проблемою для Черкаської області, котру треба терміново вирішувати, став міст через Дніпро. «Ще в 2002 році експерти зробили висновок, що цей міст є аварійним, — розповів «УМ» голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко.

Вірус СНІДає щодня

Вірус СНІДає щодня

Першого грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом та День порозуміння з ВІЛпозитивними людьми, яких щороку стає більше. За словами виконавчого директора МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Андрія Клепікова, Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю нових випадків інфікування ВІЛ.

А в зоопарку левам м’яса не додають

До Черкаської міської ради із заявою звернулися члени трудового колективу міського зоопарку. Працівники звіринця висловлюють недовіру своєму директору Віталію Турському і відмовляються працювати під його керівництвом.

Непрохані «квартиранти»

Незвичні «сусіди» завелися в домі Олександри та Володимира Маманінових у ванній кімнаті.

Як повідомив «УМ» керівник прес–служби Головного управління МНС у Черкаській області Олег Ткаченко, господарі боролися з комахами дихлофосом. Але «мутанти», з’являлися знову і знову. Терпець господарів увірвався після того, як вони по телебаченню почули інформацію, що від укусів цих комах помер чоловік. Тоді люди й зателефонували до еменесників Золотоноші.

Віддам гадів у хороші руки

Віддам гадів у хороші руки

Не кожен зоопарк може похвалитися такою рідкісною колекцією рептилій, яку зібрали черкащани Тетяна та Євген Каспіровичі. Почалося все 20 років тому, коли ця родина ветеринарів звільнялася з роботи в зоопарку. Тоді там не залишилося фахівців, котрі б могли працювати зі зміями. Тому Тетяна та Євген пожаліли гадів і викупили їх.

«Рогатого» замовляли?

У Черкасах дістатися до потрібного місця, особливо якщо ви збираєтеся туди в компанії своїх друзів чи однокласників, можна, замовивши... тролейбус. Таку послугу для пасажирів пропонує комунальне підприємство «Черкасиелектротранс». І, як розповів «УМ» головний інженер цього підприємства Олег Заєць, така пропозиція на ринку перевезень у місті користується сталим попитом.

Кумейківське літо Ірини Білик

Кумейківське літо Ірини Білик

Сьогодні шанувальники творчості Ірини Білик її іменем називають небесну зірку. А в мальовничих Кумейках Черкаського району добре пам’ятають співачку ще школяркою. Адже саме з цього села походить родовід Ірини Білик. Тут жили її дідусі та бабусі й по материній, і по батьковій лінії. А шкільні канікули дівчинка проводила саме в Кумейках.