Ікра і піонери

Ікра і піонери

Свіжі сили, які залишили на останній день Українського тижня моди (UFW), два молододизайнерські проекти — «Нові імена» і Fresh Fashion — оптимізму не вселили, яскравих зірок із цього «призову» у найближчому майбутньому не передбачається. Зате нових локальних брендів може побільшати. Дизайнерський дует Діни Кравченко та Андрія Спасова для ikra продемонстрував, як у нашій країні легко стати дизайнерами: Андрій — байєр і директор дніпропетровського бутіка Avantime, Діна — улюблена клієнтка магазину, за три тижні вони зробили «колекцію». Навіщо вони це зробили і які перспективи модного дому ikra з такими колекціями — залишається тільки фантазувати. Здивувала Тетяна Андрейченко, яка показала у рамках Fresh Fashion ностальгійну чоловічу колекцію Falling Empire.

Чекаємо на тиражі

Чекаємо на тиражі

Учора фешн–патріоти закінчили свій весняний з’їзд. Український тиждень моди, представивши «нові паростки» — молодих дизайнерів у проектах «Нові імена» та Fresh Fashion, і колекції чоловічої моди від Анни Сосновської, і WAWA — відпрацював страшну кризову весну. Нічого екстраординарного не сталося: ті троє–четверо, хто мав показати, що українська мода може конкурувати у світі, показали високий клас, ті, хто мав епатувати, епатували, дизайнери, які працюють на своє клієнтське коло, не ризикували й далі, словом — кожен у своєму амплуа. Дизайнери своє мистецтво показали, тепер слово за байєрами, які захочуть це продавати.

Хто така криза і як вона одягається?

Хто така криза і як вона одягається?

«Генеральний партнер української моди — це ти. Одягнись в українське!» — цей слоган на центральному місці серед рекламних банерів Ukrainіаn Fashion Week, який відкрився в четвер у приміщенні Acco International, означає не лише те, що цього року в українського Тижня моди немає генерального спонсора, а й заклик спільними зусиллями вийти з кризи.

Хором співати Шевченка

Хором співати Шевченка

Коли в Палаці «Україна» увесь зал співає разом із Могилевською чи Козловським — нічого дивного, попсові хіти «в’язнуть» у мізках не просто так, а завдяки плановим ротаціям на радіо й телебаченні. Але коли зал підспівує в Опері «Заповіт» і «Реве та стогне Дніпр широкий», це, знаєте, вражає. І найголосніше підспівували в понеділок у «державній» ложі — Віра Іванівна Ульянченко витягувала разом із капелою «Думка» найвищі ноти, їй вторував голова комітету з шевченківських премій Микола Жулинський, Президент і міністр культури підспівували беззвучно. Завдяки тому, що Віктор Ющенко вставав на кожну пісню на слова Тараса Шевченка, частину урочистого концерту, присвяченого 195–й річниці найшанованішого українського письменника, зал прослухав стоячи.

Десята «Книжка року» і прогрес

Десята «Книжка року» і прогрес

Шостого березня, коли всі київські офіси екстерном святкували 8 березня, рейтинг «Книжка року» святкував своє десятиріччя. Поздоровлення в редакції і на врученні нагород за найкращі книжки 2008 року різнилися тим, що видавці, письменники, критики, вчені, журналісти спочатку обережно цікавилися, чи святкуєш ти це свято, і якщо кивала ствердно, починали вітати. Я запитала Ярину Ясиневич, керівника апарату міністра освіти і науки Івана Вакарчука, чи вітав шеф із міжнародним жіночим днем, і почула: «Ні, він вітатиме з днем матері. Я теж усім казала, що я печерна націоналістка, тому 8 Березня не святкую», — віджартувалася Ярина. Усім запрошеним на «Книжку року» жінкам на вході дарували червоний із жовтими прожилками тюльпан, весняний і рипучий. Як з’ясувалося, від Анатолія Толстоухова, співзасновника рейтингу, який у цей день хворів на запалення легенів.

Лауреати з «корочками»

Лауреати з «корочками»

У понеділок у Національній опері України Президент вручатиме Національні премії імені Т. Шевченка в галузі літератури, мистецтва, публіцистики і журналістики. Шевчен­ківський комітет, який засідав наприкінці лютого, визначив п’ятьох лауреатів із десяти можливих за статутом. За інформацією «УМ», особливих суперечок чи скандалів на засіданні не трапилося: лауреати набирали по 20–21 голосу. Це при тому, що були присутні 21 член комітету — всі, крім Олега Скрипки і Романа Віктюка. До речі, Роман Григорович не з’явився на жодному зібранні Шевченківського комітету.

Салон скульптури і салонність...

Салон скульптури і салонність...

Із вівторка в Українському домі працює Великий Скульптурний Салон — виставка, на якій можна побачити шедеври геніїв пластики XX століття — Альберто Джакометті, Жана (Ганса) Арпа, Генрі Мура, дізнатися, чим скіфські статуї відрізняються від половецьких баб, і доторкнутися до вапнякових чи гранітних охоронців роду, зрештою, купити собі бронзову дівчину на згадку чи дерев’яну Юлю Тимошенко з помаранчевим гарбузом. Крім «продажного», прикладного, аспекту — скульптори, які хотіли презентувати свою творчість і продати роботи, самі орендували виставкові бокси і самі приймали відвідувачів, є на Салоні і культурологічний аспект. Перший поверх Українського дому заставлений скіф­ськими бабами, але, як каже директор Дніпропетровського історичного музею імені Д. Яворницького Надія Капустіна, «скіфських баб немає, є скіфські статуї, тому що баба — від балбан, у тюрків це предок, і друге слово — палпан, це богатир, і баби бувають тільки половецькі».

Вакарчук співатиме «Вночі»

Вакарчук співатиме «Вночі»

Святослав Вакарчук вирушає у всеукраїнський тур із проектом «Вночі». Напередодні піар–агент­ство, яке обслуговує тур, розіслало журналістам листи від імені фронтмена «Океану Ельзи», де він запрошував на прес–конференцію і просив принести свою улюблену книгу. Лист був дуже позитивний, сам Вакарчук на прес–конференції теж випромінював позитив і політкоректність — на запитання російською відповідав російською, без зіркового роздратування говорив про речі, які вже, очевидно, повторив не одну тисячу разів, був милим і соціально активним.

Художників восени рахують

Замість 12 художників — 20, замість березня — жовтень, це головні новини, які повідомили на прес–конференції в середу керівники PinchukArtCentre. Це означає, що виставку сучасних українських художників, які претендують на премію у галузі сучасного мистецтва від PinchukArtCentr, й оприлюднення імені того, хто отримає 100000 гривень, переносять на півроку. Слово «криза» на прес–конференції не пролунало, натомість генеральний директор Центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre Екхард Шнайдер сказав, що PinchukArtCentr завдяки премії створив гігантську базу даних українських художників, що вперше в Україні застосовувалась практика відбору художніх робіт по інтернету, що хороших робіт було стільки, що експерти так зворушилися від кількості заявок — 1101, що замість виставки 12 номінантів вирішили зробити виставку 20 і їм дали більше часу підготуватися до виставки.

У моді — стоїцизм

У моді — стоїцизм

Головні світові Тижні моди, хоч і з втратами, але тримають марку. 20 лютого закінчився нью–йоркський Mersedes–Benz Fashion Week і тиждень чоловічої моди в Мілані, сьогодні завершує роботу модна п’ятиденка в Лондоні, відсьогодні і до 4 березня в Італії проходитиме тиждень жіночого прет–а–порте Milano Moda Donna, затим буде Париж. Генеральний продюсер Ukrainian Fashion Week Володимир Нечипорук сказав на недавній прес–конференції: «Коли восени минулого року мене запитували, чи буде наступний український тиждень, я говорив, щоб буде, навіть якщо моделі ходитимуть по доріжках Пушкінського парку, а підсвічувати їм доведеться ліхтариками». До крайнощів не дійшло — Ukrainian Fashion Week відбудеться з 12 по 17 березня в Києві, в Пушкінському парку.