Футбольний джаз Ніно

Футбольний джаз Ніно

Від самого початку Євро–2012 фан–зона на майдані Незалежності, здається, ніколи не спить. Навіть 20 червня, яке стало першим «вихідним» футбольного чемпіонату, тут було кому «запалити» публіку — замість футболістів це зробили грузинські музики. «Концертний сезон» у столичній «території футболу» відкрився виступом Ніно Катамадзе разом із гуртами Insight та Mgzavrebi.

Товариство німих опівнічників

Товариство німих опівнічників

Привітна Одеса вже втретє потішила шанувальників класикою німого кіно під відкритим небом — з 15 по 17 червня на причалі морського вокзалу проходив фестиваль «Німі ночі». Упродовж трьох днів, починаючи з 10–ї години вечора, на великому екрані демонстрували шедеври німого кінематографа, які наживо озвучували музиканти. Більшість із цих фільмів в Україні були презентовані вперше.

Скандинавська хвиля

При згадці про скандинавський кінематограф на думку спадають хіба що культовий шведський режисер Інгмар Бергман та великий данський кіноекспериментатор Ларс Фон Трієр. І якщо їхні повнометражні стрічки сповна розкривають усю глибину «нордичного» кінематографа, то секція короткометражного кіно для вітчизняного глядача залишається за густою сніжною завісою.

Почути німе

Почути німе

«Перлина біля моря», сонячна Одеса, сьогодні перетвориться на європейську столицю німого кінематографа. З 15 по 17 червня тут триватиме кінофестиваль «Німі ночі». На причалі морського вокзалу просто неба показуватимуть давно забуте німе кіно, не менш вартісне, а почасти й куди шедевральніше за сучасні стрічки.

Про що мріяти цього року?

Про що мріяти цього року?

Уже дев’ятий рік поспіль міжнародний етнічний фестиваль «Країна мрій» (22 та 23 червня) знов згуртує усіх любителів народної музики та розваг. До народного гуляння залишаються лічені дні, а учасники фестивалю — письменники брати Капранови — підгодовують увагу всіх охочих відвідати «Країну мрій». У прямому сенсі — підгодовують. Учора під стінами музею Гончара Віталій та Дмитро варили у казані українську кашу з сокири і розповідали про родзинки майбутнього дійства.

Барокове кіно

Барокове кіно

Бутафорські діаманти, живописні ікони, відео–інсталяції, кремезні скульптури, кунсткамери, широкомасштабні полотна та графіті заселили стіни Національного художнього музею України. Вже більше місяця тут триває виставка «Міф «українське бароко», в якій зібрана унікальна експозиція з творів різного покоління українських художників: від XVII століття і до наших днів. «Лінія бароко», на думку організаторів Галини Скляренко та Оксани Баршинової, триває і досі, адже присутність цього стилю відчутна навіть у сучасному мистецтві.

Коньяк по–українськи

Коньяк по–українськи

Уперше на Фестивалі європейської літератури у місті Коньяк спеціальним гостем стане країна, що не є членом Євросоюзу. Українські видавці та письменники котрий рік говорять про цю подію, проте бракувало обов’язкової умови — шістьох авторів, перекладених французькою...

Юрко Циркуль та його друг «Їжак»

Юрко Циркуль та його друг «Їжак»

Місцем вручення премії обрали невеличке містечко Жовква, що у Львівській області. Тріумфатором став Валентин Бердт, автор книги «Мій друг Юрко Циркуль та інші», який отримав диплом почесного першого лауреата та грошову премію у розмірі 10 тисяч гривень.

Поміж нами, фахівцями

29 травня близько 100 музейних працівників з усіх областей зібралися в Музеї книги та друкарства України, аби відзначити найактивніших фахівців та нагородити преміями найрезонансніші події у професійній галузі. Така акція відбулася вже всьо­ме.