На висоті, але не тій

На висоті, але не тій

Міжнародний турнір «Зірки жердини», який традиційно проводить у Донецьку уславлений стрибун, Герой України Сергій Бубка, давно вийшов за межі суто спортивного дійства. Це не лише змагання, а й шоу, адже атлети мають змогу стрибати під улюблений музичний супровід. ХХІ турнір «Цептер — Зірки жердини» зібрав під дахом Палацу спорту «Дружба» 22 провідних стрибунів із 12 країн світу. Для більшості із них старти минулих вихідних стали чудовою репетицією до чемпіонату світу в приміщеннях, що відбудеться за тиждень у Катарі.

Свято краси і гламуру

Свято краси і гламуру

«Незважаючи на популярність жанру, дотепер в Україні не було створено жодного вітчизняного україномовного мюзиклу з оригінальним сюжетом і авторською музикою. Вистава «Глорія» стане першим таким твором, із дотриманням усіх законів жанру», — запевняє Марко Бровун, художній керівник Донецького національного академічного українського музично–драматичного театру. Нову постановку покажуть уже за пару днів — якраз на 8 березня. «Це буде справжнє свято краси й гламуру», — зазивають в адміністрації театру потенційних глядачів, спокушаючи їх різними приємними несподіванками.

І що воно так «штиняє»?

І що воно так «штиняє»?

«Вставши вранці, як завжди пішла на кухню, відкрила кватирку: від ковтка «свіжого» повітря відразу ж стало дерти у горлі. Думала, що біля будинку хтось запалив сміття. Проте й по дорозі на роботу, проїхавши майже півміста з мікрорайону «Сонячний» до проспекту Богдана Хмельницького, неприємний присмак повітря відчувала, дихати було важко. Впродовж дня почувала себе не дуже добре, боліла голова», — згадує жителька донецького мікрорайону «Сонячний» Світлана Федоренко. Й не одна вона відчула того дня, що з повітрям у місті щось не так. А кількість скарг до Донецької міської санепідемстанції побила всі рекорди: дзвінки надходили з різних районів міста. Тому працівники санепідем­станції негайно взяли проби повітря і, як з’ясувалося, нюх донеччан не підвів.

Маестро Василенко: Богдан повернеться додому

Маестро Василенко: Богдан повернеться додому

Завтра в Національній опері України даватимуть «Євгенія Онєгіна». У ролі Греміна — «найвідоміший бас слов’янського походження», народний артист СРСР Анатолій Кочерга, у ролі Онєгіна — український баритон, соліст московської «Нової опери» Віталій Білий. Зібрав українських оперних зірок, які прикрашають провідні сцени світу, диригент Донецького національного академічного театру опери та балету імені Анатолія Солов’яненка Василь Василенко, який, власне, і стоятиме завтра за диригентським пультом. Минулий рік для Василя Василенка був дуже успішним: його рідному театру указом Президента України Віктора Ющенка надано статус національного, сам маестро був удостоєний звання народного артиста України, побачила світ чергова поетична збірка «Тотоха» — від назви історичного пагорбу біля рідного його серцю козацького Медвина, що на Київщині.

Поки після уроку, або по–театральному — «співанки», маестро «набивав» пахучим тютюном свою люльку, я порозпитував солісток театру Тетяну Плеханову (сопрано) та Наталку Матвєєву (мецо–сопрано) і про їхнього керівника. «Надзвичайно творча, закохана в музику людина. Темпераментний, дієвий, дає багато матеріалу для сприйняття і, головне, може показати, навчити, направити. Працювати з ним цікаво і легко: він генерує ідеї, сам захоплюється ними і спонукає до цього інших», — охарактеризували свого шефа співачки. А ще маестро Василенко — людина патріотична, про цю чесноту майстра свідчить і його творчість.

Про оперне мистецтво і національну культуру поговорив із Маестро журналіст «УМ».

Сніг на голову

Сніг на голову

Зупиняється транспорт, автошляхи заблоковані, сотні населених пунктів залишилися без світла, під вагою снігу вже провалюються дахи житлових будинків. На боротьбу з наслідками складної метеорологічної ситуації кинуто чималі людські і матеріальні ресурси, але роботи ведуться із перемінним успіхом. Водночас сподіватися на значне поліпшення ситуації, здається, можна буде лише з приходом весни — останні прогнози синоптиків зовсім не радують.

У Дружківці труби рве

У містечку Дружківка сталася техногенна аварія. У середу близько дев’ятої ранку на вулицях Богдана Хмельницького, Паторжинського і Радченка вихлюпнулося понад 146 кубічних метрів неочищених стічних вод. Місто залило нечистотами через прорив самотічного каналізаційного колектора, діаметр якого складає 1000 мм.

Янукович ще не Президент, а республіка вже Донецька?

Ще не оприлюднені остаточні результати президентських виборів, а у вотчині одного з кандидатів антиукраїнські сили вже почали відверті антидержавні «поползновєнія». Днями біля пам’ятника Артему в Донецьку, по сусідству з міською радою, відбувся мітинг, присвячений 92–й річниці утворення Донецько–Криворізької республіки. Хоча заявку на мітинг подавала Слов’янська партія, головними на акції були представники громадської організації «Донецька республіка», реєстрацію якої скасувало управління юстиції через її антидержавний характер.

Горлівські сади Семіраміди

Горлівські сади Семіраміди

Cади Семіраміди — одне з семи чудес світу кануло в Лету дві з половиною тисячі років тому. Сучасникам від них залишилися лише описи, але деяким жителям міста Горлівка, які мешкають по проспекту Леніна, 134, пощастило побачити щось подібне на даху свого будинку. Якраз над четвертим під’їздом на плоскому даху п’ятиповерхівки розкинувся такий собі ботанічний сад. Чи хтось навмисне це зробив, чи випадково, але просто на будівлі, як шпилі, «вимахали»... розкішні тополі.

Ні тепла, ні світла

Родинське, що на Донеччині, переслідує синдром Алчевська. Не встигли рятувальні та комунальні служби налагодити нормальне життя мешканців 15–тисячного міста після техногенної аварії, що сталася 23 січня, як виникла ще одна. Минулих вихідних, а точніше в суботу ввечері, всі жителі Родинського були позбавлені не лише тепла, а й електропостачання. Причиною мороку став вихід із ладу двох повітряних кабелів високої напруги, які забезпечували електроенергією населений пункт.