НЬЮЗРУМ
Перевтілення Комаровського
Для дітей він — просто дядя Женя, для батьків — доктор Комаровський. На сайті відомого педіатра з Харкова можна прочитати багато відгуків на кшталт: «Дуже прикро, що побачила вашу програму тільки зараз, коли моїй дитині вже два роки, — вже встигли зробити досить багато помилок».
Поява майже два роки тому Євгенія Комаровського у медично–просвітницькій програмі про здоров’я дітей «Школа доктора Комаровського» на телеканалі «Інтер» стала приємною несподіванкою для глядачів, яких частіше балують розвагами, аніж корисною, цікаво поданою інформацією. Практично безпрецедентно, після уже першого сезону в ефірі, «Школа...» заслужено отримала «Телетріумф» — і це рішення експертів національної телепремії одностайно (!) схвалили незалежні телекритики.
Спробуємо з’ясувати, чи докладає надмірних зусиль український «Беджамін Спок» — книгу Євгенія Комаровського «Здоров’я дитини і здоровий глузд його родичів» перевидавали в Україні та Росії уже майже двадцять разів — щоб бути популярним телеведучим?
Кульгава грамотність
Кожен має право на помилку. Але якщо мовні огріхи — не виняток, а правило, то це вже ознаки непрофесіоналізму і безграмотності. В ефірі вітчизняного телебачення їх немало. Найдрібніші помилки помічає Анатолій Капелюшний, викладач кафедри мови засобів масової інформації журфаку Львівського національного університету імені Івана Франка.
Комерція і невгамовне «Малятко»
Коли мороз змушує дітей прогулювати уроки, тема їхнього спілкування з телевізором особливо актуальна. Хоч би скільки батьки і вчителі доводили, що дивитися «ящик», тим паче довго, — некорисно, ввімкнути «домашнього улюбленця» прагне більшість дітей. А чим іще зайнятися у домашніх чотирьох стінах? Це у заможних сім’ях, якими, зокрема, є й чиновницько–управлінські, телевізор може бути далеко не на першому місці серед дитячих розваг. Водночас навіть у нецентральних районах Києва (у невеликих населених пунктах — і поготів) дуже багато осель досі не мають інтернету, а можливості батьків обмежені. Адже вони не можуть ні купити DVD–програвач із ліцензованими, хорошої якості, дитячими дисками, ні відвести дитину на гурток у дитячу студію чи сільський клуб — такі заклади вже не перший рік не працюють.
НЬЮЗРУМ
Віталій Портніков: Ми не хочемо показувати емісарів влади і партій
Віктор Андрієнко: Не боюся бути клоуном
В арсеналі творчих робіт актора і режисера Віктора Андрієнка — мало не сотня різних проектів: фільми, де він грав ролі і працював каскадером, гумористичні скетчі, серіали, «Велика різниця» по–російськи, по–українськи і по–білоруськи, по–казахськи. Але найпоширеніша найперша асоціація щодо Андрієнка — «довгоносик». Незважаючи на те, що гумористичний серіал не показують уже більше 10 років.
Зустрілися з паном Віктором ми перед прокатною презентацією фільму Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» у столичному «Кінопалаці», де мій диктофон постійно фіксував сторонні репліки: «Ніколи б не подумала, що ви так блискуче зіграєте серйозну роль полковника Смірнова», «Сподіваємось, ви знайдете час, щоб зустрітися зі студентами»...
Лідія Таран: Хочу, щоб «розважалівка» була пізнавальною
На відміну від інших ведучих новиннєвих випусків, Лідія Таран iз «1+1» з’являється на екрані в різних амплуа: то танцювала на паркеті заради здійснення бажання дитини, то вела спортивний проект, а зовсім недавно відшуковувала у сільській глибинці найкрасивішу українку. Про особливості своєї роботи розповідає володарка двох індивідуальних «Телетріумфів» та третього — командного, за «Сніданок з «1+1», частиною якого є вранішні новини.
Парад маразмів та інших талантів
З початком нового року прийнято сподіватися на краще і складати прогнози на наступні 365 днів. Подивившись кілька прем’єр на вітчизняних каналах, ейфорії від новинок глядач не відчув. Й уважне ознайомлення з програмою телепередач на найближче майбуття пророкує йому, здається, не надто багато захоплюючих проектів. Чого точно буде немало в українському телеефірі — адаптованих форматів і російських зірок.