Автономне плавання

Автономне плавання

В одному з класів Маріупольської школи юнг імені Нахімова можна познайомитися не тільки з будовою корабля, а й методами ведення боротьби за його живучість. Юні вихованці вивчають тут досвід, запропонований свого часу ще адміралом Степаном Макаровим, який винайшов спеціальний пластир для швидкого «латання» пробоїни та інші способи порятунку корабля. А вихователі–інструктори в цей час всерйоз переймаються проблемою «непотоплюваності» самої школи юнг. Адже так сталося, що унікальний навчальний заклад, аналогів якому немає в Україні, напередодні свого 40–річчя опинився в досить незавидному становищі. Буде дуже шкода, якщо через пару літ на розбурханих хвилях нашого буття залишиться тільки вицвіле рятувальне коло із напівстертими словами «Маріупольська школа юнг імені П. С. Нахімова».

Люди гинуть за вугілля

Люди гинуть за вугілля

«Раптовий викид вугілля під час здійснення робіт у зоні високої напруги гірничого масиву та геологічного порушення, ведення яких у цей час тут було заборонено», — такий висновок про причини аварії на донецькій шахті імені Скочинського зробила комісія експертів. Підземна трагедія на вугільному підприємстві сталася 6 червня на глибині 1250 метрів. 36 гірників зуміли вийти з небезпечної зони, піднялися на поверхню і були госпіталізовані (троє у важкому стані). Тіла 13 загиблих шахтарів розшукували й відкопували в аварійних виробках упродовж тривалого часу.

Вогнем і блискавкою

Якось не задалися минулі вихідні для вугільників Донбасу. Хоча й, дякувати Богові, обійшлося без жертв. Спочатку, здавалося, у справу втрутилося саме небо. У тому сенсі, що в трансформаторну підстанцію шахти «Мащенська»державного підприємства «Луганськвугілля» влучила блискавка. У результаті підприємство було знеструмлене, припинилася робота вентиляційних установок, і 317 шахтарів, які працювали на той момент під землею, змушені були терміново підніматися на поверхню. Аби не задихнутися від нестачі кисню.

Ласкаво просимо, «бідні» європейці

Готуючись до Євро–2009 та Євро–2012, донецька влада розглядала кілька варіантів розташування зарубіжних гостей. Вивчали навіть можливість використання кімнат відпочинку на плаву — теплоходів у порту Маріуполя. Та найколоритнішою вважалася ідея про проживання уболівальників у тутешніх студентських гуртожитках. І злі язики відразу ж уточнювали, що це місце згодиться тільки для любителів екстремальних видів відпочинку. Бо, мовляв, чого–чого, а гострих вражень у занедбаних і позбавлених елементарних побутових зручностей «гуртягах» — хоч греблю гати. Та хоч би як там було, а саме один зі студентських гуртожитків уже підготували для уболівальників, які приїдуть на матчі юнацької першості Європи, що відбудуться в липні–серпні в Донецьку та Маріуполі.

Воду перекриває «Тарган»

«Їхали ведмеді на велосипеді...». Пам’ятаєте цю віршовану казочку Корнія Чуковського? Так–от, ця невибаглива історія про рудого й вусатого таргана зараз переживає в Донецьку свою чергову молодість. Причому її тепер більше згадують не наївні дітлахи, а їхні батьки. Особливо ті, які мають борги за воду і з острахом очікують візиту комунальників із грізним «Тарганом», що здатен блокувати водопостачання до помешкання.

Сальмонельозне «оздоровлення»

Стан київських 65 дітей, котрих до Львова доправили з закарпатського санаторію «Перлина Карпат», повністю нормалізований, і їх усіх без винятку відправили додому, повідомив «УМ» начальник управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Віктор Кімакович. За його словами, основною причиною масового отруєння став сальмонельоз. Крім сальмонели, у «Перлині Карпат» санітарні служби виявили і збудники стафілококу.

Оздоровча госпіталізація

Двадцять дві дитини віком 10—14 років та одного дорослого госпіталізували до Центральної районної лікарні в селищі Мангуш із діагнозом «харчове отруєння». Потерпілі потрапили сюди з дитячого оздоровчого центру «Сонячний берег» у Першотравневому районі. Зараз фахівці намагаються з’ясувати причини «НП»: залишки вечері, після якої дітям стало зле, передано для лабораторного аналізу.

Троє в ямі, рятуючи четвертого

За офіційною версією, розповсюдженою прес–службами обласного управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Донецькій області та Державного департаменту із питань виконання покарань, нещасний випадок стався в четвер після 16–ї години. До ями для засолювання овочів потрапив один із співробітників закладу. А затим туди ж по черзі драбиною спустилися троє засуджених, які спробували допомогти потерпілому. За попередніми даними, всі четверо отруїлися газами, утвореними внаслідок бродіння овочів та їхніх залишків. Найбільш імовірно, що люди знепритомніли і загинули від нестачі кисню. Правоохоронні органи приступили до розслідування причин нещасного випадку, що потроху почав обростати низкою припущень та закономірних запитань.

Вирубали сквер, а «посадять» готель

Наша газета розповідала про перипетії навколо початку будівництва готелю у Калінінському районі Донецька, поблизу міського Палацу дитячої та юнацької творчості. У сквері імені 30річчя Перемоги звели високий паркан, за яким відразу зацюкали сокири: тут мерщій почали вирубувати дерева, колись висаджені ветеранами війни. Найпершими проти перетворення зеленої зони на будівельний майданчик виступили батьки дітей, які навчаються в Палаці творчості. А під час пікетування приміщення міської ради до парадного під’їзду донеччани принесли не тільки різноманітні гасла, а й дрова, які залишилися від розкішного скверу.

Руки в голови не лише для булави

Руки в голови не лише для булави

Корупцію неспроста порівнюють із напрочуд живучою казковою потворою. Пам’ятаєте? Із отією самою, в якої на місці відрубаної сокирякою чи мечем голови мерщій виростають ще дві. Та то в казці. А в реальному житті голови, точніше керівники районів чи міст, які потрапили під «меч» правосуддя, теж не дуже й потерпають від покарання. Цього разу навіть недоречне оте затяте: «Всіх не пересадите!» Бо про тривалу «відсидку» за ґратами за отримання хабара практично не йдеться. Керівники, які спокусилися на солідні суми, після затримання здебільшого відбуваються тільки переляком, та ще хіба що зміною місця роботи.