«По книгу, буває, приходять три покоління — дідусь, син і внук»

«По книгу, буває, приходять три покоління — дідусь, син і внук»

Під час поїздки в Одесу книгомани обов’язково відвідують книгарню-кав’ярню на одній із центральних вулиць міста. Це місце неможливо уявити без її власниці — пані Галини Дольник. Наприкінці робочого дня за чашкою чаю вона розповідає про те, як починалася її справа і як нині українській книготоргівлі вижити на плаву.

Культпростори

Культпростори

Масштабна ретроспектива робіт видатної мисткині ХХ сторіччя Катерини Білокур та виставка українських художниць, які працюють у жанрі відео-арту відкрилася ще у середині червня, та через популярність виставки організатори вирішили продовжити її до 9 серпня.

Любов на противагу війні

Любов на противагу війні

Сьогодення нині надиктовує сюжети митцям. Їх не треба вигадувати чи шукати. І те, що артикулює поет у такий час, є найскладнішим, найболючішим, найактуальнішим та найнеобхіднішим, особливо коли йдеться про власну землю. Так і в останній поетичній збірці Сергія Жадана, що вийшла друком у чернівецькому видавництві «Книги-ХХІ» на замовлення Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz.

Радість і біль Володимира Єрмоленка

Радість і біль Володимира Єрмоленка

«... Читати тексти — замало, думати про якісь ідеї — замало. Ідея — це певна жива клітина, яка проходить шлях. І як ми прийшли сюди за якоюсь траєкторією, перетнули якийсь простір і час, і нас принесло наше тіло, так само і будь-які ідеї мають власну біографію і тілесні та душевні траєкторії.

Перлина кіноіндустрії

Перлина кіноіндустрії

У п’ятницю, 10 липня, в будівлі театру музичної комедії ім. М. Водяного стартував Одеський міжнародний кінофестиваль. Театр є головним фестивальним майданчиком, тут пройдуть головні покази кінофестивалю. Церемонію провели телеведучі Олег Панюта та Ольга Бутко, вона розпочалася цитуванням поширених висловів про кіно найвідоміших режисерів та акторів.

Коли вимикається камера

Коли вимикається камера

Днями відбулася презентація нової книжки та мультимедійного спецпроекту телеканала «1+1» «Війна очима ТСН». У Національному музеї Тараса Шевченка у Києві зібралися військові, громадські діячі, політики, волонтери та журналісти.

Літературна колекціонерка

Літературна колекціонерка

Український читач часто сприймає книгу як цілісний продукт, у якому важливим є не лише змістове наповнення, а й обкладинка, папір, оформлення. Наукова література залишається консервативною, і дизайн книжок часто є таким собі «вітанням iз минулого століття». Звідси й маємо невелику зацікавленість монографіями чи іншими академічними працями.

Історія для майбутнього

Професор Єльського університету Тімоті Снайдер — фахівець з історії країн Східної Європи, займається переважно історією XX століття, активно досліджує націоналізм, тоталітаризм, Голокост. В Україні він прочитав лекції українською мовою, яку вивчив за рік, у столичному Будинку вчителя, Американському центрі у Києві та Музеї Великої Вітчизняної війни, а потім вирушив у Дніпропетровськ та Харків.

Заквітчаний простір

Заквітчаний простір

Наприкінці цього року виповниться 115 років iз дня народження однієї з найгеніальніших українських художниць Катерини Білокур. У Києві у стінах «Мистецького арсеналу» до цієї дати почали готуватися заздалегідь. Результатом стала виставка, організаторам якої вдалося зібрати майже всі роботи художниці.

На експорт

На експорт

Необхідність структури, яка би займалася представленням української культури, обговорюють давно на багатьох рівнях, а її важливість зрозуміла й культурній спільноті, й урядовому корпусу. Нещодавно концепцію такої складної структури, на яку покладають важливу місію — познайомити світову спільноту з культурою України, представили в агенції «Укрінформ».