«Оздоровчі» від нардепа

«Оздоровчі» від нардепа

В очах пересічного українця «благодійність» українських депутатів виглядає здебільшого як політтехнологія: продовольчі пайки раз на п’ять років, агітаційні концерти, відремонтовані за бюджетний кошт дитячі майданчики — і майже все це — лише під час передвиборчої лихоманки. Гучні наміри відмовитися від депутатських пільг також залишаються лише словами. Насправді ж витрати на життєзабезпечення народних обранців лише зростають — безплатні літаки й поїзди, автопарк ВР, VIP–зали аеропортів, спецсанаторії, командировочні та оздоровчі кошти, матеріальна допомога як доважок до постійної зарплатні. Усе це — для й так зовсім не бідних «слуг народу».

Але, як виявилося, не всі з них «стоїчно» приймають до своїх гаманців номенклатурні бонуси. Наприкінці другої сесії депутати цілої фракції заявили про відмову від «оздоровчих» грошей, які, за Законом «Про статус народного депутата України», надають парламентаріям у вигляді двох місячних окладів. На такий крок пішли представники «УДАРу Віталія Кличка». А що інші?

Прийде Спас — готуй бюджет про запас?

Керівництво Київської міської ради вирішило провести сесію через два тижні — 19 серпня, на Спаса. Відповідне розпорядження підписала секретар Київради Галина Герега, хоча засідання депутатів з приводу призначення дати не було.

Півгодинника відсудила екс–дружина

Під уважне око фотокореспондента Влада Соделя, відомого тим, що на нього напали «гопники» 18 травня в Києві, а також професійним «полюванням» на дорогі аксесуари чиновників, потрапив годинник захисника Юлії Тимошенко, екс–нардепа Сергія Власенка. На минулому тижні в мережі інтернет з’явилося фото відомого адвоката в золотому годиннику, схожому на Breguet Tradition 7027BB/11/9V6 чи Breguet Tradition 7037BB/11/9V6 — різниця між моделями не помітна, її становить калібр і ціна, яка в інтернет–магазинах коливається в межах від $22 468 до $37 600. У статусному годиннику пан Власенко з’явився 1 серпня у Вищий спеціалізований суд iз вимогою переглянути і скасувати у Верховному Суді вирок по «газовій справі» його підзахисної з урахуванням рішення Європейського суду з прав людини щодо політичної мотивації арешту Тимошенко.

Олександр Черненко: В нашій політиці можливі цілком фантастичні сценарії

Олександр Черненко: В нашій політиці можливі цілком фантастичні сценарії

Комітет виборців України проводить моніторинг виборчих кампаній вже майже двадцять років — починаючи з 1994–го. У міжвиборчий період ця нейтральна до політичних партій громадська організація займається проектами, спрямованими на правозахист населення, через осередки, представлені в десяти регіонах країни, проводить аналіз і контроль за діяльністю місцевих та районних рад, бере участь у Консорціумі громадських організацій, який розробляє рекомендації до виборчого законодавства.

Як ми змiцнимо ЄС

Як ми змiцнимо ЄС

Спостережна місія Європарламенту у складі Олександра Кваснєвського і Пета Кокса перебуває в Україні з триденним візитом. Учора спостерігачі зустрілися у Криму з Президентом Віктором Януковичем. Однією з тем обговорення стала справа ув’язненої екс–глави уряду, яка залишається перешкодою на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Спостерігачі Європарламенту, відповідно до заявлених ними правил, не дають коментарів щодо моніторингу цієї справи аж до вересня, коли по завершенні, місія має оприлюднити свій висновок. На думку політолога Костянтина Матвієнка, предметом розмови між Президентом і євродипломатами став так званий «список Фюле» з 19 умов, здійснення яких відкриє Україні двері до євроасоціації. «Попри заяви Лутковської і Кожари, про відсутність юридичних підстав щодо звільнення Тимошенко, якісь обіцянки українська влада все–таки дасть, і перед самим самітом її можуть відправити на лікування», — припустив у розмові з «УМ» політолог.

Закордон Юлi «не свiтить»

Президент Янукович, очевидно, не збирається розв’язувати питання Тимошенко за прикладом помилування Юрія Луценка. Поки організоване світове лобі засуджує її політично мотивоване переслідування і пропонує механізми врятування пані Юлії від в’язниці, діюча влада виносить на світ нові глави цієї кримінально–судової епопеї.

Готуй партії влітку

Готуй партії влітку

Політичне «міжсезоння» — час для «роботи над помилками» й постановки нових завдань для всіх гравців політичного процесу. В інтерв’ю «УМ» відомий політолог Вадим Карасьов розповів про тренди політичного сезону, що завершився, і перспективи наступного. Поділився ідеями розвитку громадських рухів і відродження національно–демократичних сил.

Час — гроші

Час — гроші

Перший заступник міністра інфраструктури Костянтин Єфименко носить золотий годинник марки Patek Philippe, схожий на модель 5130J–001 з колекції 2013 року. На спеціалізованих сайтах вказано, що роздрібна вартість такого годинника сягає вартості однокімнатної квартири у Києві — 47 тисяч доларів. Годинник він «засвітив» на Міжнародному авіафорумі Routes CIS 2013, який проходив у Донецьку.

Моя хата не скраю

Чи є довіра в українців до громадського сектору і чи може громадянське суспільство виростити політиків нової якості, яким би довіряли люди? Ці питання стали предметом вивчення загальнонаціонального та експертного опитувань, проведених Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Центром Разумкова, результати яких обговорили днями під час «круглого столу» «Громадський сектор і політика: взаємодія, нейтралітет чи боротьба?».

Врадіївка прийшла на Майдан

Врадіївка прийшла на Майдан

Ми дарма витрачаємо 16 мільярдів гривень на утримання Міністерства внутрішніх справ. На зустрічі з врадіївчанами міністр Віталій Захарченко розписався у власному безсиллі щось змінити в правоохоронній системі. «Це процес еволюції», — розвів руками чиновник і відмовився подавати у відставку. Тож відучора на київському майдані Незалежності розпочалася безстрокова акція протесту — якщо влада не може провести реформу в міліції, тоді цю реформу зроблять люди, кажуть врадіївці.